آموزش ساخت باغچه چوبی

ساخت باغچه چوبی برای کاشت سبزی خانگی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه دارند مواد مورد نیاز خود ، از گوجه و کلم گرفته تا هویج و سبزیجات را از باغچه کوچک خانگی خود برداشت کنند. استفاده از محصولات اورگانیک باغچه خودتان ، کار بسیار لذت بخش و هوشمندانه ای است ولی ساخت این باغچه ها جزئیاتی ظریف و متفکرانه دارد که باغچه‌ ها را تبدیل به عناصری خاص می‌ کند. از انتخاب چوب گرفته تا ساخت آن ها با ما همراه شوید تا شما هم بتوانید یکی از این باغچه ها در خانه خود داشته باشید.

 مقالات مرتبط

یک باغچه آویز برای دکوراسیون منزل تان بسازید!

ساخت باغچه چوبی

فکر کردن به برنامه‌ ریزی ، چیدمان و مواد و مصالح پیش از شروع کار بسیار مهم است. یک نفری هم می‌ توان این باغچه‌ ها را ساخت اما ایده‌ آل این است که در تراز کردن و قرار دادن الوارها از دوستی کمک بگیرید. ساخت باغچه‌ ها ساده هستند ، اما تراز کردن آن‌ ها کمی دشوار است.

عرض این باغچه‌ ها را به دلخواه می‌ توانید بسازید اما بهتر است عرض این جعبه‌ ها کمتر از ۱۲۰ سانتیمتر ساخته شود تا بتوان به راحتی به مرکز باغچه دسترسی داشت. طول باغچه به شما بستگی دارد.

مواد و ابزار لازم برای ساخت باغچه چوبی

برای ساخت یک باغچه ۱۲۰ سانتی‌ متر در ۲۴۰ سانتی‌ متر که ارتفاع آن ۵ الوار است و دارای یک لبه و یک نیمکت (به استثنای یک سیستم آبیاری) است شما به مواد و ابزار زیر نیاز خواهید داشت:

·        ۱۵ الوار با سطح مقطع ۴ در ۴ سانتی متر

·        ۴٫۵ الوار با سطح مقطع ۲ در ۶ سانتی متر

·        ۵۰ پیچ چوب

·        ۴۰ پیچ مخصوص کف

·        ۶ پیچ ماشینی ، مهره و واشر

ابزار و وسایل ایمنی برای ساخت باغچه چوبی

·        دستگاه فارسی‌ بر کشویی

·        چکش

·        دریل و پیچ‌ گوشتی برقی

·        گونیای نجاری

·        اره آهن‌ بر یا اره گردبر

·        تراز ۱۸۰ سانتی‌ متر

·        ریسمان بنایی

·        بیل

·        شن‌ کش

·        محافظ چشم و گوش

·        دستکش کار

ساخت باغچه چوبی

ساخت باغچه چوبی

گام اول

اگر می‌ خواهید بیش از یک باغچه پیش‌ آمده در یک ردیف بسازید از ریسمان بنایی استفاده کنید تا آن‌ ها را در یک خط مستقیم در امتداد زمین بسازید.

گام دوم

با استفاده از یک بیل‌ سطح زمینی که باغچه بر روی آن قرار می‌ گیرد را تراز کنید. نیازی نیست کل زمین را مسطح کنید بلکه فقط جاهایی که چوب‌ ها قرار می‌ گیرند باید مسطح شوند.

گام سوم

از گونیای نجاری به عنوان راهنما استفاده کنید تا از مربع شدن باغچه مطمئن شوید. گوشه‌ ای از باغچه که ارتفاع آن دو رج (دو تکه چوب) است را انتخاب کنید. آن‌ ها را دریل کنید و با پیچ به هم متصل کنید. همین کار را در سه گوشه دیگر باغچه نیز انجام دهید. 

گام چهارم

مطمئن شوید که چهارگوشه شما مربع است. پیچ کردن تکه‌ های چوب به هم را ادامه دهید و در طول کار تراز بودن و مربع بودن باغچه را چک کنید. همه چوب‌ ها به یک شیوه و با دو یا سه پیچ به هم متصل می‌ شوند. ارتفاع باغچه را هر چقدر که دوست دارید در نظر بگیرید اما به یاد داشته باشید که هر چه ارتفاع باغچه بیشتر شود هزینه و زمان ساخت نیز افزایش می‌ یابد.

گام پنجم

لبه‌ های با سطح مقطع ۲ در ۶ را در هر ۶۰ سانتی‌ متر به بدنه اصلی باغچه وصل کنید. لبه این باغچه‌ ها ۵ سانتی‌ متر از باغچه بیرون می‌ زند و به قسمت درونی باغچه وصل می‌ شود. این‌ که لبه چقدر از بدنه اصلی بیرون بزند به شما بستگی دارد اما سعی کنید هر چهار طرف دارای لبه‌ های یکسانی باشند.

گام ششم

برای نیمکت ، حداقل سه تکیه‌ گاه بگذارید. قسمت نیمکت دارای ۲ چوب با سطح مقطع ۲ در ۶ است. قسمت درونی چوب نیمکت بر روی قسمتی با سطح مقطع ۴ در ۴ قرار می‌ گیرد که در مرحله قبلی انجام شده است و قسمت بیرونی نیمکت بر روی تکیه‌ گاه‌ ها سوار می‌ شود.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.