وسایل و مبلمان روستیک

نحوه استفاده از وسایل و مبلمان روستیک جدید در دکوراسیون خانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
شاید فکر کنید سبک طراحی داخلی روستیک تزیین شده با وسایل و مبلمان روستیک ، همانطور که از اسمش به نظر می آید فقط به درد خانه های قدیمی یا روستایی می خورد اما اینطور نیست. جالب است بدانید که سبک روستیک اگر کاربردی ترین سبک در طراحی داخلی نباشد حتما یکی از کاربردی ترین سبک هاست. به همین خاطر معمولا زمانی از این سبک استفاده می شود که نیاز به درجه بالایی از کارایی و عملکرد باشد.

 مقالات مرتبط

دکوراسیون روستیک برای خانه ای به زیبایی طبیعت!

 

به همین خاطر معمولا زمانی از این سبک استفاده می شود که نیاز به درجه بالایی از کارایی و عملکرد باشد. مثلا مکان هایی مانند آشپزخانه ، پذیرایی و ناهارخوری یا حمام برای چنین سبکی نهایت کارایی را ارائه می دهند.

اما شاید برای بسیاری از افراد سبک روستیک و المان هایی که این سبک را تعریف می کند ناشناخته باشد، مثلا عده زیادی این سبک را فقط در حضور عناصر چوب طبیعی و خام تعریف می کنند اما چوب طبیعی همه موضوع نیست . در این مطلب می خواهیم اندکی عمیق تر به این سبک نگاه کرده و در کنار معرفی وسایل و مبلمان روستیک شیک و جدیدی که در آپارتمان ها و خانه های امروزی مورد استفاده قرار می گیرند صحبت کنیم، لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

وسایل و مبلمان روستیک

برخلاف سبک های دیگر، روستیک نوعی توصیف ویژه برای سبک دکور و طراحی است و به نظر فقط نشانگر وسایل قدیمی و کهنه نیست. اگر چه بسیاری از وسایل و مبلمان ساخته شده با چوب خام و فرآوری نشده لیبل روستیک می خورند (که درست هم است) ، اما بسیاری دیگر وسایل هم هستند که به این سبک تعلق داشته و از نظر بسیاری نیز حتی از چوب طبیعی و خام نیز پر جزئیات تر و البته شیک تر نیز هستند. وسایل و مبلمان روستیک می تواند شامل تیرهای چوبی که به سقف نصب می شوند، فرش های دستباف، یا کاسه های دکوری فلزی و چوبی یا هر وسیله دیگری که حسی از طبیعت و محیط بیرون به انسان منتقل می کند، باشند.

سرویس خواب به سبک روستیک

سرویس خواب به سبک روستیک

روشویی سنگی

روشویی سنگی

وسایل و مبلمان روستیک

وسایل و مبلمان روستیک

یکی از بخش های جالب وسایل روستیک که از نظر بسیاری پنهان می ماند، آثار هنری به سبک روستیک هستند. همانطور که می دانید سبک روستیک بیشتر برای خاص نشان دادن دکوراسیون کلی فضا بکار می رود و فقط در جهت خودنمایی یک وسیله در فضایی مشخص کاربردی ندارد. یک وسیله هنری فلزی مانند شکل زیر به خوبی می تواند جای مبلمان روستیک چوبی و گران قیمت را برای شما پر کند. چنین وسایلی نمایی از طبیعت هستند، مثلا در مورد شکل پیچیده زیر به راحتی می توان متوجه شد که این وسیله شکل یک ریشه درخت در هم تنیده را تداعی می کند.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

لامپ به سبک روستیک

لامپ به سبک روستیک

ناهارخوری چوبی

ناهارخوری چوبی

استفاده از استایل دکوراسیون خانه های روستایی

یکی دیگر از بخش های اصلی دکوراسیون روستیک، طبیعتا استفاده از استایل دکوراسیون خانه های روستایی است. مثلا شکل زیر به جای قرار دادن کابینت های مدرن و درب دار روشویی، از قفسه دو طبقه با پایه های فلزی و طبقه های چوبی بدون هیچگونه وسیله اضافه ای مانند درب یا نقش و نگار اضافه استفاده شده است.  بنابراین وقتی از وسایل روستایی حرف می زنیم منظورمان این نیست که همه چیز را با پارچه های کرباسی یا گلیم و جاجیم عشایری پر کنید. حتی وسیله ساده ای مانند یک کنده چوب که نقش میز را بازی می کند نیز بسیار عالی خواهد بود.

دکوراسیون خانه های روستایی

دکوراسیون خانه های روستایی

در کنار وسایل و مبلمان روستیک با طراحی ساده، وسایلی با طراحی لوکس و رسمی تر هم هستند که تمامی المان های سبک روستیک را در خود دارند. همان طور که در بالا گفتم سبک روستیک در مورد شکل های طبیعی و دست نخورده، مواد طبیعی و هنر استفاده از چنین وسایلی در جای مناسب است. در نتیجه هم وسایل آنتیک با طراحی قدیمی و نوستالژیک در اینجا کاربرد خواهد داشت و هم وسایل مدرن.

میز چوبی

میز چوبی

نمونه ای از سبک روستیک

نمونه ای از سبک روستیک

منبع :

otag.ir

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.