سنگ راه پله در طراحی راه پله

تاثیر و نقش سنگ راه پله در طراحی و زیبایی راه پله ها

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
سنگ یکی از زیباترین و محکم ترین مصالح ساختمانی شناخته می شود و برای ساخت راه پله مورد استفاده قرار می گیرد. شاید در نگاه اول سنگ راه پله کمی سنگین به نظر بیاید اما یک طراحی ظریف و مناسب باعث زیبایی و شکوه راه پله می شود. طراحان با طراحی سنگ راه پله زیبایی بی نظیری را به راه پله ها هدیه می کنند.

مقالات مرتبط

انواع سنگ پله ، بهترین سنگ برای این جای پرتردد کدام است؟

اکثر طراحان سر شناس دنیا با طراحی سنگ راه پله سعی در زیبایی دکوراسیون ساختمان ها دارند. در سنگ راه پله با طراحی نقوش و اشکال هندسی زیبا می توانند زیبایی راه پله را چندین برابر کنند. برش های حرفه ای سنگ راه پله باعث پیاده سازی اشکال هندسی و حتی رخ هایی بر روی این سنگ ها می شود. شاید مردم این کار را بسیار سخت و دشوار بدانند؛ زیرا این کار واقعاً طراحان هنرمندی را می طلبد که به غیر از تجربه کاری باید از هنر خود طراح در طراحی استفاده نمایند.

سنگ راه پله

سنگ راه پله

برخی از طراحان سنتی ستون های سنگی که در گذشته طراحی های خود را بر روی سنگ های دیواری و ستون های سنگی انجام می داده اند اکنون با طراحی سنگ پله زیبایی هنر خود را در راه پله های ساختمان ها به نمایش گذاشته اند. وجود سنگ در راه پله باعث استحکام بالاتر و زیبایی بیشتر راه پله می شود.

سنگ پله

سنگ پله

نگهداری از سنگ راه پله

سنگ یک عنصر حساس است؛ شاید کمی خنده دار باشد. اما سنگ در برابر سرما و گرمای شدید استقامت بالایی ندارد و نصب و نگهداری از سنگ راه پله نیز یک کار حرفه ای می باشد. از آنجایی که سنگ راه پله باید به صورت برش خورده و طراحی شده باشد پس استقامت خوبی را در برابر سرما و گرما ندارد و برای حفظ زیبایی و دوام سنگ باید نکاتی را در نظر بگیرید.

سنگ در طراحی پله

سنگ در طراحی پله

اکثر طراحان پس از طراحی سنگ پله این عنصر زیبا در دکوراسیون راه پله را توسط حفاظ های فلزی نگه داری می کنند. حفاظ های آهنی باعث جذب نیرو های ضربه ای به سنگ پله می شوند. اما بعضی دیگر از طراحان پیشنهاد می کنند که با استفاده از روکش هایی مانند قالیچه از سنگ ها محافظت شود. البته استفاده از قالیچه بر روی سنگ پله باعث مخفی شدن زیبایی های سنگ می شود.

سنگ در طراحی راه پله

سنگ در طراحی راه پله

بهترین روش نگهداری از سنگ پله محافظت در برابر عوامل مخرب توسط صاحب ساختمان می باشد. به نحوی که صاحبان ساختمان باید از ایجاد ضربات شدید بر روی سنگ راه پله جلوگیری نمایند و همچنین دمای ساختمان را برای این سنگ در حد معمولی نگه دارند.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.