طراحی کابینت مدرن

کابینت سفید و طوسی مدرن ، مد روز آشپزخانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اگر برای خرید کابینت آشپزخانه‌ تان برنامه‌ ها در سر دارید ، پیشنهاد می‌ کنیم حتما راهنمای خرید کابینت مدرن سفید و طوسی دکوراتور را بخوانید؛ زیرا همین‌ که وارد راسته کابینت‌ سازهای شهرتان شوید ، با انواع جنس‌ ها و مدل‌ ها مواجه می‌شوید که اگر ندانید برای انتخاب مدل کابینت دقیقا باید چه اصولی را رعایت کنید ، یک دست کابینت نامناسب سفارش می‌ دهید و بعد از نصب دوست ندارید ، حتی به آشپزخانه خود نگاه بیاندازید ، چه برسد در آن آشپزی کنید یا با اعضای خانواده ، دور هم یک غذای چرب و چیل بخورید.

 مقالات مرتبط

کابینت مدرن ، چگونه آشپزخانه امروزی داشته باشیم؟

چگونگی طراحی کابینت سفید و طوسی

در سال ۲۰۱۹ و سال پیش رو ، یعنی ۲۰۲۰ مردم برای خانه‌ جدیدشان به دنبال طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی و زیبا هستند ، حتی اگر کابینت‌ های قابل استفاده‌ ای در آشپزخانه داشته باشند ، باز هم دوست دارند داشتن کابینت مدرن سفید و طوسی را در خانه‌ شان تجربه کنند.

چهار ویژگی اصلی کابینت مدرن سفید و طوسی  

 1. ساده است: سطح درهای کابینت‌ آشپزخانه مدرن و شیک ، کاملا ساده است و با تزئینات شیه گل ، طرح‌ های گرافیکی یا کنده‌ کاری روی آن ها دیده نمی‌ شود.
 2. تک رنگ است: در طراحی کابینت مدرن سعی می‌ شود از طیف های رنگ طوسی یا سفید استفاده کنند؛ مثلا رنگ‌ های سیاه ، سفید ، خاکستری ، طوسی یا کرم روشن. این رنگ‌ ها حس شلوغی آشپزخانه‌ های کلاسیک و قدیمی را به صاحب‌ خانه منتقل نمی‌ کنند.
 3. چیدمان یک‌ دست و موازی: حتما در تصاویر مجلات دیده‌ اید که کابینت مدرن سفید و طوسی یک خانه آخرین مدل ، انگار با خط‌ کش ، خط کشی شده‌ اند ، طول و عرض تمام درها یکسان است و ارتفاع تمام قسمت‌ های کابینت از سقف تا کف یکسان است. این نظم هندسی ، حس آرامشی را به بیننده منتقل می‌ کند.
 4. حداقل یراق در طراحی: اگر می‌ خواهید کابینت آشپزخانه مدرن سفارش دهید ، بهتر است دور یراق‌ آلات را خط بکشید و کابینت‌ هایی را سفارش دهید که یا در آن ها با اهرمی به راحتی بسته می‌ شود یا با اشاره انگشت روی لولا و ریل خود حرکت می‌ کنند. برخی افراد کابینت مدرن سفید و طوسی آشپزخانه را سفارش می‌ دهند و برای آن هزینه یراق‌ آلات گران هم پرداخت می‌ کنند اما بعد از نصب می‌ بینند ، ظاهر آشپزخانه‌ شان شبیه تصاویر مجلات دکوراسیون نشد؛ یکی از دلایل رایج این نتایج غلط ، انتخاب یراق‌ آلات است.
کابینت سفید و طوسی

کابینت سفید و طوسی

تکنولوژی در طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی

طراحی از نوع فنری

برای استفاده می‌ توانید چه هنگام باز کردن سطح کابینت را می‌‌ کشید و سیلندر فنری مثل پایه عمل می‌ کند سپس با فشار فنر رها می شود و در بیرون می‌ پرد. 

مکانیزم عمل: مکانیزم طراحی کابینت مدرن فنری خیلی ساده است و در آن یک استوانه و سیلندر داخل ورودی کابینت تعبیه شده است.

طراحی از نوع عمودی

اخیرا در خانه‌ های جدید ، خصوصا خانه تازه عروس‌ ها می‌ بینیم که طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی خانه آن ها به صورت راست و چپ بازشو نیست. بلکه لولا به صورت عمودی باز می‌ شود این طراحی کابینت مدرن برای آشپزخانه های مدرن و بزرگ خوب است تا کاملا سطوح را پوشش بدهد.

مکانیزم عمل:  این کابینت ها به این صورت است که درب توسط یک جک و پایه نگهدارنده به بیرون هل داده می شود و توسط همان جک هم در بالا نگه داشته می شود و به شما اجازه می‌ دهد به تمام محتوای کابینت دسترسی داشته باشید ، برای بستن آن هم مقداری آن‌ را فشار می‌ دهید؛ سپس جک خودش در را به پایین و جای خودش بر می‌ گرداند.

طراحی از نوع کشویی

وقتی در کابینت مدرن سفید و طوسی کشویی را به راست یا چپ بکشید؛ مثل درهای کشویی خانه‌ های ژاپنی یا پنجره‌ های خانه‌ های دهه ۷۰ در به راحتی سر می‌ خورد و باز می شود. 

مکانیزم عمل: در اصل طراحی کابینت کشویی بر روی دو شیار استوار است که در هم خوب جفت شده‌ اند. 

طراحی از نوع پدالی

طراحی کابینت پدالی بیشتر برای کابینت‌ های زیر سینک یا کابینت‌ های زیر سینک است که فرد بتواند با فشار پا در کابینت را باز کند و آشغال‌ ها را در سطل آشغال بیاندازد و هنگام کار دست آلوده‌ اش را به دستگیره کابینت نزند.

