ویژگی رنگ خنثی

خصوصیات و ویژگی رنگ خنثی (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اصطلاح رنگ های خنثی کمی مبهم به نظر می رسد. منظور از این رنگ ها چیست؟ به کدام رنگ ها خنثی می گویند؟ چرا و چگونه این رنگ ها خنثی معرفی می شوند؟ تمام این سوالات در زمان شنیدن نام این گروه رنگی در ذهن مردم تداعی می کند و شاید منجر به سردرگمی مردم نیز بشود. در این قسمت برای راهنمایی در انتخاب رنگ ، چند نوع از رنگ هایی که مزاج خنثی دارند را مورد بررسی قرار می دهیم و در ادامه ویژگی ها و خصوصیات هر کدام از این رنگ ها را تشریح می کنیم.

مقالات مرتبط

خصوصیات و ویژگی رنگ های خنثی (قسمت اول)

ویژگی های رنگ خنثی در دکوراسیون

رنگ خنثی کاربردهای فراوانی در دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان دارد. در واقع طراحان برای بهتر جلوه دادن رنگ های گروه سرد و گرم از زمینه ای یک دست با استفاده از رنگ ها با مزاج خنثی استفاده می نمایند. این رنگ ها منجر به بهتر جلوه دادن دیگر رنگ ها می شوند.

رنگ خنثی هیچ تاثیر مثبت یا منفی را بر چشم انسان ندارد و در نتیجه انسان ها با نگاه کردن بر روی این رنگ ها هیچ احساسی را درک نمی کنند اما به کار بردن رنگ های سرد یا گرم دیگر بر روی زمینه خنثی باعث جلب توجه کردن دیگر رنگ ها می شود. در واقع به کار بردن رنگ های سرد بر روی رنگ خنثی باعث القا احساس آرامش به مخاطب شده و همچنین رنگ های گرم بر روی زمینه رنگ خنثی می تواند احساس شور و نشاط را برای مخاطبان به ارمغان بیاورد.

رنگ خنثی

رنگ خنثی

رنگ خنثی در دکوراسیون

اگر یک قالی را در نظر بگیرید ملاحظه می کنید که دارای رنگ زمینه ای از دسته رنگ های خنثی می باشد. این رنگ زمینه بر روی خود دیگر گل ها و طرح های زیبا با رنگ های سرد و رنگ های گرم را دارد. این فرآیند برای دیگر تجهیزات دکوراسیون موجود در منزل نیز تکرار شده است. مبلمانی که در اتاق نشیمن قرار می دهید دارای پشتی و دسته های رنگ بژ می باشد و پایه ها و چوب دسته های آن از رنگ طلایی تهیه شده اند. این باعث بهتر جلوه دادن مبلمان شما می شود زیرا رنگ بژ هیچ تاثیر مثبت یا منفی را در ذهن افراد باقی نمی گذارد و رنگ طلایی باعث جذابیت آن مبلمان می شود.

رنگ خنثی در دکوراسیون

رنگ خنثی در دکوراسیون

البته باید در نظر داشت که رنگ خنثی به تنهایی در هیچ کدام از دکوراسیون دیده نمی شود و همیشه به همراه یک گروه رنگی دیگر در طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد. اگر یک پرده را به طور کامل با رنگ بژ و خاکستری رنگ آمیزی کنید و در بهترین مکان از منزل قرار دهید هیچ وقت جذاب نمی شود و باعث افزایش کیفیت طراحی دکوراسیون نمی شود. اما اگر بر روی همان پرده طرح های هندسی با رنگ صورتی یا زرد در نظر بگیرید متوجه جذابیت چند برابر آن پرده خواهید شد.

ویژگی رنگ خنثی در دکوراسیون

ویژگی رنگ خنثی در دکوراسیون

منبع :

www.homedit.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.