رنگ گرم در طراحی دکوراسیون

رنگ گرم در دکوراسیون (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ های گرم مانند قرمز ، زرد ، طلایی ، صورتی و غیره احساس نشاط و هیجانی را به انسان می دهند و نسبت به سایر رنگ ها خسته کننده نمی باشند. خصوصیت گرمایی رنگ ها مانند دیگر عناصر طبیعت در مزاج انسان ها تاثیر گذار است. ممکن است برخی افراد نتوانند در دکوراسیون با رنگ گرم ، زندگی کنند.

مقالات مرتبط

رنگ های گرم در دکوراسیون (قسمت اول)

ترکیب کردن رنگ گرم در دکوراسیون

استفاده ترکیبی از رنگ های گرم در اتاق های نشیمن باعث جذاب تر شدن و گرم شدن گفتگو می شود اما استفاده از رنگ های گرم به تنهایی در اتاق خواب اصلاً توصیه نمی شود. اتاق خواب باید دارای رنگ های ملایم و لطیفی باشد تا خواب آرام و لطیفی را برای افراد مهیا نماید. البته ترکیب کردن رنگ های گرم با رنگ های خنثی یا سرد در اتاق خواب یک خلاقیت به حساب می آید که مثال زدنی است. طیف کم رنگی از صورتی که بر روی دیوار و سقف اتاق خواب کودک طراحی می شود به غیر از اینکه احساس عروسکی و شادی را برای کودک مهیا می نماید می تواند گرمای خاصی را به اتاق کودک هدیه نماید.

رنگ گرم در دکوراسیون

رنگ گرم در دکوراسیون

موارد استفاده از رنگ گرم در دکوراسیون

رنگ های گرم کاربردهای فراوانی را در دکوراسیون ساختمان دارند. از رنگ آمیزی دیوار و سقف گرفته تا انتخاب رنگ های ترکیبی در کفپوش ساختمان. از آنجایی که مزاج بسیاری از انسان ها با رنگ های گرم سازگار نمی باشد ممکن است ترکیبی از رنگ های سرد و گرم را در دکوراسیون به کار ببرند. گاهی اوقات دیده می شود که رنگ های گرم به صورت جزئی در دکوراسیون کاربرد دارند. مثلاً در سرامیک های دیوار آشپزخانه شاید در کل کمتر از ده درصد از فضای مربوطه با رنگ گرم طراحی شده باشد و بقیه فضا توسط رنگ های خنثی تکمیل می شود اما همین مقدار ناچیز احساس گرمایی خاصی را به محیط آشپزخانه به ارمغان می آورد.

استفاده از رنگ گرم در دکوراسیون

استفاده از رنگ گرم در دکوراسیون

مزایای رنگ گرم در دکوراسیون

در کنار کلیه مواردی که از خصوصیت های مزاج شناسی رنگ های گرم بیان شد باید مزایای این رنگ ها را نیز بیان کنیم. رنگ ها با مزاج گرم دارای مزایای خیلی زیادی می باشند که در این قسمت این مزایا را تشریح می کنیم.

  • احساس شور و نشاط: رنگ ها با خاصیت گرمی خود یک محیط پر شور و نشاط را برای ساکنین خود مهیا می نمایند. شاید این گونه رنگ ها در محیط هایی کاربرد داشته باشند که بیشتر اوقات مردم باید در این گونه محیط ها به بحث و گفتگو بپردازند.
  • ایجاد محیطی صمیمی تر: در زمان استراحت ساکنین ساختمان ممکن است به دلیل خستگی های روزانه احساس صمیمی بین افراد ساختمان کمتر شود اما رنگ ها با خاصیت مزاجی گرم خود می توانند این احساس صمیمانه را بیشتر کنند.
  • ایجاد محیطی با ابراز علاقه زیاد: گاهی اوقات ابراز علاقه به طرف مقابل کمی دشوار به نظر می رسد اما استفاده از رنگ های گرم در این مواقع کار را راحت تر می کند. گل های رز آتشی یک مثال کاربردی از این مزیت رنگ ها می باشد که در واقع برای ابراز علاقه کاربرد دارد.
مزایای رنگ گرم در دکوراسیون

مزایای رنگ گرم در دکوراسیون

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.