رنگ خاکستری در طراحی دکوراسیون

رنگ خاکستری در دکوراسیون (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی ساختمان تاثیرات بسیار ظریف و ماهرانه ای دارد. بر اساس نظرات بسیاری از مردم رنگ خاکستری در واقع یک رنگ آرامش و امنیت محسوب می شود و به کار بردن این رنگ در دکوراسیون داخلی می تواند این احساسات را برای انسان مهیا نماید. شما با استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی منزل تان می توانید هم محیطی امن و آرام را طراحی نماید یا می توانید محیطی بسیار پر جنب و جوش را تزئین نمایید. بستگی به نحوه استفاده و سلیقه افراد می توان از رنگ خاکستری که یک رنگ خنثی محسوب می شود ایده های خلاقانه ای را نتیجه گرفت.

مقالات مرتبط

ایده هایی فوق العاده برای اتاق خواب با رنگ خاکستری ( بخش اول )

کاربرد رنگ خاکستری در دکوراسیون

با استفاده از رنگ خاکستری می توانید یک اتاق نشیمن بسیار امن و آرام یک میز ناهارخوری بسیار لاکچری و آرام یا محوطه بیرونی ساختمان تان را با زیبایی های طبیعی رنگ خاکستری تزئین نمایید. در هنگام خوابیدن و استراحت در اتاق خواب می توانید بر روی تخت خوابی که به رنگ خاکستری آماده نموده اید استراحت نمایید و از آرامش این رنگ لذت ببرید.

رنگ خاکستری

رنگ خاکستری

همچنین می توانید از رنگ خاکستری به عنوان رنگ زمینه قالی ، پرده ، مبلمان ، دیوارها و غیره استفاده نمایید و توسط رنگ های سرد یا گرم این رنگ زمینه را تزئین نمایید و محیطی امن و آرام به همراه رنگ های طبیعی مهیا کنید. نکته قابل توجه این است که ترکیب رنگ خاکستری با رنگ های سرد منجر به افزایش امنیت و آرامش دکوراسیون شده و ترکیب این رنگ با رنگ های گرم ، منجر به شور و نشاط این رنگ می شود. در واقع یکی از مهمترین ویژگی های رنگ های خنثی همین است که با همنشینی در کنار رنگ های دیگر خصوصیات آن رنگ ها را به خود می گیرند.

رنگ خاکستری در دکوراسیون

رنگ خاکستری در دکوراسیون

ویژگی های رنگ خاکستری در دکوراسیون

بسته به نیازهای صاحب ساختمان که ممکن است گرم مزاج یا سرد مزاج باشد می توان رنگ خاکستری را در طیف های مختلف از نزدیک به رنگ سفید یا نزدیک به رنگ سیاه مورد استفاده قرار داد. همانگونه که مشخص است این رنگ مابین دو رنگ سیاهی و سفیدی قرار گرفته است و به نوعی ویژگی های این دو رنگ را نیز در بر دارد اما جالب توجه است که رنگ خاکستری در همنشینی با رنگ های گرم و سرد می تواند خصوصیات آن ها را نیز به خود بگیرد.

ویژگی های رنگ خاکستری در دکوراسیون

ویژگی های رنگ خاکستری در دکوراسیون

حال در زمان طراحی رنگ خاکستری در دکوراسیون باید به این نکته توجه شود که در محیط طراحی نیاز به شور و هیجان می باشد یا آرامش و امنیت. مثلاً در اتاق خواب باید آرامش را مهیا نمود و در اتاق نشیمن و سالن غذاخوری شور و نشاط را به ارمغان آورد. پس ترکیب رنگ خاکستری در کنار رنگ های سرد و گرم برای مکان های مختلف باید مد نظر قرار گرفته شود.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.