رنگ آمیزی خانه

رنگ های مناسب برای رنگ آمیزی کردن منزل (قسمت اول)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ آمیزی یک از کاربردی ترین ابزار در دکوراسیون به حساب می آید. دکوراسیون منزل در هر قسمت از دیوارها تا قطعات جانبی نیاز به رنگ آمیزی دارند. در کل رنگ آمیزی کردن منزل پروسه ای است که طی آن روح و جان تازه ای به اجسام بخشیده می شود. رنگ آمیزی کردن منزل در طرح های ساده و مرکب انجام می شود و برخی از رنگ های ساختمانی دارای طرح و جنس های مختلفی می باشند. اکثر مشتریان در انتخاب رنگ مناسب برای ساختمان یا تجهیزات داخلی دچار مشکل می شوند و ما در این راهنما برای کمک در انتخاب یک رنگ خوب مواردی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مقالات مرتبط

رنگ‌آمیزی دیوار ، با رعایت ۵ نکته حرفی برای گفتن باقی نگذارید

رنگ آمیزی کردن منزل

انواع رنگ

رنگ ها در انواع مختلفی ارائه می شوند. هر کدام از این رنگ ها دارای خواصی می باشند و منحصر به نقاط مختلفی می باشند. رنگ های پلاستیکی از ساده ترین نوع رنگ ها می باشند که به ضربه و آب حساس می باشند. اگر بر روی رنگ پلاستیک با یک دستمال مرطوب بکشید شاهد از بین رفتن آن رنگ می شوید. همچنین اگر ذره ای از محیط رنگ پلاستیک توسط ضربه از بین برود منجر به از بین رفتن کل محیط رنگ آمیزی شده می شود. از رنگ های پلاستیکی که بدون جلا و بیشتر به حالت کدر می باشند در رنگ آمیزی سطوح سقف و نواحی که احتمال آب خوردگی یا ضربه کمتر باشد استفاده می شود. رنگ های پلاستیکی از قیمت کمتری برخوردارند.

رنگ آمیزی کردن منزل

رنگ آمیزی کردن منزل

برای برطرف کردن معایب رنگ پلاستیکی از رنگ های روغنی استفاده می شود. رنگ های روغنی دارای استقامت خوبی در برابر آب و ضربه می باشند. به نحوی که رنگ روغنی را می توان با فشار آب شستشو داد. رنگ پلاستیکی به دلیل مقدار قابل توجهی از چسب که درون آن می باشد قابلیت های زیادی دارد و نسبت به رنگ پلاستیکی گران تر می باشد. رنگ های دیگر مانند اکریلیک یا پلی استر نیز دارای حالت های براق و جذاب مختلفی می باشند که برای همه سطوح با جنس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ های اکریلیک اکثراً با رنگ های دیگر ترکیب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه رنگ ها قیمت بالایی دارند و کارایی های خوبی دارند اما استفاده تنها از رنگ اکریلیک جذابیت خوبی را برای ساختمان ندارد.

انتخاب رنگ

رنگ ها دارای خاصیت سرد و گرم می باشند. سعی کنید بسته به مزاج خود دکوراسیون ساختمان و کاربری محیط مربوطه ، ترکیب مناسبی را از رنگ های سرد و گرم انتخاب نمایید. رنگ های سرد شامل آبی ، سبز ، فیروزه ای و در کل رنگ های طبیعت می باشند. رنگ های گرم مانند قرمز ، زرد ، طلایی و رنگ های پر جنب و جوش می باشند. به رنگ هایی که بیشتر در حالت زمینه دیده می شوند مانند خاکستری ، آجری و خاکی نیز رنگ خنثی می گویند.

رنگ آمیزی منزل

رنگ آمیزی منزل

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.