نگهداری طوطی ها

نگهداری طوطی در منزل (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اکثر پرندگان به خصوص طوطی ها به دلیل نگهداری نا مناسب از وضع زندگی شان در قفس راضی نیستند و همین باعث عدم سلامت جسمانی آن ها می شود. طوطی ها نیاز به بازی کردن و تحرک دارند. اکثر مردم فقط از زیبایی های آن ها استفاده می کنند و هیچ کدام از موارد نگهداری طوطی را رعایت نمی کنند. باید در نظر داشته باشید که طوطی ها بسیار حساس و احساسی می باشند. طوطی ها قابلیت استدلال دارند و در اندازه یک کودک ۵ ساله می توانند قدرت درک داشته باشند.

مقالات مرتبط

نگهداری از طوطی در منزل (قسمت اول)

آموزش ترفندها

یکی از بهترین روش های جلوگیری از خستگی طوطی آموزش ترفند های سرگرم کننده به این حیوان می باشد. سعی کنید در هنگامی که با طوطی بازی می نمایید برای انجام کارهای درست توسط آن موجود پاداش هایی را در نظر بگیرید. در واقع شما آن پرنده را برای انجام کارهای درست تشویق می کنید و همچنین یک ارتباط صمیمی تر بین پرنده و مالک آن به وجود می آید.

نگهداری طوطی

نگهداری طوطی

به مرور زمان ترفند های جدیدی را به کار بگیرید و از افرادی که به قفس طوطی نزدیک می شوند درخواست کنید که ترفند های خلاقانه ای را به طوطی آموزش دهند. در واقع نگهداری طوطی را می توان به پرورش کودکان تمثیل زد. طوطی در نبود شما این ترفندها را امتحان می کند و باعث سرگرمی آن پرنده می شود.

پخش موسیقی یا فیلم

بسیاری ا افراد با قرار دادن یک تلویزیون یا رادیو برای پرنده خود اوقات تنهایی آن حیوان را با موسیقی و فیلم پر می کنند. طوطی نیز همانند انسان نیاز به سرگرمی و تفریح دارد. پس سعی کنید در هنگامی که در محل نگهداری طوطی حاضر نیستید یا مشغول یک فعالیت دیگر می باشید اوقات آن پرنده را با موسیقی و فیلم پر کنید. طوطی ها به صدا و تصاویر رنگی علاقه خیلی زیادی دارند و همچنین این پرندگان تا حدودی می توانند تکلم کنند. پس اگر در محل نگهداری طوطی یک رادیو قرار دهید و کلمات مشخصی را برای او تکرار کنید ممکن است که طوطی آن ها را بیاموزد و شروع به تکلم نماید.

نگهداری طوطی در منزل

نگهداری طوطی در منزل

منوی غذایی

در حیات وحش غذای طوطی ها انواع سبزیجات ، دانه های خوراکی و آجیل ها می باشند. این جای تعجب نیست که در هنگام اسارت و زندگی در قفس میلی به خوردن غذاهای تکراری نشان نمی دهند. سعی کنید برای طوطی خود منوی غذایی متنوعی در نظر بگیرید. طوطی ها نیاز به انواع غذاها دارند و خوردن یک غذای تکراری برای آن ها کمی دشوار است. در زمینه نگهداری طوطی باید کمی خلاق باشید و سعی کنید غذاهای طوطی را با ایده های خلاقانه ، جذاب تر نمایید. در کنار این خلاقیت ها از ویتامین ها و مواد مغذی دور نشوید و استفاده از این املاح غذایی را برای پرنده در برنامه غذایی در نظر بگیرید.

نگهداری طوطی

هنگام نگهداری طوطی سعی کنید غذاهایی را برای او در نظر بگیرید که برای خوردن آن ها نیاز به ترفند های جدیدی باشد. طوطی باید غذای خود را از داخل دانه ها خارج نماید و سپس بخورد. مثلاً تخمه آفتابگردان را باید ابتدا از پوست خارج نماید و سپس بخورد.

نگهداری طوطی

نگهداری طوطی

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.