قواعد نورپردازی پارکینگ ها

اصول نورپردازی پارکینگ های مختلف

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
نورپردازی پارکینگ یک کار بسیار مهم می باشد. وسایل نقلیه اولین چیزی می باشند که همیشه قربانی سارقان می شوند و عدم روشنایی کافی بر روی وسایل نقلیه باعث افزایش احتمال سرقت آن وسیله می شود. پس بهترین راه کار برای مقابله با سارقان ، روشن نگه داشتن پارکینگ می باشد. ایده های مختلفی برای نورپردازی پارکینگ وجود دارد. اکثر این ایده ها پارکینگ را از سه دیدگاه مورد بررسی قرار می دهند و برای پارکینگ ها بیرون از ساختمان ، پارکینگ های داخل ساختمان و پارکینگ های کنار خیابان ایده های نورپردازی را ارائه می دهند. در ادامه برای هر بخش از پارکینگ ها ، نحوه نورپردازی را بیان می کنیم.

نورپردازی پارکینگ های داخل ساختمان

این دسته از پارکینگ ها که شاید به صورت خصوصی و یا عمومی مورد استفاده قرار گیرند در یک فضای مسقف و با وجود درب و دیوار محافظت می شوند. اما احتمال اینکه سارقی به درون پارکینگ راه پیدا کند و ابزاری یا خودرویی را به سرقت ببرد وجود دارد. برای مقابله با این احتمال ، نورپردازی پارکینگ برای این دسته از پارکینگ ها نیز توصیه می گردد. در این پارکینگ ها نور از یک منبع مهتابی یا لامپ های سریال می تابد و در سراسر منطقه پارک خودروها منبع نور مجزایی وجود دارد. این منابع نور از مصرف انرژی کمتری برخوردارند و در نتیجه نور خیلی زیادی را ایجاد نمی کنند. در این گونه پارکینگ ها نیاز به نور زیادی نمی باشد.

نورپردازی پارکینگ

نورپردازی پارکینگ

نورپردازی پارکینگ های بیرون از ساختمان

این دسته از پارکینگ ها با کاربری پارکینگ طراحی می شوند و ممکن است از درب یا دیوار برخوردار نباشند و مسقف نمی باشند. این دسته از پارکینگ ها در شب نیاز به نور بیشتری دارند و در نتیجه باید از منابع نور پر انرژی تر و با مصرف بیشتری از انرژی استفاده شود. نورپردازی پارکینگ در این دسته از پارکینگ ها با استفاده از پروژکتورهای قوی انجام می شود. لازم به ذکر است که برای نورپردازی این دسته از پارکینگ ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی برای هر چند خودرو ، یک پروژکتور پر نور وجود دارد که محدوده وسیعی را می تواند نورپردازی نماید.

اصول نورپردازی پارکینگ

اصول نورپردازی پارکینگ

نورپردازی پارکینگ های گوشه خیابان

این پارکینگ ها در واقع با کاربری اصلی پارکینگ طراحی نشده اند و فقط نورپردازی آن ها با هدف روشنایی معابر و خیابان انجام می شود. برای پارکینگ های خیابانی با استفاده از منابع نور قوی و در بالای خیابان انجام می شود. ممکن است برای هر چند متر یک منبع نور وجود داشته باشد.

اصول نورپردازی پارکینگ ها

اصول نورپردازی پارکینگ ها

منبع :

www.osram.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.