تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون

تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون خانه (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ زرد در دکوراسیون خانه به عنوان یک عنصر حیاتی شناخته می شود. در واقع بدون استفاده از رنگ هایی مانند زرد ، قرمز ، سبز و آبی ، خانه ما خسته کننده می شود. تاثیرات رنگ ها بر روی دکوراسیون منزل می تواند بر روی حالات روحی و روانی ساکنین منزل نیز تاثیر مستقیم داشته باشد. در واقع با رنگ آمیزی دکوراسیون منزل می خواهیم قدرت بخشیدن ، تشویق ، بالا بردن احساسات و عواطف ساکنین را تثبیت نماییم. رنگ زرد در دکوراسیون خانه یک انتخاب بسیار مناسب است و از آنجایی که رنگ زرد یکی از رنگ های اصلی می باشد و به عنوان رنگ های گرم تعریف می شود پس دکوراسیون پر جنب و جوش و با نشاطی را برای ساکنین مهیا می نماید.

مقالات مرتبط

۷ معجزه رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل!

وجه تسمیه رنگ زرد

اکثر مردم رنگ زرد را با رنگ آفتاب و گرما می شناسند و این معنی از شباهت رنگ خورشید به رنگ زرد می باشد. در واقع رنگ زرد یک رنگ گرمابخش می باشد که کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون خانه باعث گرم تر شدن دکوراسیون نیز می شود. اکثراً برای کاربرد این رنگ در دکوراسیون با طیف کمرنگ تر و در واقع رنگ کرم را انتخاب می نمایند. رنگ کرم نیز خصوصیات و زیبایی های رنگ زرد را دارد و روشنی بیشتری را به دلیل کمرنگ تر بودن به دکوراسیون به ارمغان می آورد.

رنگ زرد

رنگ زرد

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون خانه

رنگ زرد در دکوراسیون خانه می تواند برای طراحی اجزای داخلی و بیرونی منزل مورد استفاده قرار بگیرد. از رنگ زرد می توان در دکوراسیون محوطه سازی ، مبلمان ، دیوارها ، پرده ها ، کابینت ها ، میز ناهارخوری ، تخت خواب ، سرویس بهداشتی و غیره استفاده کرد. البته ترکیب کردن رنگ زرد یک کار بسیار حرفه ای می باشد که باید با ترکیب صحیحی از این رنگ ، طیف های مختلف را در کنار یکدیگر قرار داد و نمونه های جالب و جذابی را از این رنگ در دکوراسیون به کار برد.

رنگ زرد در دکوراسیون خانه

رنگ زرد در دکوراسیون خانه

طیف های مختلف رنگ زرد عبارتند از طلایی ، کرم ، زرد ارغوانی و غیره که هر کدام ویژگی های یکتایی گرم بودن را دارا می باشند و به علاوه می توانند زیبایی های منحصر به فردی را در دکوراسیون به صاحبان خانه و ادارات هدیه نمایند.

ترکیب رنگ زرد

رنگ زرد ترکیب های بسیار جالبی را با رنگ های گرم دیگر دارد. به عنوان مثال ترکیب نمودن طراحی رنگ زرد و قرمز یا زرد و طلایی یک دکوراسیون بسیار جالب را به ارمغان می آورد. از طرفی بسیاری از افرادی که با مزاج گرم مشکل دارند و زیاد علاقه ای به گرمای شدید رنگ زرد ندارند می توانند این رنگ را در زمینه های رنگ سرد (مانند آبی ، سبز ، بنفش و غیره) یا رنگ خنثی (مانند خاکستری ، بژ ، خاکی و غیره) به کار ببرند و زیبایی های منحصر به فردی را از این ترکیب به دست آورند.

رنگ زرد در دکوراسیون

رنگ زرد در دکوراسیون

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.