طراحی دکوراسیون سیاه و سفید

دکوراسیون سیاه سفید (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
دکوراسیون سیاه سفید یکی از زیباترین و با شکوه ترین انواع دکوراسیون برشمرده می شود. در واقع می توان رنگ های سفید و سیاه را به نوعی رنگ های کلاسیک و شیک محسوب کرد. اکثر مواقع دکوراسیون هایی که می خواهند با رنگ سیاه طراحی شوند برای اینکه از مضرات این رنگ جلوگیری به عمل آید ترکیبی از رنگ های سیاه و سفید مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ سیاه به تنهایی اثرات مخربی بر روی ذهن انسان دارد و به طور کلی رنگ غم و ماتم شناخته می شود. ممکن است استفاده به تنهایی از رنگ سیاه در دکوراسیون داخلی منجر به انزوای ساکنین ساختمان شود اما به کار بردن دکوراسیون سیاه سفید در منزل زیبایی های کلاسیک و بی نظیری را به ارمغان می آورد.

مقالات مرتبط

دکوراسیون سیاه و سفید (قسمت اول)

دکوراسیون سیاه سفید در اتاق نشیمن

دکوراسیون سیاه سفید در اتاق نشیمن باعث گرم شدن بحث و گفتگو با استفاده از رنگ های خنثی می شود. در واقع رنگ های خنثی به تنهایی هیچ تاثیر مثبت یا منفی را از خود به جای نمی گذارند ولی ترکیب رنگ های سیاه و سفید یک دکوراسیون گرم را به وجود می آورد که شاید برای خیلی از افراد باور کردنی نباشد.

دکوراسیون سیاه سفید

دکوراسیون سیاه سفید

در اتاق نشیمن می توان مبلمان را به رنگ سفید و بالش های آن مبلمان را از رنگ سیاه در نظر گرفت. در واقع مبلمانی که بی روح بوده است و رنگ سفید بر روی آن خسته کننده بوده است اکنون توسط بالش های سیاه رنگ جلوه خاصی به خود گرفته و جذابیت ویژه ای دارد. یا به کار بردن رنگ های سیاه و سفید به صورت شطرنجی در پرده های اتاق نشیمن باعث جذابیت چندین برابر آن ها می شود. قالی هایی را در نظر بگیرید که دارای زمینه ای راه راه و به رنگ سیاه و سفید می باشند که این زمینه توسط رنگ های دیگر نیز تزئین می شود. این قالی بسیار زیباست و جذابیت ویژه ای را به اتاق نشیمن می افزاید.

طراحی دکوراسیون سیاه سفید

طراحی دکوراسیون سیاه سفید

محدودیت در استفاده از دکوراسیون سیاه سفید

در دکوراسیون سیاه سفید محدودیت هایی نیز وجود دارد. این محدودیت ها به ویژگی های رنگ سیاه و سفید بر می گردد. رنگ سفید لکه ها را به وضوح نشان می دهد و پس از استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون کوچک ترین لکه باید سریعاً پاک شود و کثیفی از دکوراسیون زدوده شود. رنگ سیاه نیز به نوعی نشان دهنده غم و اندوه می باشد. حال ترکیب این دو رنگ ویژگی های و مزیت های عمده ای دارد اما نباید از نشان دادن لکه های کثیفی توسط رنگ سفید غافل شوید. همچنین میزان مورد استفاده از رنگ سیاه در دکوراسیون سیاه سفید باید به نسبت رنگ سفید باشد. پس به کار بردن زیاد از این رنگ در دکوراسیون پیشنهاد نمی گردد و همیشه باید در این دکوراسیون محدودیت انتخابی را مد نظر قرار داد.

دکوراسیون سیاه و سفید

دکوراسیون سیاه و سفید

محوطه سازی با دکوراسیون سیاه سفید

یکی دیگر از کاربردهای رنگ سیاه و سفید برای تزئین ساختمان ، استفاده در فضای محوطه بیرونی ساختمان می باشد. اکثر مردم با قرار دادن گلدان های سیاه و سفید به صورت یکی در میان یا کاشی کاری های شطرنجی با رنگ های سیاه و سفید از این دکوراسیون در محوطه سازی خود استفاده می کنند. البته باید در نظر گرفت که رنگ سفید اگر کمی کمرنگ تر در نظر گرفته شود خاصیت چرک تابی خود را از دست می آید و بهترین انتخاب برای سرامیک های کفپوش ساختمان می باشد.

طراحی دکوراسیون سیاه و سفید

طراحی دکوراسیون سیاه و سفید

منبع :

www.homedit.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.