رنگ آمیزی دکوراسیون خانه

رنگ های مناسب برای رنگ آمیزی کردن خانه (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
در قسمت قبلی گفتیم که رنگ آمیزی کردن خانه پروسه ای است که طی آن روح و جان تازه ای به اجسام بخشیده می شود. رنگ آمیزی کردن منزل در طرح های ساده و مرکب انجام می شود و برخی از رنگ های ساختمانی دارای طرح و جنس های مختلفی می باشند. اکثر مشتریان در انتخاب رنگ مناسب برای ساختمان یا تجهیزات داخلی دچار مشکل می شوند و ما در این راهنما برای کمک در انتخاب یک رنگ خوب مواردی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مقالات مرتبط

رنگ های مناسب برای رنگ آمیزی کردن منزل (قسمت اول)

رنگ آمیزی کردن خانه

نحوه رنگ آمیزی

رنگ آمیزی توسط ابزارهای گوناگون انجام می شود. یکی از ابزارهای پر کاربرد جهت رنگ آمیزی ساختمان ، فرچه می باشد. فرچه های رنگ دارای پرزهای پلاستیکی می باشند که مقداری از رنگ را به صورت یکنواخت بر روی سطحی صاف پخش می کنند.

رنگ آمیزی کردن خانه

رنگ آمیزی کردن خانه

سرعت رنگ کردن توسط فرچه های معمولی بسیار کم می باشد. لذا برای افزایش این سرعت اکثراً سطوح صاف مانند دیوار و سقف را با رول های رنگ انجام می دهند. رول های رنگ که یک استوانه می باشند قابلیت پخش کردن رنگ بر روی سطح زیرین خود را دارا می باشند. همچنین این رول ها می توانند بر اساس طرح رول استوانه خود یک شکل منحصر به فرد را نیز بر روی دیوار به هنگام رنگ کردن آن دیوار ترسیم نمایند.

پمپ های باد و پیستوله

برای افزایش سرعت در رنگ کردن ساختمان از پمپ های باد و پیستوله نیز استفاده می شود. پمپ باد با فشار مقداری از رنگ را به حالت پودر بر روی دیوار می پاشد. این کار باعث پاشش سطح یکسانی از رنگ بر روی اجسام می شود و سرعت رنگ کردن دیوارها یا سطوح بزرگ بسیار بالاتر می رود. معمولاً این روش دقت خوبی ندارد و برای سطوح کوچک مورد استفاده قرار نمی گیرد.

رنگ آمیزی خانه

رنگ آمیزی خانه

رنگ آمیزی توسط رول و فرچه بدون در نظر گرفتن جنس رنگ انجام می شود اما رنگ آمیزی توسط پیستوله با توجه به قطر سوراخ های خروجی رنگ برای هر جنس رنگ متفاوت است. مثلاً برای رنگ های مولتی کالر باید از پیستوله هایی با مجرای بسیار ریز استفاده کرد تا امکان ترکیدن کپسول های رنگ مولتی کالر وجود داشته باشد.

نگهداری از رنگ

پس از رنگ آمیزی کردن خانه نوبت به نگهداری از رنگ ساختمان می رسد. این مسئله بسیار حائز اهمیت است که چگونه لکه های به وجود آمده بر روی سطح رنگ آمیزی شده را بدون ایجاد خرابی پاک نمود. دستمال های مرطوب مخصوص لکه گیری سطوح رنگی برای ترمیم رنگ های پلاستیکی و روغنی وجود دارند که به راحتی قابلیت ترمیم رنگ از دست رفته را دارند. همچنین با توجه به اینکه رنگ پلاستیک به ضربه و رطوبت حساس می باشد پیشنهاد می گردد پس از ایجاد کوچک ترین خرابی در رنگ پلاستیک توسط همان رنگ و فرچه نسبت به ترمیم آن منطقه اقدام نمایید. در غیر اینصورت ممکن است آن خرابی کل سطح را فرا گیرد و منجر به از دست رفتن کل رنگ ساختمان شود.

نگهداری از رنگ خانه

نگهداری از رنگ خانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.