اصول نورپردازی سالن غذاخوری

اهمیت ویژه نور در سالن غذاخوری

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
نور در سالن غذاخوری یک امر بسیار مهم است و انتخاب ارتفاع مناسب برای نصب چراغ های روشنایی در اتاق ناهارخوری از اهمیت فراوانی برخوردار است. نور در سالن غذاخوری از منابعی مانند چراغ یا لوستر توزیع می شود. مکان و ارتفاع دقیق قرار گرفتن این لوستر اهمیت فراوانی دارد.

 مقالات مرتبط

کفپوش سالن غذاخوری

ایده های نور در سالن غذاخوری

اگر اتاق خواب تان را به صورت تاریک انتخاب می کنید و منبع نور کمی را در اتاق خواب قرار می دهید باید در نظر داشته باشید که سالن غذاخوری تان باید تا حد ممکن روشن باشد و نورهای مناسب از زاویه ای خوب بر روی میز ناهارخوری شما بتابد. نور در سالن غذاخوری باعث افزایش آرامش هنگام غذا خوردن می شود. ممکن است شما بنا به دکوراسیون انتخابی یک لوستر بسیار بزرگ و گران قیمت را جهت سالن غذاخوری انتخاب نمایید و یا با هزینه ای کمتری نور مناسبی را در سالن غذاخوری ایجاد نمایید.

نور در سالن غذاخوری

نور در سالن غذاخوری

نورپردازی در سالن غذاخوری

شما می توانید با یک لامپ ساده اتاق ناهارخوری خود را پر نور نمایید. باید کفپوشی که برای سالن غذاخوری در نظر گرفته اید از رنگ روشنی برخوردار باشد تا توانایی منعکس کردن نور را داشته باشد. اکنون یک نور ساده را در بالای میز نارخوری قرار دهید. نور از لامپ به کفپوش می تابد و سپس انعکاس نور باعث نورانی شدن سالن غذاخوری می شود.

نورپردازی در سالن غذاخوری

نورپردازی در سالن غذاخوری

سعی کنید تجهیزاتی که در سالن غذاخوری انتخاب می نمایید تا حد امکان از لحاظ جنس ، سبک و رنگ با همدیگر همخوانی داشته باشند. رنگ تجهیزاتی که در سالن غذاخوری قرار می گیرند باید روشن و ملایم باشند. نظر روانشناسان در مورد تغذیه این است که نورهای خشن و پر هیجان باعث سیری کاذب افراد می شود و همچنین افراد از غذایی که می خورند انرژی کافی را کسب نمی کنند.

نورپردازی سالن غذاخوری

نورپردازی سالن غذاخوری

سعی کنید با استفاده از یک پنجره با نمایی زیبا ، اتاق ناهارخوری خود را تزئین کنید. اگر یک پنجره بزرگ که نورگیری خیلی خوب به شمار می رود را در سالن غذاخوری دارید پس در نورپردازی موفقیت خوبی را کسب کرده اید. اگر این پنجره نمایی به سمت گیاهان و منظره های زیبا داشته باشد پس کیفیت نور در سالن غذاخوری بیشتر می شود.

نور سالن غذاخوری

نور سالن غذاخوری

اگر یک سالن غذاخوری بدون نور را در منزل تان دارید هر چه زودتر نسبت به نور پردازی آن سالن غذاخوری حتی با یک لامپ ساده اقدام نمایید. غذا خوردن در فضاهای کم نور و با منظره غیر طبیعی باعث کاهش کیفیت غذا خوردن می شود.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.