کاشتن گیاه در پاییز

کاشت گیاه در پاییز ، می دونی چرا الان بهترین وقته؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
وقت آن رسیده که بدانیم فصل پاییز بهترین زمان برای کاشت گیاه و رسیدگی به باغ ، باغچه و حیاط است. در این زمان نه تنها هوای خنک ، فرصت رشد گیاهان جدیدتر را فراهم می آورد ، بلکه باران های پاییزی نیز می توانند نقش زیادی در رشد و پرورش گل و گیاهانی سالم داشته باشند. در این مطلب با شما هستیم که بگوییم چرا پاییز بهترین زمان کاشت گیاه به حساب می آید.

 مقالات مرتبط

توصیه هایی برای کاشت گل و گیاه خانگی برای مبتدیان

کاشت گیاه در پاییز و تاثیر هوای خنک بر روی آن

باید بگوییم که هوای خنک موجود در فصل پاییز به گیاهان و البته پرورش دهندگان آن ها کمک زیادی می کند. صبح های خنک و بعد از ظهرهای دلچسب این فصل در کنار برگ های رنگارنگ و زیبای درختان چیزی کم از بهشت ندارد!

کاشت گیاه در پاییز

کاشت گیاه در پاییز

در این فصل از سال ، گیاهان در معرض تابش مستقیم و شدید نور خورشید قرار نمی گیرند و در نتیجه آسیبی نیز از این بابت به آن ها وارد نمی شود ، به علاوه آن که میزان آبیاری دقیق و قابل اندازه گیری ای که باید توسط شما صورت بگیرد ، توسط خود باران انجام می گیرد و خاک گیاه شما را تقریبا همیشه مرطوب نگه می دارد. شاید بتوان گفت که گیاهان پاییزه نسبت به گیاهانی که در بهار و یا تابستان کاشته می شوند از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

آبیاری و نگهداری کمتر از گیاه در فصل پاییز

اگر در فصل پاییز به کاشت و پرورش گیاه می پردازید باید به شما این نوید را بدهیم که آبیاری کمتر گیاه شما به سبب وجود باران به معنای نیاز کمتر آن گیاه به مراقبت و نگهداری خواهد بود. بهترین کار این است که قبل از کاشت گیاه ، آن را در گلدان داشته باشید و چند ساعت قبل از انتقال آن ، آبیاری را انجام دهید ، بعد آن را درون حفره ای در باغچه بکارید و فرآیند آبیاری را به باران پاییزی بسپارید.

نگهداری گیاه در پاییز

نگهداری گیاه در پاییز

در رابطه با درخچه ها و درختان بهتر است که آب را درون خاک جدیدی که به آن انتقال پیدا کرده بریزید تا ریشه جدید بتواند در خاک جدید نفوذ کرده و استحکام خود را پیدا کند. یادتان باشد که در روزهای گرم و یا بدون باران پاییزی گیاه خود را از یاد نبرید!

به تعویق انداختن کاشت گیاه در پاییز

بسیاری از افراد در اواسط پاییز گیاهانی را خریداری نموده و کاشت آن ها را به زمان دیگری مثل آذر ماه موکول می کنند. در چنین مواقعی ، گیاه شما فشار کمتری را برای زنده نگه داشتن منابع خود تحمل نموده و فرصت آن را پیدا می کند که ریشه هایی رشد یافته و مقاوم تر داشته باشد. این یعنی شما با این کار فرصت تمرکز بر روی رشد ریشه ای مستحکم تر را به گیاه می دهید تا در زمان بهار با گیاهی مقاوم و سلامت روبرو شوید. باید این را بدانید که برای داشتن گیاهانی سالم و پر از گل در فصل بهار یا تابستان باید چیزی حدود یک سال زمان به گیاه خود داده باشید تا بتوانید نتایجی دلچسب بگیرید.

کاشت گیاه در فصل پاییز

کاشت گیاه در فصل پاییز

کاشت گیاهان کوچک در فصل پاییز

یکی از ایده هایی که می تواند در باغبانی پاییزه به کمک شما بیاید کاشت گیاهان کوچک است. این کار هم می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شود و هم اینکه نگهداری ای آسان را برایتان مهیا کند. با پرورش گیاهانی با ریشه های کوچک ، احتمال پیوند ناگهانی گیاهان با هم ، کاهش پیدا می کند و به علاوه رشد گیاه با سرعت بیشتری رخ خواهد داد.

کاشت گیاهان کوچک در فصل پاییز

کاشت گیاهان کوچک در فصل پاییز

گیاهان موجود در گلدان های کوچک شما می توانند با با خاک جدید ارتباط برقرار کنند و در نتیجه رشد راحت تری نیز داشته باشند. فقط سعی کنید که با کمک خاک و کود مناسب و البته نگهداری درست از سرمازدگی این گیاهان به خصوص در نواحی سردسیری جلوگیری کنید و سلامت آن را در طول فصل ها پاییز و تابستان حفظ نمایید.

انتخاب محل کاشت گیاه در پاییز

در وهله اول بهتر است که در برخی مواقع باغ و باغچه خود را برای فصل سرما سبک نمایید تا آمادگی کافی را پیدا کند ، اما باغبانی در فصل پاییز به شما کمک می کند که فضاهای خالی بین باغچه را بهتر ببینید و از رشد گیاهان آینده در آن بخش باخبر شوید. در این زمان شما می توانید با بررسی دقیق تر باغچه از گیاهان نهفته در خاک و یا علف های هرز باخبر شوید و در صورت لزوم به آن ها رسیدگی کنید تا در نهایت بتوانید کنترلی دقیق تر بر گیاهان خود در فصل های بعدی داشته باشید.

انتخاب محل کاشت گیاه در پاییز

انتخاب محل کاشت گیاه در پاییز

توصیه ما این است که با طبقه بندی گیاهان خود در باغچه بر اساس زمان نگهداری بیشتری آن ها برنامه مشخصی برای نگهداری از گیاهان خود داشته باشید. با داشتن برنامه ای مشخص در فصل پاییز برای نگهداری و رشد گیاهان خود می توانید بیشترین تاثیر را در سلامت گیاهان خود داشته باشید تا در نهایت در فصل بهار و تابستان با نتیجه ای مطلوب روبرو شوید. قطعا گیاهان تان از شما سپاسگزار خواهند بود.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.