نکات نگهداری اسب ها

نگهداری اسب ؛ علاقمندان به اسب ها بخوانند (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اسب یک حیوان ورزشی ، سرگرمی و تفریحی می باشد. این حیوان از خصوصیات اخلاقی بسیار خوبی برخوردار است. نگهداری اسب در منزل برای خانه های روستایی و ویلایی می باشد که امکان قرار دادن یک اصطبل در منزل را دارند. اسب ها اکثراً به صورت دسته جمعی و به صورت خانوادگی زندگی می کنند. ممکن است هر اسب برای کاربرد خاصی نگهداری شود و همه اسب ها از زیبایی ها و ویژگی سرعت در دویدن برخوردارند.

مقالات مرتبط

نگهداری از اسب ؛ علاقمندان به اسب ها بخوانند (قسمت اول)

نگهداری اسب

ویژگی های اخلاقی اسب

اسب ها نیاز به ابراز علاقه از سمت صاحب خود دارند. سعی کنید این ابراز علاقه را در هنگام های مختلف برخورد با اسب برای او نشان دهید. در هنگام نگهداری اسب حداقل روزانه پنج ساعت را در کنار اسب سپری می کنید. از این مدت زمان در امور غذا دادن به اسب ، سوارکاری ، تمیزکاری و کارهای دیگر استفاده می کنید. انجام دادن این کارها باید با نهایت ابراز علاقه و نوازش اسب به همراه باشد تا اسب احساس خوشایندی نسبت به شما پیدا کند. کارهای زیر نمونه هایی از ابراز علاقه نسبت به اسب می باشد.

نگهداری اسب

نگهداری اسب

نوازش

در هنگام نگهداری اسب باید به صورت مرتب این حیوان را نوازش کنید. به کار بردن الفاظ محبت آمیز یا نوازش کردن توسط دست بر روی بدن اسب باعث افزایش صمیمیت بین انسان و اسب می شود. شانه های مخصوصی که برای نوازش کردن اسب وجود دارند باعث تمیز کردن و نوازش کردن این حیوان می شوند که به خوبی دیده می شود حیوان چه آرامشی کسب می نماید. سعی کنید در هنگام نگهداری اسب حتماً به غیر از خودتان افراد دیگری نیز با اسب صمیمی باشند تا اسب با افراد زیادی راحت باشد و به همه افراد سواری بدهد.

بازی با اسب

اسب یک حیوان فعال است که در طول روز نیاز به بازی های مختلفی دارد. سوارکاری دادن یکی از بازی های مرسوم اسب ها می باشد اما اسب ها باید بازی های دیگری مانند پرش از روی موانع ایستادن بر روی دو پا و غیره را انجام دهند. سعی کنید قبل از سوارکاری با انجام بازی های ساده نسبت به گرم کردن بدن اسب اقدام نمایید. شیهه کشیدن اسب ناشی از احساس خشنودی این حیوان در هنگام بازی می باشد. پس سعی کنید در هنگام نگهداری اسب شیهه اسب را به صورت مداوم در بیاورید.

نگهداری اسب ها

نگهداری اسب ها

گردش در طبیعت

اسب ها نیز مانند انسان علاقه بسیار زیادی به طبیعت دارند. طبیعت گردی باعث ایجاد احساس آرامش در این حیوان می شود. سعی کنید روزی یک بار اسب را در طبیعت و سبزه زارها برای تفریح ببرید. در این زمان با راه رفتن در کنار اسب سعی کنید برای آن حیوان آرامش بیشتری هدیه کنید. اسب حیوانی است که به راحتی روحیات و حالات صاحب خود را می فهمد و قدرت درک بالایی دارد.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.