کتابخانه دیجیتالی

با کتابخانه دیجیتال آشنا شوید

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
کتابخانه دیجیتال با مفاهیمی به غیر از کاغذ سر و کار دارد و بیشتر بر روی صفحات اینترنتی یا بر روی دیسک های فشرده محتوای خود را ارائه می دهد. در کتابخانه دیجیتالی ، محتوایی مانند مقالات ، کتاب ، تصاویر ، فایل های صوتی و فیلم ها را به اشتراک می گذارند.

برای اینکه در یک کتابخانه دیجیتالی قرار بگیرید و از محتوای آن کتابخانه استفاده نمایید باید توسط یک مودم به اینترنت متصل شوید و سپس نسبت به حضور و اشتراک در یک کتابخانه دیجیتالی اقدام نمایید. کتابخانه دیجیتال شما را وارد محیطی می کند که دقیقاً مانند یک کتابخانه در دنیای غیر مجازی عمل می کند. یعنی شما می توانید کتابی را به اشتراک بگذارید یا از کتابخانه قرض بگیرید و حتی خرید کتاب نیز در کتابخانه دیجیتالی وجود دارد. در کتابخانه دیجیتال شما می توانید به غیر از کتاب و مجله ، دسترسی به آهنگ و ویدئو را نیز داشته باشید. نحوه مطالعه کردن کتاب های موجود در کتابخانه دیجیتال به صورت دیجیتالی می باشد و شما با دانلود کردن یک فایل از کتاب یا مجله ، مشغول به مطالعه آن می شوید.

کتابخانه دیجیتال

کتابخانه دیجیتال

فضای کتابخانه دیجیتال

کتابخانه دیجیتالی که در فرمت دیسک فشرده ارائه می شود ، محدود به فضای مشخص چند صد مگابایتی می باشد و تعداد زیادی کتاب در این گونه کتابخانه موجود نمی باشد. اما کتابخانه های اینترنتی ، کتاب ها و فایل های دیجیتالی زیادی دارند و شما قادرید که کتاب های جدیدی را سفارش دهید و پس از آماده سازی آن ها را دانلود نمایید.

فضای کتابخانه دیجیتال

فضای کتابخانه دیجیتال

با پیشرفت عرصه فناوری ، موسسات زیادی مسئولیت تبدیل کتاب های کاغذی را به کتاب های الکترونیکی دارند. این موسسات فایل های آماده شده را به کتابخانه دیجیتال تحویل می دهند و سپس آن ها با اشتراک گذاشتن این فایل ها مشغول به عملیات کتابداری می شوند. فرمت استانداردی که در کتابخانه دیجیتال برای کتاب ها و مجلات در نظر می گیرند ، فایل های آماده پرینت به نام PDF می باشند.

موارد استفاده از کتابخانه دیجیتالی

تعداد زیادی از کتابخانه های عمومی وجود دارند که با تاسیس یک وب سایت ، کتاب های خود را در کتابخانه دیجیتالی نیز ارائه می دهند. انتشار کتاب ها در کتابخانه دیجیتالی نیازمند تدابیر امنیتی خاصی می باشد. برخی از کتاب ها و مجلات حق کپی رایت دارند و افراد مجاز به کپی برداری از روی آن ها نمی باشند. پس کتابخانه دیجیتالی باید از کپی کردن این گونه فایل ها جلوگیری به عمل آورد تا حق نشر بر روی محصولات محفوظ ، حفاظت شود.

کتابخانه دیجیتالی

کتابخانه دیجیتالی

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.