مکانیزم عمل: این نوع کابینت‌ ها از دیدگاه استانداردهای بهداشتی بسیار مهم‌ هستند و برای آشپزخانه رستوران‌ ها ، کیترینگ‌ ها ، بیمارستان‌ ها و خانه‌ های مدرن عالی هستند. مکانیزم عمل‌ شان هم به وجود اهرمی ساده پشت در کابینت خلاصه می‌ شود.

طراحی از نوع هیدرولیکی

حتما از این‌ که بعضی اعضای خانواده در کابینت‌ ها را به هم می‌ کوبند؛ عصبانی می‌ شوید. سیستم هیدرولیکی کابینت‌ های مدرن برای حل همین شکل طراحی شده‌ اند.

مکانیزم عمل: در طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی هیدرولیکی دو پبیستون استفاده می‌ شود. یک پیستون روی قسمت پایینی و انتهایی کابینت و دیگری روی در. البته هنگام تهیه پیستون باید به وزن و طول در کابینت توجه کنید.

طراحی از نوع اتوماتیک

هنگامی که بخواهید هر چیزی را از کابینت بردارید کافی است ، سطح کابینت را به آرامی لمس کنید؛ کشو یا در کابینت به نرمی باز می‌شود.

مکانیزم عمل: این سیستم فراتر از یک بست لمسی یا آهنربایی ساده است و به یک برنامه الکترونیکی هنگام ساخت نیاز دارد. ناگفته نماند که هزینه طراحی کابینت آشپزخانه مدرن اتوماتیک بسیار بالا است.

کابینت مدرن سفید و طوسی

کابینت مدرن سفید و طوسی

مرغوبیت در طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی

 1. متریال با کیفیت و گران: بعضی مشتری‌ ها ابتدا سر کیفیت متریال کابینت چانه می‌ زنند و حاضر هستند جنس گران هم بخرند اما از کیفیت و دوام کابینت‌ شان مطمئن باشند.
 2. متریال ارزان عیال‌ واری: در مقابل کارمندها یا زوج‌ هایی که تازه خانه خریده‌ اند با عبارت‌ های «دست و بالمون خالیه»، « ارزان‌ ترین کابینت متری چند؟» وارد کابینت‌ سازی می‌ شوند.

یک طراح خوب برای کابینت مدرن سفید و طوسی

 1. طراح خوش‌ ذوق: عده‌ ای به دنبال شرکت‌ های کابینت‌ سازی‌ می‌ روند که طراحان خوش ذوق و هنرمندی داشته باشند تا کابینت مدرن سفید و طوسی ، لوکس و انحصاری برای آن ها طراحی کنند که هیچ‌ کس مثل آن را در هیچ‌ جا ندیده باشد.

 2. طرح آخرین مدل: برخی خریداران مایل‌ هستند مطابق آخرین مدل‌ های روز دنیا آشپزخانه خود را دکور کنند. در نتیجه هنگام سفارش کابینت ، با طراح سر مدلی به توافق می‌ رسند که طراحی آن زمان و محاسبات پیچیده‌ تری می‌ برد و هزینه طراحی آن بالا می‌ رود.

استادکار کابینت‌ آشپزخانه مدرن و شیک

 1. استاد با تجربه و قدیمی: بعضی افراد معتقدند متریال و طراحی هیچ معنی‌ خاصی در نما و ارزش کار ندارد و این هنر و تجربه  استاد کار است که می‌ تواند طراحی کابینت طوسی و سفید را در نظر صاحب‌ خانه بزرگ و شیک جلوه دهد.
 2. نصاب خوب: عده‌ ای هم معتقدند طراح و استادکار هر چه‌ قدر هم کارشان را خوب انجام داده باشند ، این نصاب است که نتیجه نهایی طراحی کابینت مدرن سفید و طوسید را به مشتری تحویل می‌ دهد و اگر کار ایرادی داشته باشد می‌ تواند آن را درست کند. پس باید دنبال شرکتی بود که که نصاب شناخته شده‌‌ ای داشته باشد.
کابینت مدرن

کابینت مدرن

طراحی کابینت مدرن طوسی و سفید متری چند؟

این‌ که فاکتور خرید کابینت شما در نهایت چقدر در بیاید ، بستگی به این دارد که:

 1.  چه نوع متریالی را انتخاب کنید؟ قیمت کابینت مدرن بر اساس متراژ ممکن است از متری ۱ میلیون تومان تا متری چند میلیون تومان باشد.
 2. چند کابینت را برای یک فضای مشخص انتخاب کنید؟ در طراحی کابینت ، گاهی طراح تشخیص می‌ دهد مثلا در یک فضای ۲ متری یک کابینت یک پارچه کار شود اما طراح دیگری استفاده از ۲ کابینت را مناسب‌ تر بداند تا هم زیبایی کار حفظ شود و هم استحکام کار بالا رود. مسلما استفاده از دو کابینت متریال بیشتری می‌ برد و گران‌ تر است.
 3. دستگاه‌ های مدرن یا از رده خارج استفاده شود. هنگام طراحی و ساخت کابینت مدرن ، برخی کابینت‌ سازها در کارگاهشان از دستگاه‌ های پیشرفته که چند صد میلیون تومان قیمت دارند ، استفاده می‌‌ کنند؛ از طرفی برخی کارگاه‌ ها با دستگاه‌ های ساده و قدیمی کار مشتری را پیش می‌ برند. استفاده از هر نوع دستگاهی سبب تغییر چشم‌ گیری در هزینه مشتری می‌ شوند.
منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.