استفاده از رنگ سبز در طراحی محوطه

رنگ سبز در محوطه سازی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
سبز متمایل به طوسی ، سبز زیتونی ، سبز متمایل به زرد ، سبز یشمی و بسیاری دیگر در کنار هزاران سایه مختلف این رنگ زیبا نشان‌ دهنده گستره بی ‌مرز این رنگ هستند و بی ‌دلیل نیست که رنگ سبز بعد از رنگ آبی به عنوان محبوب‌ ترین رنگ دنیا شناخته می‌ شود. رنگ سبز فراوان ‌ترین رنگ در طبیعت است و چشم انسان از هر رنگ دیگری در بین طیف ‌های رنگی ، بیشتر رنگ سبز را در طبیعت می ‌بیند. این مسئله باعث می ‌شود که کار کردن با رنگ سبز در خانه دشوار شود چرا که چشم ما به این رنگ در طبیعت عادت کرده و در نتیجه انتخاب بین طیف‌ های مختلف رنگ سبز کار سختی می‌شود.

مقالات مرتبط

رنگ آبی در محوطه سازی

رنگ سبز در محوطه سازی

رنگ سبز در محوطه سازی همیشه کاربرد دارد. گیاهان و گل های موجود در حیاط یا باغچه همگی از رنگ سبز می باشند و این رنگ همیشه در محوطه سازی کاربرد داشته است. رنگ سبز در محوطه سازی برای کاربردهای دیگری مانند رنگ آمیزی تجهیزات و عناصر موجود در باغچه نیز استفاده می شود. البته باید در هنگام استفاده از رنگ سبز در محوطه سازی طیف های مختلفی از این رنگ را مورد استفاده قرار داد تا زیبایی این رنگ چندین برابر شود.

رنگ سبز در محوطه سازی

رنگ سبز در محوطه سازی

رنگ سبز در مرکز چرخه رنگ قرار دارد و زرد گرم را با آبی خنک متعادل می‌ کند. رنگ سبز معمولاً تداعی‌ کننده جوانی ، تولد دوباره ، توازن و آرامش است. با این حال در برخی از فرهنگ ‌های آسیایی رنگ سبز نماد بیماری است به همین دلیل به کار بردن رنگ ‌مایه‌ های قرمز در کنار این رنگ می‌ تواند حس و حال بیمار گونه آن را از بین ببرد.

کاربرد رنگ سبز در محوطه سازی

کاربرد رنگ سبز در محوطه سازی

کاربردهای رنگ سبز در محوطه سازی

به غیر از گیاهان و گل ها که به رنگ سبز در محوطه سازی زیبایی منحصر به فردی را در پی دارند می توان از این رنگ در عناصر دیگر محوطه سازی نیز استفاده نمود. به عنوان مثال دیوارهای سبز یک مورد شایع استفاده از این رنگ می باشد. دیوارهای سبز توسط گیاهان پوشیده می شوند و در واقع با رویش گیاهان بر روی دیوار ، رنگ سبز و زیبایی خاصی را به دیوار می بخشند.

کاربرد رنگ سبز در طراحی محوطه

کاربرد رنگ سبز در طراحی محوطه

یکی دیگر از موارد استفاده رنگ سبز در محوطه سازی ، تزئین باغچه می باشد. تزئین باغچه توسط چمن کاری یا طرح های هندسی انجام می شود. با اجرای طرح های هندسی بر روی گیاهان روئیده شده در باغچه می توان زیبایی چند برابری را به باغچه هدیه نمود. همچنین چمن کاری محیط هایی از باغچه باعث صرفه جویی در هزینه محوطه سازی و زیبایی بیشتر آن محوطه از باغچه می شود.

رنگ سبز در طراحی محوطه

رنگ سبز در طراحی محوطه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.