نگهداری از طوطی ها در خانه

نگهداری از طوطی در منزل (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اکثر پرندگان به خصوص طوطی ها به دلیل نگهداری نا مناسب از وضع زندگی شان در قفس راضی نیستند و همین باعث عدم سلامت جسمانی آن ها می شود. طوطی ها نیاز به بازی کردن و تحرک دارند. اکثر مردم فقط از زیبایی های آن ها استفاده می کنند و هیچ کدام از موارد نگهداری از طوطی را رعایت نمی کنند. باید در نظر داشته باشید که طوطی ها بسیار حساس و احساسی می باشند. طوطی ها قابلیت استدلال دارند و در اندازه یک کودک ۵ ساله می توانند قدرت درک داشته باشند.

نگهداری از طوطی

شاید نگهداری از طوطی کار دشواری به نظر برسد اما در ادامه مواردی را در راستای نگهداری از این موجودات بیان می کنیم که باعث راحتی شما و آن پرندگان می شود. در واقع شما باید سعی کنید پرنده را از لحاظ ذهنی تحریک نمایید.

نگهداری از طوطی

نگهداری از طوطی

رسیدگی به پرندگان

سعی کید روزانه چند دقیقه را صرف نگهداری از طوطی کنید. در این مدت زمان با انجام فعالیت های متفاوت طوطی را از لحاظ روانی تحریک نمایید و به پرورش دادن نکات مثبت آن حیوان بیشتر رسیدگی نمایید. پرندگان خانگی مخصوصاً طوطی ها ، علاقه دارند روزانه چند دقیقه توسط صاحبان خود لمس شوند. سعی کنید طوطی را در دستان خود نوازش کنید تا از روحیات آن حیوان با خبر شوید. طوطی با این کار از آسیب پذیری و بیماری دور می شود.

نگهداری از طوطی در منزل

نگهداری از طوطی در منزل

اگر از دیگر افرادی که در منزل خود از طوطی نگهداری می کنند سوال کنید. حتماً به شما لمس کردن آن حیوان را پیشنهاد می دهند. افراد موفق روزانه مدت زمانی را برای گفتگو و بازی کردن با طوطی صرف می کنند. در این زمان سعی می کنند افراد مختلفی طوطی را ببینند و با او بازی کنند. طوطی یک موجود بسیار اجتماعی است و در برخورد با مردم به خوبی از خود واکنش نشان می دهد. نگهداری از طوطی نیز یک کار بسیار اجتماعی به حساب می آید.

اسباب بازی

طوطی ها نیز مانند کودکان علاقه ای به بازی کردن با اسباب بازی های مختلف دارند. اسباب بازی های مخصوص پرندگان دارای قیمت بالایی می باشند اما صاحبان این پرندگان می توانند با قرار دادن اسباب بازی های معمولی در قفس آن ها روش های بازی کردن را برای طوطی آموزش دهند. سعی کنید اسباب بازی های طوطی را زود به زود تعویض کنید تا ذهنیت او نسبت به تکراری شدن اسباب بازی هایش عوض شود.

نگهداری از طوطی در خانه

نگهداری از طوطی در خانه

اسباب بازی های معمولی کودکان می تواند یکی از ابزارهای کاربردی برای بازی کردن طوطی به شمار آید. نگهداری از طوطی کار پر هزینه ای می باشد اما شما می توانید با خلاقیت های به کار برده شده در این امر از هزینه های بالا صرفه جویی نمایید.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.