انواع آکواریوم در خانه

انواع آکواریوم در خانه (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
آکواریوم برای نگهداری از آبزیان در منزل و محل کار مورد استفاده قرار می گیرد. ماهیان و آبزیانی که درون آکواریوم زندگی می کنند نیاز به شرایط و ویژگی های خاصی از آب دارند. مثلاً برخی از ماهیان فقط در آب شور یا آب شیرین زندگی می کنند. همچنین سردی یا گرمی آب نیز بر روی زندگی آنها تاثیرگذار است. طراحان آکواریوم در خانه باید به این موارد توجه کنند تا آبزیان موجود در آکواریوم با مشکل در طول زندگی خود بر نخورند.

مقالات مرتبط

انواع آکواریوم در منزل (قسمت اول)

انواع آکواریوم در خانه

در اطراف شومینه

وجود یک شومینه در منزل در اوایل بسیار جذاب است اما رفته رفته این عنصر در دکوراسیون باعث خستگی می شود. شاید خلاقیت به کار برده شده در تزئین این شومینه با قرار دادن یک آکواریوم در اطراف آن کمی عجیب به نظر برسد اما شما می توانید ماهیان آب گرم را در یک آکواریوم بالای سر شومینه قرار دهید. با این کار هم آب گرم درون آکواریوم تامین می شود و هم زیبایی چند برابری به دکوراسیون شومینه می بخشید. حال تصور کنید که این آکواریوم و شومینه در اتاق خواب قرار بگیرد و در کنار آن از لوازم نورپردازی بسیار جذابی استفاده کرده باشید. در واقع با این کار یک اتاق خواب رویایی را برای خودتان توسط شومینه و آکواریوم در خانه ، مهیا کرده اید.

آکواریوم در خانه

آکواریوم در خانه

اندازه این آکواریوم می تواند کوچک یا بزرگ باشد ، مهم تزئین خود آکواریوم و ماهیان درون آن می باشد. شما بر اساس دکوراسیون محیط می توانید از سبزه ها و اقلام مختلف درون آکواریوم در خانه استفاده نمایید و همچنین با وجود ماهیان رنگی ترکیبی از ماهیان هم نوع و زیبا را برای تزئین آکواریوم انتخاب نمایید.

داخل مبلمان

شما می توانید آکواریوم در خانه را در طرح های مختلف داخل مبلمان منزل قرار دهید. دسته های مبلمان ، پشتی یا عسلی های مبلمان مکان مناسبی برای قرار دادن آکواریوم می باشند. البته اندازه این آکواریوم ها کوچک می باشد و زیبایی بسیار جالبی را به مبلمان منزل یا محل کار می بخشد. به طور کلی قرار دادن آکواریوم درون تجهیزات منزل باعث زیبایی چند برابری آن وسایل می شود. مثلاً با قرار دادن آکواریوم در پایه یک ساعت بزرگ یا در تاج یک پیانو ، زیبایی چند برابری را به تجهیزات منزل ببخشید.

آکواریوم در مبلمان

آکواریوم در مبلمان

قرار دادن آکواریوم در بالای تخت خواب نیز یکی از ایده های دیگر آکواریوم در منزل می باشد. صدای شریان آب و ماهیان در بالای سر هنگام خواب بسیار آرامش بخش می باشد و یک رویای کامل می باشد. پس سعی کنید از این ایده های خلاقانه در منزل خود استفاده نمایید.

آکواریوم کف زمین

در برخی مناطق نیز می توان آکواریوم را در کف زمین قرار داد. در ابتدا یک چارچوب برای آکواریوم از جنس بتن یا سرامیک ساخته می شود و سپس یک درپوش شیشه ای برای آکواریوم در نظر می گیرند. ماهیان در این آکواریوم احساس راحت تری دارند و بدون ترس شنا می کنند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که ماهیان در هنگام شنا کردن از نزدیک شدن انسان به آکواریوم شان بسیار می ترسند. در کل آکواریوم در خانه یک ایده خلاقانه می باشد که می تواند تا چند برابر دکوراسیون منزل را زیباتر کند.

آکواریوم کف زمین

آکواریوم کف زمین

منبع :

www.decoist.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.