آشنایی با پارکینگ های زمینی

پارکینگ زمینی ؛ پارکینگی مناسب با هزینه های کم

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
پارکینگ زمینی ، نوعی پارکینگ می باشد که در زیر ساختمان و هم سطح با خیابان ساخته می شود. این پارکینگ ها در یک طبقه و به اصطلاح طبقه همکف ساختمان ساخته می شوند. از آنجایی که پارکینگ در سطحی برابر با زمین ساخته می شود ، تهویه هوای درون پارکینگ بسیار راحت تر است. نور محیط بیرون از پارکینگ را به راحتی می توان به درون پارکینگ هدایت نمود و در زمینه نورپردازی پارکینگ صرفه جویی می شود. همچنین ساخت و ساز این پارکینگ ها نیازمند صرف هزینه های زیاد ، جهت خاکبرداری و دیگر فعالیت ها نمی باشد.

مقالات مرتبط

امنیت و صرفه جویی در فضای ساختمان با پارکینگ زیرزمینی

مزایا و معایب پارکینگ زمینی

از مهمترین مزایای پارکینگ زمینی می توان به صرفه جویی در هزینه ، صرفه جویی در فضای ساخت و ساز ، امکان تهویه هوا به صورت راحت تر ، امکان منعکس شدن نور بیرون به داخل پارکینگ و صرفه جویی در نورپردازی اشاره کرد. در عوض این پارکینگ ها دارای معایبی می باشند که می توان از احتمال افزایش بنا به دلیل اینکه یک طبقه از ساختمان به پارکینگ اختصاص داده می شود ، احتمال کاهش امنیت به دلیل اینکه پارکینگ در مجاورت خیابان قرار گرفته است نام برد و همچنین این پارکینگ ها به دلیل اینکه در زیر ساختمان قرار دارند احتمال آتش سوزی و بسته شدن مسیر خروجی ساختمان را به همراه دارند.

پارکینگ زمینی

پارکینگ زمینی

نحوه استفاده از پارکینگ زمینی

این پارکینگ ها ممکن است در سطحی برابر با سطح خیابان یا کمی پایین تر از سطح خیابان ساخته شوند. این اختلاف ارتفاع را توسط یک شیب ملایم برطرف می کنند و خودرو ها به راحتی می توانند وارد پارکینگ شوند. ممکن است تعداد خودرویی که درون یک پارکینگ زمینی قرار می گیرند کم باشد و بیشتر به تعداد خودروهای ساختمان بستگی دارند.

نحوه استفاده از پارکینگ زمینی

نحوه استفاده از پارکینگ زمینی

این پارکینگ ها با هدف امنیت و نگهداری از خودرو ساخته می شوند و ممکن است کارایی های دیگری مانند انباری را نیز به همراه داشته باشند. در فضای موجود این پارکینگ ها می توان لوازم دیگر را نیز قرار داد و گاهی اوقات دیده می شود که از این پارکینگ ها جهت نگهداری از لوازم غیر ضروری زندگی نیز استفاده می شود.

پارکینگ های زمینی

پارکینگ های زمینی

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.