طراحی پارکینگ زیرزمینی

امنیت و صرفه جویی در فضای ساختمان با پارکینگ زیرزمینی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
به دلیل اینکه زمین های موجود در سطح شهر رو به کاهش می باشند وجود پارکینگ زیرزمینی گزینه جذاب و مناسبی به نظر می رسد. پارکینگ زیرزمینی در زیر ساختمان ها قرار دارد و ممکن است چندین طبقه از زیر ساختمان را اشغال نماید. این بهترین گزینه برای احداث پارکینگ از لحاظ امنیت و صرفه جویی در فضای ساختمان سازی می باشد.

مقالات مرتبط

طراحی پارکینگ مسکونی ، ۲۰ نمونه واقعی از ساختمان های ایرانی!

مزایای پارکینگ زیرزمینی

  • باعث صرفه جویی در فضای ساختمان سازی می شوند و زمین به کار برده شده برای ساخت پارکینگ ، صرف ساخت و سازهای دیگر نیز می شود.
  • دسترسی به پارکینگ زیرزمینی آسان تر می باشد و می توان به راحتی در چندین طبقه ، پارکینگ های زیادی را ایجاد نمود.
  • با توجه به ساختار این پارکینگ ها ، ایمنی خودروها به خوبی حفظ می شود. محل نگه داری ماشین ها در زیر زمین است ، قابل مشاهده برای عموم نیستند و امنیت نگهداری از آن ها به خوبی رعایت می شود.
  • احتمال تابیدن نور مستقیم خورشید بر روی ماشین ها وجود ندارد. در نتیجه رنگ خودروها ثابت می ماند و در زمان پارک شدن خودرو ، آفتاب باعث تغییر رنگ آن ها نمی شود.
پارکینگ زیرزمینی

پارکینگ زیرزمینی

راه حل های مشکلات پارکینگ زیرزمینی

اما پارکینگ زیرزمینی ، نیازمند کنترل گازهای سمی خودرو و همچنین قرار دادن دستگاه های تهویه هوا دارد. همچنین هزینه های ساخت این گونه پارکینگ به دلیل نیاز به خاک برداری های زیاد بالا می باشد و همین دلیل اکثر معماران و کارفرمایان را از ساخت پارکینگ زیرزمینی دور می نماید.

مشکلات پارکینگ زیرزمینی

مشکلات پارکینگ زیرزمینی

یک راه حل بسیار مناسب برای مقابله با این مشکلات پارکینگ زیرزمینی ، استفاده از سیستم پارکینگ خودکار می باشد. در این سیستم ها به دلیل اینکه سازه پارکینگ از فولاد نازک تر می باشد نیاز به ساخت و سازهای بتنی زیاد نمی باشد و در نتیجه فضای موجود تا حد قابل توجهی افزایش می یابد. در این سازه ها نیاز به حفاری های زیادی جهت احداث پارکینگ زیرزمینی نمی باشد. همچنین این گونه پارکینگ ها در محیطی خارج از کارگاه ساخته می شوند و سرعت ساخت و ساز را بیشتر می کنند.

لازم به ذکر است هزینه های ساخت و ساز این پارکینگ ها نسبت به پارکینگ زیرزمینی ساده بسیار کمتر است و نسبت به آتش سوزی مقاوم تر می باشند. همچنین قرار دادن تجهیزاتی مانند آسانسور ، تهویه هوا و روشنایی در این مدل پارکینگ ها به راحتی انجام می شود.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.