ویژگی رنگ خنثی

خصوصیات و ویژگی رنگ های خنثی (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اصطلاح رنگ های خنثی کمی مبهم به نظر می رسد. منظور از این رنگ ها چیست؟ به کدام رنگ ها خنثی می گویند؟ چرا و چگونه این رنگ ها خنثی معرفی می شوند؟ تمام این سوالات در زمان شنیدن نام این گروه رنگی در ذهن مردم تداعی می کند و شاید منجر به سردرگمی مردم نیز بشود. در این قسمت برای راهنمایی در انتخاب رنگ ، چند نوع از رنگ هایی که مزاج خنثی دارند را مورد بررسی قرار می دهیم و در ادامه ویژگی ها و خصوصیات هر کدام از این رنگ ها را تشریح می کنیم.

معرفی رنگ های خنثی

رنگ های خنثی به گروهی از رنگ ها می گویند که با چشم انسان بیشترین سازگاری را دارند. در واقع این گروه رنگی هیچ آسیبی به چشم انسان وارد نمی کند و به راحتی قابل تحلیل است. این گروه رنگی هیچ رویداد سردی یا گرمی را ندارد و در نتیجه قابلیت تشویش احساسات و عواطف یا آرامش و نشاط را در بر ندارند. این رنگ ها بیشتر در زمینه به کار می روند و برای رنگ آمیزی محیط های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. اگر یکی از وسایل موجود در منزل را به رنگ خنثی در نظر بگیرید حتماً بخشی از آن را با استفاده از رنگ های سرد یا گرم تزئین نمایید تا دکوراسیون شما بی روح نباشد.

رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

چه رنگ هایی خنثی نامیده می شوند؟

از جمله مهمترین رنگ هایی که در این دسته قرار می گیرند سیاه و سفید می باشند. رنگ های سیاه و سفید مهمترین و پر کاربرد ترین رنگ های خنثی می باشند که کمتر خانه ای را می توان بدون استفاده از این دو رنگ پیدا کرد. رنگ های دیگری مانند خاکستری ، بژ ، خاکی و غیره نیز در گروه رنگ های خنثی قرار می گیرند. چنانچه روانشناسان رنگ معتقدند رنگ خاک هیچ تاثیر مثبت یا منفی بر روی ذهن انسان باقی نمی گذارد و در طبیعت رنگ خاک در واقع زمینه و پایه رنگ های طبیعت محسوب می شود اما در طبیعت برای روح بخشیدن به عناصر موجود از رنگ های سبز ، قرمز ، صورتی ، آبی و غیره نیز استفاده شده است که همگی از گروه رنگ های سرد و گرم می باشند.

رنگ خنثی

رنگ خنثی

سفید یک رنگ بسیار زیبا و کاربردی برای نمای بیرونی ساختمان می باشد. هر چند که رنگ سفید به زودی کثیف می شود و هر گونه لکه را بر روی سطح خود به خوبی نمایان می سازد اما استفاده از این رنگ در نمای بیرونی ساختمان یک ایده دیرینه می باشد و کاربردهای زیادی نیز دارد اما ترکیب نمودن این رنگ با رنگ های دیگر مانند نیلی یا یاسی در نمای بیرونی ساختمان باعث رفع مشکل لکه نگاری می شود.

ترکیب رنگ خنثی

ترکیب رنگ خنثی

منبع :

www.homedit.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.