مراحل رنگ آمیزی استخر

مراحل رنگ آمیزی استخر خانگی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
رنگ آمیزی استخر خانگی یک پروژه بزرگ می باشد که در گام اول با انتخاب رنگ صحیح انجام می شود. در این نوشته مراحل رنگ آمیزی استخر خانگی را به ترتیب ذکر می کنیم. همچنین در این راهنمای رنگ آمیزی استخر ، مزایا و محدودیت های رنگ آمیزی را بیان می کنیم.

مقالات مرتبط

طراحی استخر شخصی در حیاط منزل‌

مراحل رنگ آمیزی استخر خانگی

مرحله اول

در مرحله اول باید بدانید که کدام رنگ با استخر شنا سازگارتر می باشد. سعی کنید برای رنگ آمیزی استخر از رنگ های روغنی استفاده نمایید و بیشتر از رنگ های سرد و طبیعی استفاده شود. در خصوص شناسایی رنگ ، چند نمونه آزمایش وجود دارد که می توانید از آن ها کمک بگیرید.

مرحله دوم

در مرحله دوم ، باید یک رنگ روغنی مبتنی بر اپوکسی یا اکریلیک انتخاب نمایید. این رنگ ها به خوبی با محیط زیست سازگاری دارند. بهترین رنگی که می توان جهت رنگ آمیزی استخر خانگی استفاده نمود رنگ اپوکسی می باشد. این رنگ در برابر مواد شیمیایی و لکه های استخر مقاوم بوده و احتمال سایش و از بین رفتن کمتری دارد. رنگ های اپوکسی با ماندگاری ۸ ساله ، بسیار موفق ظاهر شده اند.

رنگ آمیزی استخر خانگی

رنگ آمیزی استخر خانگی

پس از انتخاب رنگ ، سعی کنید با آزمون تراکم رنگ کیفیت و شدت رنگ را شناسایی کنید. رنگ های اپوکسی برای استخرهای سرپوشیده پس از ۱۰ تا ۱۴ روز و برای استخرهای سرباز پس از ۵ تا ۷ روز خشک می شوند.سعی کنید با توجه به هشدارهای زیست محیطی از ترکیب سفارشی از رنگ های اپوکسی و استریل اکریلیک استفاده نمایید. با این حساب زمان خشک شدن رنگ کمتر می شود و همچنین رنگ بهتری را برای استخر شنا به ارمغان می آورد.

رنگ اکریلیک

از رنگ اکریلیک به تنهایی برای سطوح فایبرگلاس و چوبی استفاده ننمایید. رنگ های اکریلیک به تنهایی مانند گچ عمل می کنند و همچنین طول عمر ۴ ساله ای را دارا می باشند. ترکیب رنگ های اکریلیک و اپوسکی می توانند پس از ۳ روز برای استخرهای سرپوشیده و ۶ روز برای استخرهای روباز خشک شوند و دوام بهتری را در پی داشته باشند.

رنگ آمیزی استخر

رنگ آمیزی استخر

اکریلیک می تواند برای استخرهای گچی و بتنی مورد استفاده قرار بگیرید. همچنین استخرهایی که قبلاً رنگ آمیزی شده اند را نیز می توان با استفاده از رنگ آکریلیک ، رنگ آمیزی نمود. رنگ های اکریلیک استقامت خیلی خوبی در برابر لکه ها و لجن های استخر شنا دارند.

رنگ آمیزی استخر شنا

رنگ آمیزی استخر شنا

ترکیب رنگ های اپوکسی و اکریلیک

در نهایت برای استخرهایی با بدنه فایبرگلاس یا قیرگونی شده ، رنگ های اپوکسی و برای استخرهایی که قبلاً رنگ آمیزی شده اند رنگ های اکریلیک توصیه می شود. اما در نظر داشته باشید که رنگ آمیزی استخر خانگی با استفاده از ترکیب رنگ های اپوکسی و اکریلیک بهترین گزینه می باشد.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.