نورگیر سقفی در دکوراسیون

۷ نورگیر سقفی با ایده ی خیره کننده

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
نورگیر سقف یا پنجره سقفی انتقال دهنده نور به فضاهای داخلی می‌ باشد. این نورگیرها همه یا بخشی از فضای سقف ساختمان را به منظور روشن سازی تشکیل می‌ دهند. نورگیرهای سقفی انواع مختلفی دارند که هر کدام زینت بخش بخشی از فضای داخلی ما می باشد. با دکوراتور همراه باشید تا بیشتر به بررسی نقش نورگیرها در فضای داخلی بپردازیم.

ورودی ها باید روشن باشند به طوری که به خوبی خاصیت دعوت کنندگی را برای فضای شما داشته باشند. برای این منظور استفاده از نور طبیعی در فضا بسیار مفید است. با این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها می توانید فضایی منحصر به فرد در ورودی خود داشته باشید.

نورگیر سقفی

نورگیر سقفی

پنجره های سقفی حمام ها و آشپزخانه ها

بازشوهایی که در بالای حمام و آشپزخانه قرار می‌ گیرند فضای مناسبی برای تخلیه هوای مرطوب این اماکن بوجود می‌ آورند. مقدار هوای جریان یافته از سقف ، بستگی به جهت ، سرعت باد ، تغییر فشار و تفاوت درجه حرارت داخل و خارج دارد. هوای خنک ، گهگاه از همان مجرایی که نور وارد فضا می‌ شود ، جریان می‌یابد اما غالباً هوای گرم است که از این فضا مجال بیرون رفتن پیدا می‌ کند. پس یکی از محل های مناسب برای قرار گیری پنجره های سقفی حمام ها و آشپزخانه ها می باشند.

پنجره های سقفی حمام

پنجره های سقفی حمام

نورگیر سقفی

همیشه نورگیرهای سقفی نباید به منظور تهویه یا انتقال نور مطلوب در فضا ایجاد شوند گاهی نور گیرها می توانند نقش منحصر به فردتری را در فضا داشته باشند. به وسیله ی نورگیرها و بازی نور و سایه می توانید در طول روز دیوارهایی منقوش با حسی متفاوت داشته باشید که دائما در حال تغییر هستند و هیچ گاه یک نواخت نمی شوند.

نورگیرهای سقفی

نورگیرهای سقفی

برای خیلی ها حضور تندیس ها و عناصر دکوری در فضای داخیلی شان خوش آیند است. یکی از راه های جلوه گری این تندیس ها در فضای داخلی روشنایی آن ها و نورپردازی خاصشان است که به جلوه گری آن ها در فضای داخلی بیش از بیش کمک می کند. برای ایجاد فضایی خاص تر نورگیرها را برای عناصر دکوری خود تعبیه کنید و از جادوی نور در فضای خود لذت ببرید.

نورگیرهای سقفی در دکوراسیون

نورگیرهای سقفی در دکوراسیون

راه پله ها یکی دیگر از فضاهایی هستند که نورگیرها می توانند به آن ها زیبایی خاصی ببخشند. در کنار راه پله هایی که از نورگیر  سقفی بهره می برند توجه به دیوارهای نزدیک به نورگیرها مهم است. دیوار پوش سنگی با رنگ سفید به نور دریافتی از نورگیرها جلوه می دهد و با وجود فرو رفتگی و برآمدگی های طبیعی خود سایه های زیبایی را می آفرینند که فضای راه پله ی شما را تبدیل به یک عنصر جذاب بی نظیر می کند.

نورگیرهای سقفی در راه پله

نورگیرهای سقفی در راه پله

نورگیرهای بازشو

نورگیرهای بازشو یا ساده یک ایده ی منحصر به فرد برای حیاط خلوت شماست. به خوبی می توانید در این فضا  میز و صندلی قرار دهید و از عبور نور برای منحصر به فرد کردن فضای خود استفاده کنید. باز شوها الزاما نباید یک پنجره باشند ، ترکیب شید چوبی ها و شیشه ها برای این منظور بسیار مناسب اند. و فضای حیاط خلوت شما را به خوبی دگرگون می کنند و برای ایجاد محرمیت بیشتر در فضا استفاده از شیشه های مات بسیار مناسب است.

نورگیرهای بازشو

نورگیرهای بازشو

پنجره های سقفی منقوش

یکی از پنجره های سقفی بی نظیری که می تواند برای فضای داخلی شما منحصر به فرد باشد ، پنجره های سقفی منقوش است که به فضای شما زیبایی خاصی می بخشد. این طرح و نقش ها را می توانید به تناسب فضای داخلی خود انتخاب کنید و در سقف خود آسمان مجازی داشته باشید.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.