طراحی و تغییر پلان

چگونه پلان داخلی خانه خودمان را تغییر دهیم!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
آیا می خواهید برای ایجاد تغییر در پلان داخلی خانه یا دکوراسیون داخلی منزل تان دست بکار شوید و نمی دانید باید چگونه این کار را انجام دهید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با چه روشی می توان این تغییرات را به نوعی مقرون به صرفه تر کرد. دکوراتور راه حل این موضوع را به شما می گوید. در این مطلب می خواهیم ببینیم چگونه خودمان می توانیم در پلان داخلی خانه تغییرات مورد نیاز را اعمال کنیم و از اهالی فن و تیم های حرفه ای بخواهیم که این کار را برای ما انجام دهند. با دکوراتور در این مطلب همراه شوید تا ببینیم چگونه خود می توانیم معمار خانه خود باشیم.

 مقالات مرتبط

انواع پلان آشپزخانه در آپارتمان های مدرن!

طراحی و تغییر پلان داخلی خانه

در مرحله اول باید به این نکته توجه کنید که می خواهید در پلان داخلی خانه خود تغییرات کلی ایجاد کنید یا تغییرات جزئی. شاید گاهی اوقات فقط با یک جابجایی در و کشیدن یک تیغه ساده بتوان دو فضا را از هم جدا کرد. برای مثال به عکس زیر توجه کنید. در این پلان مکان نمایی درب های ورودی اتاق های خواب و سرویس های بهداشتی اصلا مناسب نیست و به طور کامل از داخل هال و پذیرایی دید دارد. شما فکر می کنید برای حل این موضوع چه کار می توان کرد؟

طراحی و تغییر پلان داخلی خانه

طراحی و تغییر پلان داخلی خانه

راه حل اول برای تغییر دکوراسیون منزل

برای این پلان راه حل های مختلفی را می توان پیشنهاد داد. اگر بخواهیم از پیشنهادات جزیی و کوچک شروع کنیم می توانیم با کشیدن یک دیوار روبروی سرویس بهداشتی و اتاق خواب شروع کنیم. این دیوار می تواند حائلی باشد میان فضاهای خصوصی و فضاهای کمی عمومی تر. به علاوه این که در پشت این دیوار فضای مناسبی به وجود می آید که می توان از آن برای درست کردن یک نشیمن خصوصی استفاده کرد. یک تلویزیون و یک دست مبلمان راحتی. به همین سادگی می توانید دید به اتاق خواب هایتان را از بین ببرید.

تغییر پلان داخلی خانه

تغییر پلان داخلی خانه

راه حل دوم برای ایجاد تغییر در طراحی پلان داخلی خانه

اگر به فکر ایجاد تغییرات کلی تر هستید ، می توانید به فکر جابجایی برخی از فضاها با یکدیگر باشید. البته این کار کمی دردسر دارد و شاید هم کمی پر خرج تر باشد ، اما بعد از اتمام کار خود را در خانه ای نو و جدید خواهید یافت. در همین پلان زیر می توانید شاهد مکان نمایی بد آشپزخانه و همچنین اتاق خوابی که نزدیک ورودی است باشید.

تغییر پلان خانه

تغییر پلان خانه

به نظر شما بهترین کاری که می توان انجام داد چیست؟ برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید باید راجع برخی از استاندارها اطلاعاتی داشته باشید. مثلا این که آشپزخانه بهتر است در جایی نزدیک در ورودی تعبیه شود تا وقتی با کیسه های پر و سنگین از خرید باز می گردید مسیر طولانی را ا انتهای خانه طی نکنید. یا این که اتاق های خواب جزو فضاهای خصوصی هستند و نباید به فضاهای عمومی دید داشته باشند.

اما نکته حائز اهمیت تر حمام و سرویس های بهداشتی هستند که باید به اتاق های خواب نزدیک باشند.در پلان بالا حمام و سرویس بهداشتی در جای مناسبی تعبیه نشده است ، همچنین آشپزخانه نیز می تواند در مکان مناسب تری تعبیه شود. مثلا نزدیک ورودی. بیایید با هم نگاهی به تغییرات کلی تر این پلان بیاندازیم. همان طور که می بینید در پلان بالا جای آشپزخانه و اتاق خواب نزدیک ورودی عوض شده است و چهره ای نو و جدید به خانه بخشیده است.

طراحی و تغییر پلان خانه

طراحی و تغییر پلان خانه

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.