نکات نگهداری کبوتر در منزل

نگهداری کبوتر در منزل (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
کبوتر در خانواده بزرگ پرندگان پروازی قرار دارد. نگهداری از کبوتر یک سرگرمی رایج از قدیم به شمار می آید. کبوتران حیوانات با وفایی هستند که همیشه بر روی قفس صاحبان خود می نشینند و امکان فرار کردن آن ها بسیار کم می باشد. کبوتر نیز مانند دیگر حیوانات و پرندگان نیاز به ابراز محبت دارد و انتظار می رود صاحب کبوتر در هنگام نگهداری کبوتر محبت های زیادی را برای او نشان دهد.

مقالات مرتبط

نگهداری از کبوتر در منزل (قسمت اول)

نکاتی در خصوص نگهداری کبوتر

در هنگام نگهداری کبوتر باید مواردی را مد نظر قرار داد تا از آسیب رساندن به این پرنده جلوگیری به عمل آید. این موارد در زمینه برخوردهای فیزیکی با این پرنده می باشند.

نحوه صحیح در دست گرفتن

کبوتر را باید به نحوی در دست گرفت که کمترین فشار به بدن او وارد شود. همچنین احتمال پرواز کردن و فرار از دست نیز وجود نداشته باشد. برای این کار دست تان را آرام به سمت شکم پرنده ببرید و سعی کنید پاهای پرنده را بین انگشتان دست خود قرار دهید. سپس کف دست را به زیر شکم پرنده منتقل کنید و با انگشت شصت دم پرنده را بگیرید. با یک دست نیز گردن او را نوازش کنید. در این حالت پرنده احساس راحتی می کند و احتمال فرار را نیز ندارد. برای نوازش کردن پرنده نیز از همین روش استفاده نمایید.

نگهداری کبوتر

نگهداری کبوتر

نحوه آزاد کردن پرنده

برای اینکه پرنده را از قفس بیرون بیاورید و در هوای آزاد رها نمایید باید ابتدا درب قفس را باز کنید و سپس خودتان در گوشه ای با فاصله از قفس بنشینید و با صدا زدن پرنده او را برای پرواز تشویق کنید. ممکن است پرنده در هنگام بیرون آمدن از قفس دچار آسیب شود و سعی کنید به زور این کار را برای پرنده متحمل نشوید.

نگهداری کبوتر در خانه

نگهداری کبوتر در خانه

مداوای پرنده

در زمانی که یک کبوتر زخمی دیدید به آرامی او را بردارید و سپس زخم او را با پانسمان مداوا نمایید. پرنده در آن لحظه به غیر از مداوا به نوازش نیاز دارد که باید به آرامی با او محبت کنید و نوازش بدهید. پرنده پس از مرحله پانسمان و نوازش به مقداری آب و غذا نیاز دارد. در هنگام نگهداری کبوتر سعی کنید آب و فغذای متعادلی به او بدهید و هیچوقت به زور به او کاری را نسپارید.

نگهداری کبوتر در منزل

نگهداری کبوتر در منزل

ویژگی قفس کبوتر

برای نگهداری کبوتر در منزل به یک قفس نیاز دارید. این قفس باید به قدری فضای کافی داشته باشد که پرنده به راحتی در آن جابجا شود. معمولاً این قفس را از جنس توری های فلزی می سازند و با ثرتفاع ۵۰ سانتیمتر طراحی می کنند. قفس باید دارای ارتفاعی باشد که به راحتی بتوان درون آن دست کرد و به پرندگان رسیدگی نمود.

منبع :

www.wikihow.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.