چطور آشپزخانه را بزرگ کنیم؟

چطور آشپزخانه را بزرگ کنیم؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

در گذشته آشپز خانه ها فضا های کوچکی بودند که تلاش می شد در خانه مخفی باشند. امروزه مردم عاشق فضا های بزرگ و باز برای آشپزی هستند و آشپز خانه ها بخش مهمی از خانه را تشکیل می دهند. این که خانه را به نحوی گسترش دهیم تا این فضای بزرگ را در دل خود جای دهد ، این روز ها به شدت محبوبیت پیدا کرده است. جدای این موضوع ، این کار بر ارزش خانه هم می افزاید. قبل از شروع به برنامه ریزی دکوراتور این اطلاعات را برای شما آماده کرده است.

 مقالات مرتبط

دکوراسیون آشپزخانه کوچک با کابینت های ایده آل

با فضا کاری کنید که فقط یک آشپز خانه تنها نباشد.

وقتی در مورد گسترش آشپز خانه حرف می زنیم ، معمولا به ذهن ما نمی رسد که منظورمان این باشد که تعدادی باکس یا اطاقک در پشت خانه باشد. بسیاری از این کار ها را انجام می دهیم تا فضای لازم را ایجاد کنیم و بتوانیم فضا های ترکیبی بیشتری داشته باشیم. این فضا ها معمولا آشپز خانه ، اتاق نشیمن ، هال ، پذیرایی و حتی اتاق کار منزل را در دل خود دارد.

از نور آفتاب بهره بگیرید.

وقتی آشپز خانه را به حیاط پشتی گسترش می دهید ، مخصوصا وقتی خانه شما تراس داشته باشد ، این خطر شما را تهدید می کند که بخش مرکزی آن از بخش خارجی آن جدا بیافتد. به عبارت ساده ، یعنی وقتی از روز دور می شوید ، فضای شما تاریک و دلگیر شود.

استفاده زیاد از پنجره های صیقلی می تواند کمک کننده باشد و در کل هر چه این شیشه های صیقلی بیشتر باشد ، بهتر می شود. به این خاطر که هر چه پنجره های بزرگ تر و قدّی تر باشد ، نور بیش تری از زاویه بالا تر ، جذب می شود و قسمت بیش تری از داخل خانه را می گیرد.

آشپزخانه پرنور

آشپزخانه پرنور

کنتراست را در نظر داشته باشید.

برای خلق یک فضای دل باز ، پر نور و بزرگ که در مخیلات شما هم نمی گنجد ، شاید یک اکستنشن یا توسعه ساده کار شما را راه نیاندازد. فارغ از هر سلیقه ای ، یک گزینه این است که مانند عکس پایین از یک طراحی معماری متضاد استفاده کنید. به عبارتی معماری یک کلبه قدیمی چوبی ، با یک باکس شیشه ای مدرن در وسط آن ترکیب می شود. مسلما در تشخیص اکستنشن و قسمت اصلی ، امکان اشتباه وجود ندارد.

کنتراست

کنتراست

از یک اکستنشنِ بدون آشپز خانه استفاده کنید.

معمولا ، اکستنشن آشپز خانه ، ممکن است در قسمت توسعه یافته ، اصلا هیچ آشپز خانه ای نداشته باشد. در این مثال ، قسمت اضافه شده ، فضای موجود را باز تر و بزرگ تر کرده است و بعنوان یک فضای غذا خوری جدید استفاده شده است. با این روش بخش های دیگر آشپز خانه بطور کامل آزاد می شود.

این روش با ارزش است. افزایش فضای بخش قدیمی خانه نه تنها باعث ایجاد درِ قدی در قسمت پشتی خانه می شود ، بلکه در این طرح ، می توان با اضافه کردن یک پنجره سقفی به نور گیری و تهویه آشپز خانه کمک کرد. 

اکستنشن آشپزخانه

اکستنشن آشپزخانه

از فضا های پرت استفاده کنید.

در این مثال ، می توان از فضای خارج اکستنش نیز بهره برد و می توان از آن برای فضای غذاخوری هم استفاده کرد. در حالی که در مثال قبلی ، یک پنجره سقفی به نور گیری کمک می کرد در اینجا این سقف به عنوان سایه بان استفاده می شود و پنجره های قدی باعث نورانی شدن این فضا می شود.

فضاهای پرت آشپزخانه

فضاهای پرت آشپزخانه

از فضای خارجی استفاده ­­ی رمانتیک کنید.

