امکانات انواع انباری

انواع انباری با فضا و کاربری های متفاوت

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
انباری یک فضای مناسب برای نگهداری از کالاها با حفظ امنیت می باشد. انباری دارای یک فضای سازماندهی شده برای نگهداری از وسایل می باشد که هر کدام در بخشی از آن قرار می گیرند. این وسایل می توانند بسیار ضروری یا غیر ضروری باشند و ابزاری برای حمل و نقل این وسایل به داخل یا بیرون از انباری وجود دارد. افرادی مسئولیت انبارگردانی را به عهده می گیرند و مدیریت لوازم داخل انبار را به عهده دارند. افرادی نیز مسئولیت حمل و نقل کالا را بر عهده دارند. این افراد مجاز به ورود به انبار می باشند. نرم افزارهایی نیز برای کمک کردن به انبارگردان ها موجود است که کلیه فرآیند های تبادل کالا را مدیریت می نماید. در واقع تمامی دارایی های یک مجموعه در انباری ذخیره می شوند.

مقالات مرتبط

طراحی انباری منزل ، مدرن و کم خرج مرتب شویم!

حال این انباری ها ممکن است در فضای کوچک تر و برای ساختمان های کوچک به صورت اختصاصی طراحی شوند. این انباری ها که اختصاصی و در یک ساختمان طراحی شده اند تنها توسط افراد صاحب آن خانه قابلیت دسترسی دارند و وسایل با حجم کمتری در این انباری ها دیده می شود. همچنین حمل و نقل کالا به این انباری ها توسط انسان و بدون دخالت ابزار مکانیکی صورت می گیرد.

انواع انباری

انواع انباری

انواع انباری

  • انبارهای گرم و خنک: از انواع انباری که بیشتر برای نگهداری از مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. دارای قفسه های سازماندهی شده ای می باشند که کالاها را می توان در این قفسه قرار داد. معمولاً در اندازه های بزرگ دیده می شوند و قابلیت ذخیره اکثر مواد را با شرایط مختلف دارا می باشند.
  • انباری های یخچالی: از انواع انباری که همانند فریزر یا یخچال فضایی سرد را مهیا می کنند. در این فضا اکثر موادی که باید به صورت فریز شده نگهداری شوند و احتمال فاسد شدن آن ها زیاد است نگهداری می شوند. این انباری ها دارای فضای کوچکی می باشند و تعداد مواد محدودی در آن ها ذخیره سازی می شوند.
  • انباری های مرطوب: از انواع انباری که دارای رطوبت نسبی خوبی می باشند و فضایی را برای ذخیره سازی لوازم خشک که نیاز به رطوبت دارند مهیا می کنند. ممکن اس این انباری ها دارای فضایی کوچک یا بزرگ باشند.
انواع انباری ها

انواع انباری ها

امکانات موجود در انواع انباری

در انباری ها اکثراً امکاناتی از قبیل قفسه ها برای نگهداری از مواد و کالاها موجود می باشد. انباری ها دارای راهروهایی بین قفسه ها می باشند که بیشترین فضای ممکن را بتوان از آن ها استفاده نمود. در انباری ها ابزاری جهت تهویه هوا و دفع حشرات موزی وجود دارد. ممکن است انباری ها به دوربین های مدار بسته نیز مجزا باشند.

امکانات انباری

امکانات انباری

منبع :

www.wbdg.org

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.