رنگ صورتی در طراحی دکوراسیون

بررسی رنگ صورتی در دکوراسیون خانه (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ صورتی در دکوراسیون به عنوان یک رنگ گرانبها و دخترانه تعریف می شود. این رنگ عروسکی بیشتر احساسات شاد و عواطف کودکانه را در انسان ها پرورش می دهد. بیشتر مردم تصور می کنند که باید از این رنگ در اتاق کودک استفاده شود اما رنگ صورتی در دکوراسیون می تواند برای تجهیزات مختلف و مکان های مختلف ساختمان به کار رود. به طور کلی هر انسانی که روحیات شاد و عواطف کودکانه را مد نظر قرار دهد از این رنگ در دکوراسیون منزل خود استفاده می نماید.

مقالات مرتبط

ترکیب رنگ صورتی ، صورتی با چه رنگ هایی ست می شود؟

رنگ صورتی یک رنگ چرک تاب نیست و در مقابل لکه ها به زودی تغییر وضعیت نمی دهد. یکی از مشکلات انتخاب رنگ در دکوراسیون بروز لکه های کثیفی می باشد که توسط برخی رنگ ها بیشتر است اما رنگ صورتی در دکوراسیون این ویژگی را ندارد و لکه های کثیفی را نسبتاً کمتر نشان می دهد.

طیف های رنگ صورتی

رنگ صورتی در طیف های شدیدتر می تواند به رنگ قرمز شبیه شود و اگر کمرنگ تر مورد استفاده قرار بگیرد تا حدودی به رنگ یاسی متمایل می شود. در هر صورت رنگ صورتی شدت تاثیرات احساسی مانند رنگ قرمز را ندارد و برعکس رنگ قرمز هیچ تاثیر منفی بر روی احساسات افراد باقی نمی گذارد. رنگ قرمز تاثیرات منفی و مخربی را بر روی روحیات افراد می گذارد و ممکن است در دراز مدت باعث خشمگین شدن افراد نیز بشود اما رنگ صورتی این ویژگی را ندارد و در هر طیفی فقط خاصیت گرم بودن و احساسی بودن را برای افراد به جای می گذارد. این رنگ با خصوصیات کودکانه خود می تواند عواطف انسان ها را برانگیزد.

رنگ صورتی

رنگ صورتی

ترکیب رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون کاربردهای فراوانی دارد و در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید در نظر داشته باشید که ترکیب های مناسبی را باید از این رنگ انتخاب نمایید تا کمترین آسیب را به تجهیزات دکوراسیون وارد نمایید. به عنوان مثال اگر در اتاق نشیمن از رنگ های صورتی با شدت رنگی بالا به صورت پراکنده استفاده نمایید شاید در نگاه اول بسیار جالب به نظر برسد و جذابیت این اتاق را بالا ببرد اما به مرور زمان این رنگ کودکانه باعث کاهش احساسات جدی در اتاق نشیمن می شود. باید در نظر بگیرید که اتاق نشیمن برای اتخاذ کردن تصمیمات جدی در بحث های خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است رنگ صورتی باعث از بین رفتن جدیت در تصمیم گیری شود.

رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون

بهتر است که رنگ صورتی را با رنگ های خنثی ترکیب نمایید تا از شدت کودکانه بودن آن کاسته و سپس در دکوراسیون به کار ببرید. یا می توانید رنگ صورتی را در طیف های کمرنگ تر مانند یاسی مورد استفاده قرار دهید.

ترکیب رنگ صورتی در دکوراسیون

ترکیب رنگ صورتی در دکوراسیون

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.