نکات نگهداری از اسب ها

نگهداری از اسب ؛ علاقمندان به اسب ها بخوانند (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اسب یک حیوان ورزشی ، سرگرمی و تفریحی می باشد. این حیوان از خصوصیات اخلاقی بسیار خوبی برخوردار است. نگهداری از اسب در منزل برای خانه های روستایی و ویلایی می باشد که امکان قرار دادن یک اصطبل در منزل را دارند. اسب ها اکثراً به صورت دسته جمعی و به صورت خانوادگی زندگی می کنند. ممکن است هر اسب برای کاربرد خاصی نگهداری شود و همه اسب ها از زیبایی ها و ویژگی سرعت در دویدن برخوردارند.

نگهداری از اسب

از قدیم نگهداری از اسب باب بوده است و شاید از اولین حیوانات خانگی بتوان به اسب اشاره کرد. اصطبل اسب باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه این ویژگی ها را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین خود اسب نیاز به رفتارهایی از طرف صاحبش دارد که این رفتارها را نیز ارائه خواهیم داد.

نگهداری از اسب

نگهداری از اسب

ویژگی های اصطبل اسب

به محل نگهداری از اسب ، اصطبل می گویند. اصطبل باید دارای مکان هایی جهت استراحت ، غذا خوردن و نوشیدن آب برای حیوان باشد. اصطبل یک محیط سربسته می باشد که دارای درب نیز می باشد. اصطبل باید به صورت مداوم تمیز شود و از وجود هر گونه آلودگی شیمیایی در اصطبل اجتناب نمایید. اسب یک حیوان تمیز می باشد و همیشه نیاز به رسیدگی دارد. اسب نیز مانند دیگر حیوانات علف خوار باید به صورت مداوم غذا بخورد و بیش از نیمی از ساعات بیدار بودن را صرف غذا خوردن می کند. آلودگی اصطبل اسب باعث عصبانیت آن حیوان می شود. عصبانیت اسب با سواری ندادن یا مریض شدن همراه است و می تواند عواقبی مانند قهر از صاحب را در پی داشته باشد. بسیار دیده می شود که اسب ها به دلیل قهر با صاحب خود در هنگام بیرون رفتن و تفرج پا به فرار می گذارند.

نگهداری از اسب ها

نگهداری از اسب ها

اصطبل باید دارای دیوارهای بلندی باشد تا در هنگام ایستادن اسب باعث اذیت کردن این حیوان نشود. قد اسب می تواند تا سه متر نیز برسد. اسب در محیط تاریک زندگی می کند و علاقه زیادی به نور ندارد ، سعی کنید تا حد امکان تاریکی را برای این حیوان به ارمغان بیاورید. خوراک غالب اسب علوفه می باشد که در هنگام نگهداری از اسب باید این خوراک را نیز تهیه کنید.

اسب ها نیاز زیادی به آب دارند. سعی کنید در اصطبل اسب با قرار دادن ظروف بزرگ آب ، این حیوان را به آب خوردن تشویق نمایید. البته بعضی از صاحبان اسب را به سمت تفرجگاه می برند و سپس آب می دهند. اسب علاقه زیادی به گردش در طبیعت دارد و این علاقه را در هنگام نگهداری از اسب حتماً در نظر داشته باشید.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.