برگ های پاییزی

استفاده از برگ های پائیزی در حیاط خانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
در بعضی شهرها در فصل پاییز روزهای مخصوصی برای جمع آوری برگ های پائیزی در حاشیه خیابان وجود دارد. این کار به عهده صاحب خانه ها یا مسئولان نظافتی ساختمان ها می باشد. بعد از این کار ، ماشین های مخصوصی می آیند و برگ های پائیزی را از حاشیه خیابان با مکش ماشین جمع می کنند. چیزی که من می بینیم پول صاحبان این خانه ها است که از لوله مکش ماشین شهرداری بالا می رود ، اسکناس هایی که باید سال بعد بابت خرید کود ، کمپوست یا کود گیاهی باغچه و چمن حیاط خود بدهند. اگر از این برگ های پائیزی در باغچه خود استفاده کنند ، در این هزینه صرفه جویی می کنند.

چرا برگ درخت ها برای باغبان ها اینقدر اهمیت دارد؟ خیلی ساده است ، برگی که در خاک مخلوط و حل شود :

  • مواد مغذی مثل فسفر و پتاسیم به خاک اضافه می کند.
  • حیات میکروبی خاک را افزایش می دهد.
  • ظرفیت نگهداری آب را در آن تقویت می کند.
  • ساختار آن را بهبود می بخشد (کشت).
برگ های پائیزی

برگ های پائیزی

استفاده از برگ های پائیزی

اشاره کردم که برگ مجانی است؟ با زحمت خیلی ناچیزی از آن ها سود می برید. پس به جای جارو کردن و هل دادن آن ها زیر جدول خیابان ، با کمک این ۵ روش از این برگ ها در باغچه خود استفاده کنید.

۱-آن ها را در زمین چمن خود بریزید

برگ های خرد شده و چمن کوتاه شده ، با یکدیگر موادی مانند کربن (برگ) و نیتروژن (چمن) به خاک می دهند و نیاز شما به خرید کود فروشگاهی را از بین می برند. برای این کار از ماشین مخصوص ریختن کود گیاهی استفاده کنید. اگر کیسه ای وجود دارد آن را باز کنید ، محفظه پرتاب را رو به زمین چمنی بگیرید تا برگ ها روی چمن بریزند نه توی خیابان و راه ماشین. ارتفاع دستگاه را روی ۳ اینچ تنظیم کنید. اگر برگ ها هنوز زیادی بزرگ هستند یک دور دیگر بچرخانید. برگ های خرد شده نباید عمقی بیشتر از سه چهارم اینچ روی چمن داشته باشند. در طول زمستان به خورد خاک می روند و در فصل بهار اثری از آن ها نمی ماند.

۲- توی باغچه سبزیجات استفاده کنید

برگ ها را به صورت کامل یا خرد شده در باغچه های مسطح سبزیجات بریزید. بیشتر حجم آن ها در زمستان تبدیل به کمپوست می شود ، اگر ته مانده ای باشد می توانید در بهار با خاک مخلوط کنید. اگر نمی خواهید اثری از آن ها بماند ، حتما قبل از ریختن در خاک ، برگ ها را خرد کنید. اگر دستگاه خردکن ندارید ، از یک سطل زباله و دستگاه هرس شاخه استفاده کنید. یک سطل ۵۵ گالونی بردارید ، سه چهارم آن را از برگ پر کنید ، دستگاه را لای برگ ها بگذارید و روشن کنید. فراموش نکنید از عینک محافظ چشم و محافظ گوش استفاده کنید.

۳- کپک برگی درست کنید

کپک برگی یعنی برگ های خیسی که تبدیل به ماده ای سیاه ، غنی و شبیه خاک شده که کود گیاهی بی نظیری برای درختان محسوب می شود. برگ ها را در گوشه ای جمع کنید که سر راه نباشد و باد آن ها را حرکت ندهد. یا سطل هایی با اندازه مناسب حجم برگ ها درست کنید ، همینطور که برگ ها را می ریزید ، آن ها را خیس کنید تا گندیده شوند. اگر در طول زمستان این کپه برگ را چندین بار هم بزنید و مخلوط کنید ، گندیدگی زودتر انجام می شود.

۴- برگ های کامل یا خرد شده را توی یک سطل کمپوست بریزید تا در فصل زمستان جذب آن شوند

برگ های خشک را در کیسه زباله بریزید و در طول تابستان در محلی دور از چشم بگذارید. در تابستان مواد سبز مانند نیتروژن تولید می شود که به کمپوست شما اضافه می شود. اما برای جلوگیری از گندیدن کمپوست و حفظ عملکرد ایروبیکی آن ، حجم زیادی مواد قهوه ای مانند کربن به شکل مواد خشک به آن اضافه کنید.

۵- از گیاهان کاشته شده خارج خانه محافظت کنید

در فصل سرما که گیاهان کاشته شده گلدانی به خواب می روند ، یک مکان سقف دار در شمال ، غرب یا شرق خانه خود پیدا کنید ، گلدان ها را توی هم به دیوار خانه تکیه دهید ، بهتر است زیر یک طاق یا شیروانی باشند. دسته دسته برگ خشک شده را زیر ، رو و لا به لای گلدان ها بریزید. اگر در منطقه بادخیز زندگی می کنید روی برگ ها را با توری محافظت کنید تا با وزش باد حرکت نکنند. برگ ها را در عمق فرو کنید ، روی گلدان و گیاه را تا جای ممکن بپوشانید. در زیر چنین لایه ای ، گیاه و گلدان زمستان خوشی را سپری می کنند. حتی گلدان های سفالی هم با این روش می توانند در فضای سرباز بمانند ، به شرطی که آب داخل آن ها نفوذ نکند و یخ نزند.

سوزاندن برگ های پائیزی !

بدترین کاری که می توان با برگ های پائیزی کرد ، سوزاندن آن هاست. در بیشتر شهرها سوزاندن برگ ها ممنوع است ، که علت منطقی دارد. آتش زدن برگ ها هوا را آلوده می کند ، جان افراد مبتلا به بیماری های عروقی را به خطر می اندازد و خطر آتش سوزی به همراه دارد. به علاوه ، چنان که می بینید کارهای خیلی بهتری می توان با این برگ ها کرد.

منبع :

newdecoration

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.