ویژگی های رنگ خاکی در دکوراسیون خانه

رنگ خاکی در دکوراسیون (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ خاکی در دکوراسیون بیشتر برای خانه های قدیمی کاربرد داشته است. رنگ خاک در خانه های قدیمی و در واقع دکوراسیون سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است و کارایی زیادی داشته است اما در دکوراسیون های معاصر و مدرن این رنگ دارای جایگاه خوبی می باشد و شاید دلیل این کار خنثی ترین بودن باشد. رنگ خاک خنثی ترین رنگ شناخته می شود و از آنجایی که رنگ بدن انسان بیشتر به این رنگ شبیه است پس بیشترین سازگاری را با پوست و چشم می تواند داشته باشد.

مقالات مرتبط

رنگ خاکی برای دیوار ، با چه رنگ هایی ست می شود؟

رنگ خاکی در دکوراسیون سنتی

رنگ خاکی در دکوراسیون برای تجهیزات مختلفی کاربرد دارد که ابتدا از سنتی ترین خانه هایی که از رنگ خاکی استفاده می نمایند شروع می کنیم. در دکوراسیون سنتی به دلیل عدم وجود مصالح بنایی متنوع ، معماران باید از خاک ، سنگ ، چوب و غیره برای ساختمان سازی استفاده می کردند. در این میان از خاک برای تزئین دیوارهای ساختمان استفاده می شد اما در دکوراسیون داخلی این ساختمان ها از رنگ های شاد مانند صورتی ، قرمز ، زرد و نارنجی استفاده می شده است. رنگ خاکی در دکوراسیون سنتی بیشتر برای زمینه رنگ آمیزی استفاده می شده است و برای دیگر تجهیزات از رنگ های شاد استفاده می کرده اند.

رنگ خاکی در دکوراسیون

رنگ خاکی در دکوراسیون

ویژگی های رنگ خاکی در دکوراسیون

  • سازگاری با چشم: این رنگ بیشترین سازگاری را با چشم انسان دارد. در زمان روشنایی یا تاریکی هیچ آسیبی به چشم وارد نمی نماید و منجر به اختلالات بینایی نمی شود.
  • طراوت و شادابی: رنگ خاکی بر خلاف اینکه یک رنگ خنثی شناخته می شود دارای طراوت و شادابی خاصی می باشد. در گذشته با آب پاشی کردن بر روی خاک دالون ها یا کوچه ها طراوتی را در هنگام غروب به فضای دلنشین این فضاها می بخشیدند. خاک و آب که از عناصر طبیعی می باشند سازگاری بسیار خوبی را با هم دارند.
  • همنشینی با دیگر رنگ ها: رنگ خاکی از جهتی که رنگ خنثی می باشد و از طرفی دیگر طبیعی ترین رنگ طبیعت می باشد پس همنشینی بسیار خوبی با سایر رنگ ها دارد. ترکیب نمودن این رنگ با سایر رنگ ها اعم از رنگ های سرد یا رنگ های گرم منجر به تزئین دکوراسیون بسیار جذاب تر می شود.
  • احساس امنیت و آرامش: رنگ خاکی در دکوراسیون احساس امنیت و آرامش ویژه ای را برای دکوراسیون داخلی ساختمان به ارمغان می آورد. چیزی که سایر اجزای دکوراسیون از طراحان می خواهند ایجاد آرامش در فضای داخلی ساختمان می باشد که این رنگ در بر دارد.
ویژگی های رنگ خاکی در دکوراسیون

ویژگی های رنگ خاکی در دکوراسیون

منبع :

www.bhg.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.