رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون منزل

شناسایی کارایی رنگ قرمز در دکوراسیون منزل (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ قرمز در دکوراسیون منزل یک رنگ فعال و پر انرژی به حساب می آید که در اکثر افسانه ها از این رنگ با نام های عشق یا خوش شناسی نام برده شده است. بزرگ ترین بخش از طراحی دکوراسیون در یک ساختمان رنگ آمیزی می باشد. رنگ قرمز در دکوراسیون منزل کاربردهای فراوانی دارد و در اکثر مواقع می تواند انرژی های فعال و جسورانه ای را به دکوراسیون ساختمان به ارمغان بیاورد. برای شناسایی بهتر کارایی رنگ قرمز در دکوراسیون منزل این رنگ را از لحاظ روانشناسی و زیبایی شناسی در دنیای طراحی مورد بحث قرار می دهیم.

مقالات مرتبط

شناسایی کارایی رنگ قرمز در دکوراسیون خانه (قسمت اول)

رنگ قرمز در طبیعت

رنگ قرمز در دکوراسیون منزل کارایی های عمده ای دارد؛ هر چند که شاید این رنگ در طبیعت به وفور دیده شود. غروب خورشید یک نمای منحصر به فرد از رنگ قرمز را در آسمان پراکنده می کند که بسیار زیبا می باشد. همچنین برگ درختان در خزان پاییز یا گل های قرمز رنگی که نماد عشق و صمیمیت می باشند ، طبیعت را بسیار زیبا و منحصر به فرد کرده اند. یک گلزار را در نظر بگیرید که فقط دارای رنگ سبز گیاهان و برگ ها باشد و خبری از گل های صورتی و قرمز در آن نباشد.

رنگ قرمز در دکوراسیون منزل

رنگ قرمز در دکوراسیون منزل

در واقع این گلزار بی روح است و هیچ لطافتی ندارد. در صورتی که با قرار دادن گل هایی به رنگ قرمز و صورتی در آن گلزار ، احساس شاد و پر نشاطی را در آن گلزار به وجود آورده اند. طبیعت پیرامون ما سرشار از رنگ های قرمز می باشد که می توان از همین طبیعت سرچشمه گرفت و برای محوطه سازی از رنگ قرمز در دکوراسیون محوطه باغچه ها استفاده نمود.

رنگ قرمز در دکوراسیون خانه

رنگ قرمز در دکوراسیون خانه

طراحی با رنگ قرمز

اکثر طراحان برای انتخاب رنگ قرمز محتاطانه عمل می نمایند. از آنجایی که رنگ قرمز دارای انرژی های نهفته زیادی می باشد پس به کار بردن این رنگ به تنهایی در تزئین یک بخش از منزل کار بسیار دشواری است. سعی می شود که رنگ قرمز را قبل از مصرف با رنگ های روشن دیگر ترکیب کرده و طیف کمرنگ تری از رنگ قرمز آتشین را به دست بیاورند. سپس این رنگ را با رنگ های دیگر از خانواده رنگ های سرد یا رنگ های خنثی به کار می برند. در واقع طراحان تصمیم دارند که مقداری از انرژی سرشار رنگ قرمز را کمتر کنند و سپس در تزئین دکوراسیون خود به کار بگیرند.

رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون

رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون

نمونه های کاربردی رنگ قرمز در دکوراسیون منزل

درب کابینت های آشپزخانه ، کمد دیواری ، فرش و قالیچه ، درب ورودی خانه ، سرامیک یا سنگ نمای ساختمان ، نیمکت ها و مبلمان و غیره از مهمترین تجهیزات دکوراسیون می باشند که توسط رنگ قرمز تزئین شده اند. البته بنا به مزاج افراد و ساکنین ساختمان ، کاربردهای رنگ قرمز در دکوراسیون منزل متفاوت می باشد. افرادی که با مزاج گرم مشکل دارند و تاثیرات عصبی سریعاً بر روی ذهن آن ها اثر می گذارد می توانند از رنگ قرمز در دکوراسیون فرش ها و قالیچه های منزل خود استفاده نمایند و یا افرادی که با رنگ قرمز میانه خوبی دارند می توانند حتی رنگ پرده و دیوارهای ساختمان خود را قرمز انتخاب نمایند.

نمونه های کاربردی رنگ قرمز

نمونه های کاربردی رنگ قرمز

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.