کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون

ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
به تصاویری که به صورت کاغذی تهیه می شوند و بر روی دیوارها می چسبند کاغذ دیواری گفته می شود. ممکن است کاغذ دیواری به جای رنگ در دکوراسیون ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. کاغذ دیواری در دکوراسیون یک نوع ابزار پر کاربرد به حساب می آید. ابزار کاغذ دیواری در انواع ابعاد و الگوهای متفاوت، عرضه می شود.

مقالات مرتبط

ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون (قسمت اول)

طرح ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون

ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون دارای طرح های مختلفی می باشد. با پیشرفت تکنولوژی ها و افزایش کارخانجات تولید و طراحی کاغذ دیواری ، امکان چاپ سفارشی کاغذ دیواری نیز وجود دارد. انواع طرح های مرسوم ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون ، چاپ تصاویری از حیوانات یا طبیعت می باشد. البته برای انتخاب طرح مناسب بهتر است که به دکوراسیون اطراف کاغذ دیواری دقت داشته باشید و سپس یک کاغذ دیواری مناسب با دکوراسیون را انتخاب نمایید.

ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون

ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون

البته در اکثر موارد استفاده از کاغذ دیواری ، رنگ های ساده و یکپارچه را انتخاب می نمایند. از آنجایی که ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون بیشتر جنبه رنگ آمیزی ساختمان را دارد ، رنگ های یکپارچه یا ترکیب ملایم انتخاب بسیار مناسبی می باشند. طرح های سفارشی کاغذ دیواری دارای هزینه های بیشتری می باشند و اکثر کارفرمایان برای متراژ های بالا از طرح های سفارشی با تصاویر انتخابی استفاده می نمایند.

الیاف کاغذ دیواری

الیاف کاغذ دیواری نیز مانند الیاف پارچه و لباس دارای اهمیت فراوانی می باشد. با افزایش تراکم این الیاف کیفیت کاغذ دیواری نیز بیشتر می شود. تراکم الیاف کاغذ دیواری منجر به برطرف کردن معایب دیوار زیرین کاغذ دیواری می شود و همچنین در مقابل خراش ، شستشو و دیگر آسیب ها مقاوم تر می باشد. کاغذ دیواری های با تراکم الیاف بالاتر ، گران تر می باشند. البته در نظر داشته باشید در هنگام بازسازی ، جدا نمودن کاغذ دیواری با تراکم الیاف بیشتر ، دشوارتر است.

الیاف کاغذ دیواری

الیاف کاغذ دیواری

افزایش تراکم الیاف کاغذ دیواری باعث کیفیت بهتر تصویر چاپ شده بر روی آن می شود. هر چقدر تصویر با کیفیت تر باشد ، کاغذ دیواری جذاب تر است و باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون می شود. البته در برخی موارد که از رنگ های یکپارچه بر روی کاغذ دیواری استفاده می شود و محل نصب آن در جاهای غیر معمول می باشد نیاز به صرف هزینه های بالا جهت نصب کاغذ دیواری در دکوراسیون نمی باشد.

نحوه نگهداری از کاغذ دیواری

یکی از مسئله سازترین موارد مربوط به ابزار کاغذ دیواری در دکوراسیون ، نگهداری از آن می باشد. اکثر مردم در تمیز کردن و نگهداری از کاغذ دیواری دچار مشکل می شوند و گاهاً پس از گذشت چند سال ، شاهد از دست رفتن کیفیت کاغذ دیواری می شوند. برای مقابله با این مشکلات پیشنهادات ذیل در خصوص نگهداری از کاغذ دیواری مطرح می شود:

نگهداری از کاغذ دیواری

نگهداری از کاغذ دیواری

  • تمیز کردن کاغذ دیواری توسط پارچه های مخصوص و با رطوبت نسبتاً کم انجام شود.
  • وارد نمودن ضربه توسط پایه میز و صندلی به کاغذ دیواری ممنوع می باشد.
  • کوبیدن میخ بر روی سطح کاغذ دیواری با احتیاط انجام شود؛ زیرا گوشه انداختن کاغذ دیواری باعث پاره شدن کاغذ دیواری آن منطقه نیز می شود.
  • در زمان نصب کاغذ دیواری حتماً از چسب مخصوص و افراد با تجربه استفاده شود.
کاغذ دیواری در دکوراسیون

کاغذ دیواری در دکوراسیون

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.