رنگ زرد در طراحی دکوراسیون منزل

تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون منزل (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ زرد در دکوراسیون منزل به عنوان یک عنصر حیاتی شناخته می شود. در واقع بدون استفاده از رنگ هایی مانند زرد ، قرمز ، سبز و آبی ، خانه ما خسته کننده می شود. تاثیرات رنگ ها بر روی دکوراسیون منزل می تواند بر روی حالات روحی و روانی ساکنین منزل نیز تاثیر مستقیم داشته باشد. در واقع با رنگ آمیزی دکوراسیون منزل می خواهیم قدرت بخشیدن ، تشویق ، بالا بردن احساسات و عواطف ساکنین را تثبیت نماییم. رنگ زرد در دکوراسیون منزل یک انتخاب بسیار مناسب است و از آنجایی که رنگ زرد یکی از رنگ های اصلی می باشد و به عنوان رنگ های گرم تعریف می شود پس دکوراسیون پر جنب و جوش و با نشاطی را برای ساکنین مهیا می نماید.

مقالات مرتبط

تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون خانه (قسمت اول)

موارد استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون منزل

رنگ زرد در دکوراسیون منزل کاربردهای متنوعی دارد. یک میز ناهارخوری را در نظر بگیرید که در سالن غذاخوری با رنگ زرد تزئین شده است و این رنگ زرد احساس گرم و دلنشینی را به افراد حاضر در سالن غذاخوری هدیه می نماید. همچنین انتخاب این رنگ برای میز ناهارخوری می تواند احساس اشتهای بیشتر و لذت بردن از غذا خوردن را برای افراد ساکن منزل به ارمغان بیاورد.

رنگ زرد در دکوراسیون منزل

رنگ زرد در دکوراسیون منزل

یا می توانید یک اتاق نشیمن را که با رنگ زرد تزئین شده است و دارای دیوارها یا پرده های زرد رنگ در طیف های مختلف می باشد و این کاربرد این رنگ در دکوراسیون باعث گرم شدن گفتگو بین ساکنین خانه شده است. بر اساس نظر کارشناسان رنگ شناسی و روانشانسان ، کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون منزل می تواند روحیات و عواطف انسان ها را برانگیخته و در زمان استراحت کردن یا گفتگو ، ابراز علاقه ای را بین افراد حاضر برقرار نماید.

رنگ زرد در محوطه سازی

استفاده از رنگ زرد در محوطه سازی می تواند یک جذابیت ویژه ای را به محیط بیرونی و حیاط منزل هدیه کند. شما با قرار دادن بلوک های سیمانی زرد رنگ ، گلدان های زرد رنگ ، تزئین گل های زنگ رنگ یا حتی قرار دادن یک قناری به رنگ زرد ، می توانید از این رنگ در محوطه سازی استفاده نمایید. نکته قابل توجه اینجاست که استفاده از این رنگ می تواند فضای محوطه بیرونی را جذاب تر کند و برای استراحت و لذت بردن از طبیعت محوطه بیرونی ساختمان به کمک دیگر اجزای دکوراسیون محوطه سازی بشتابد.

نکات کلیدی

در خصوص استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون منزل نکات کلیدی وجود دارد که باید در زمان طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان این موارد را مد نظر قرار داد. این موارد عبارتند از:

  • رنگ زرد احساس تنفر بین افراد را بالا می برد و در واقع به عنوان یک رنگ تنفر انگیز شناخته می شود اما راه ها و روش هایی جهت کاهش این احساس وجود دارد. شما می توانید طیف های شدید این رنگ مانند طلایی یا کم رنگ تر مانند کرم را در دکوراسین به کار ببرید و از تمام ویژگی های خوب این رنگ استفاده نمایید.
  • رنگ زرد سازگاری بسیار خوبی با چشم انسان دارد اما به شرط اینکه میزان شدت این رنگ ، کمتر باشد. مثلاً به جای استفاده از رنگ زرد با شدت زیاد، می توانید از رنگ های کرم رنگ یا ملایم تر استفاده نمایید و زیبایی های منحصر به فردی را به دکوراسیون اضافه کنید. لازم به ذکر است استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ های خنثی ، بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی دیوارها می باشد.
نکات کلیدی استفاده از رنگ زرد

نکات کلیدی استفاده از رنگ زرد

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.