رنگ کفپوش آشپزخانه

راهنمای انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
برای انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه ، عوامل متعددی وجود دارند که باید در نظر داشته باشید. انواع مدل های آن تاثیر زیادی بر زیبایی فضا می گذارند و به همین خاطر ، انتخاب آن ها باید با توجه کافی انجام شود.

مقالات مرتبط

گرمایش از کف : گرم کردن کف با کفپوش های گرمایشی

می خواهید رنگ کفپوش آشپزخانه تان را انتخاب کنید؟ بهتر است پیش از هر کاری با این چند عامل تاثیر گذار آشنا شوید.  علاوه بر فاکتور زیبایی ، عوامل دیگری نیز هستند که در انتخاب بهترین رنگ ، تعیین کننده خواهند بود. پیشنهاد ما این است که پیش از انتخاب رنگ ، نکات مهم را در این رابطه بدانید و سپس اقدام کنید.

در این مطلب ، مهم ترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه را با شما در میان خواهیم گذاشت. شما می توانید با به کارگیری این نکات ، گزینه ی مناسب تری را برای فضای آشپزخانه ی خود انتخاب کنید. همراه دکوراتور باشید.

کفپوش

کفپوش

اندازه آشپزخانه

شاید اولین موردی که بر انتخاب شما تاثیر می گذارد ، اندازه آشپزخانه باشد. این که آشپزخانه ی منزل شما چه قدر مساحت دارد ، روی انتخاب رنگ اجزای مختلف آن تاثیر می گذارد و مسلما کفپوش ها از این مجموعه مستثنی نخواهند بود. انتخاب رنگ به اندازه ی فضایی بستگی دارد که قرار است آن را پوشش دهد. اگر فضای آشپزخانه ی شما بزرگ است ، می توانید از هر رنگ کفپوشی برای پوشش دادن کف آن استفاده کنید ، اما اگر آشپزخانه ی کوچکی دارید ، بهتر است گزینه های تیره را کنار گذاشته و به سراغ آن هایی بروید که روشن تر هستند. کف پوش های روشن تر نور را منعکس کرده و فضا را روشن تر و دلباز تر نشان می دهند.

اندازه آشپزخانه

اندازه آشپزخانه

روشنایی آشپزخانه

مقدار نوری که یک آشپزخانه دریافت می کند در راهنمای انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه خیلی مهم است. این مورد هم مثل مورد قبلی به صورت غیر مستقیم روی انتخاب شما تاثیر دارد. اگر آشپزخانه ی شما نورگیر یا پنجره دارد و به طور کلی فضای آن روشن است ، گزینه های تیره تر هم برای انتخاب کفپوش ، مناسب خواهند بود. اما اگر آشپزخانه تان نورگیر و پنجره ندارد و در حالت عادی هم فضای آن تاریک به نظر می رسد ، بهتر است از کفپوش های صیقلی با رنگ روشن استفاده کنید تا همان میزان نوری که در اختیار دارید را بیش تر کرده و فضا را روشن تر جلوه دهید.

کفپوش صیقلی

کفپوش صیقلی

پاکیزگی آشپزخانه

یکی دیگر از نکاتی که شدیدا روی انتخاب رنگ کفپوش تاثیر می گذارد ، پاکیزگی آشپزخانه است. این مورد تا حد زیادی به خود شما و زمانی که برای تمیز کردن کف آشپزخانه اختصاص می دهید ، وابسته است. به طور کلی ، کفپوش های روشن تر خیلی سریع کثیف می شوند و آلودگی های مختلف را روی سطح خود نشان می دهند. آشپزخانه هم از آن مکان هایی است که قطرات روغن ، لکه های آب میوه و بسیاری از موارد دیگر ، کف آن را آلوده می کنند و اگر شما حوصله ی رسیدگی به این وضع را ندارید ، بهتر است رنگ های تیره را انتخاب کنید تا ظاهر فضا حفظ شود.

کفپوش تیره

کفپوش تیره

دکور آشپزخانه

مورد آخری که به شما توصیه می کنم در انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه در نظر داشته باشید ، رنگ دکور آشپزخانه است. مسلما رنگ کفپوشی که شما انتخاب می کنید ، باید با سایر اجزا و قسمت های آشپزخانه تان هماهنگی داشته باشد. اگر قرار است طراحی دکوراسیون کل آشپزخانه را به صورت هم زمان انجام دهید ، رنگ کفپوش را هم جزو فاکتورهای مورد نظرتان قرار داده و سعی کنید انتخاب آن را بر اساس تناسب با رنگ کاشی ها یا کاغذ دیواری و هم چنین کابینت های خود انجام دهید تا ترکیب رنگ مناسبی ایجاد شود. این نکته به زیبایی هر چه بیش تر آشپزخانه تان کمک خواهد کرد.

هماهنگی رنگ ها

هماهنگی رنگ ها

دکور آشپزخانه

دکور آشپزخانه

منبع :

پویانو

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.