این مثال هم یک نمونه جذاب و زیبا استفاده از پنجره قدّی در قسمت پشتی خانه است که نور را از زاویه ای بالا تر جذب می کند. اما یکی ویژگی هوشمندانه دیگر هم دارد. این اکستنشن به کمک یک پنجره سقفی سر تا سری به خانه متصل شده است و در یک گوشه ی اکستنشن ، یک حیاط کوچک بین خانه و قسمت اضافه شده دیده می شود.

وسایلی مثل این ، نه تنها باعث می شود به اطاق های اصلی خانه پنجره و نور برسد ، بلکه اضافه بر آن حس می کنید که بخشی از قسمت خارجی را به داخل آوردید.

استفاده رمانتیک از فضا

استفاده رمانتیک از فضا

پرتحرک و پویا باشید.

با استفاده از در های پنجره ای و قدی در این روش ، اکستنشن ما به راحتی به حیاط پشتی یا تراس وصل شده و بخشی از قسمت خارجی را به داخل خانه می آوریم.

عملا این پروژه اضافه کردن یک باکس ساده است ، اما با ایجاد یک سقف کاذب پرزرق و برق ، این طرح با سادگی خودش به مخالفت برخواسته است و حالتی زیبا به آن داده است. سقف کاذب در این طرح ، پر از تغییرات هیجان انگیز است و نور گیر های مثلثی ، زوایا و شیب های زیبا به جذابیت آن افزوده است.

آشپزخانه شاد

آشپزخانه شاد

طرح کلاسیک.

اگر از طرح های مدرن یا ساده خوشتان نمی آید ، یک آشپز خانه یا غذا خوری باز با تعداد زیادی پنجره و  یک طرح کلاسیک تر می تواند ، برای شما به همان اندازه موثر و مفید باشد.

در این مثال ، پنجره های قاب-فلزی فرانسوی و لوسترهای کلاسیم و یک اجاق سر تا سری یک حالت منحصر به فرد ایجاد کرده است.

طرح کلاسیک

طرح کلاسیک

نور مهتابی را دست کم نگیرید.

یک گزینه دیگر برای کسانی که سبک های کلاسیک را بیشتر می پسندند ، استفاده از یک مهتابی سقفی بزرگ است. کسانی که از مدرن بودن بیش از حد دوری می کنند ، علی رغم ارزانی ، از سقف های تخت خوششان نمی آید. ( سقف های تخت تقریبا همیشه ارزان تر هستند. سقف های پنجره دار و شیروانی گران تر هستند. ) به هر حال سقف کاذب می تواند پشت می تواند پشت یک سقف کاذب پنهان شوند و همچنین یک دریچه بزرگ برای مهتابی سقفی داشته باشند ( مهتابی الزامی ندارد تخت باشد ) و این طرح طرحی کاملا متفاوت می شود : نور خورشید به سمت داخل می تابد هر چند بقیه اکستنشن پنجره زیادی ندارد.

یک سود دیگر مهتابی سقفی ، می تواند این باشد که بعنوان یک تزئین مرکزی استفاده شود ، مخصوصا اگر بالای یک میز قرار گرفته باشد.

استفاده از مهتابی در آشپزخانه

استفاده از مهتابی در آشپزخانه

برای خرید انواع مدل های لامپ میتوانید به این لینک بروید.

 با جریان نور همراهی کنید.

کلید اساسی رسیدن به طرح مناسب برای اکستنشن آشپزخانه در نظر گرفتن چرخش و جریان انرژی است. یک قانون طلایی پیشنهاد دکوراتور به شما استفاده از این است که مسیر خانه تا حیاط نباید از فضایی کاری آشپز خانه عبور کند.

این مثال دوست داشتنی نحوه قرار گیری یک آشپز خانه جدا افتاده را نشان می دهد. به این ترتیب قسمت کاری آشپر خانه به خوبی تعریف می شود و مسیر داخل و خارج به خوبی جدا می شود. آشپز خانه های جدا افتاده به شدت محبوب هستند و در تمام مثال های بالا موجود بودند. به هر حال باید به خاطر داشته باشیم که نکته کلیدی این است که موفقیت طرح های بالا همان قدر که بخاطر تعریف دقیق مکان های داخل فضای باز است  ، به ایجاد یک فضای کاری مناسب برای آشپز خانه هم بر می گردد.

استفاده از نور طبیعی در آشپزخانه

استفاده از نور طبیعی در آشپزخانه

منبع :

houzz

یک نظر

  1. توی آپارتمان های کوچک این ایده ها خیلی کمک می کنه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.