دکوراسیون رستوران

طراحی و چیدمان سالن غذاخوری رستوران

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
مهمترین قسمت از یک رستوران ، سالن غذاخوری رستوران می باشد. طراحی مناسب سالن غذاخوری ، نقش مهمی در محیط کلی رستوران را ایفا می کند. در طراحی سالن غذاخوری رستوران باید نکاتی را در نظر بگیرید. شما باید میز و صندلی سالن غذاخوری را به نحوی بچینید که فضای ایستگاه انتظار ، میز ذخیره غذاهای سرو شده ، سیستم صندوق تسویه و دیگر تجهیزات رستوران از دید مشتریانی که مشغول سرو غذا می باشند ، مخفی باشند.

 مقالات مرتبط

طراحی داخلی رستوران ، تو این رستوران ها غذا خیلی میچسبه !

صندلی های سالن غذاخوری رستوران

در ابتدا باید اتاقی را که مخصوص طراحی سالن غذاخوری رستوران شما می باشد در نظر بگیرید. شما باید به نحوی صندلی ها را درون این فضا بچینید که بیشترین فضا را مورد استفاده قرار دهید. سعی کنید از صندلی های راحت و کم حجم استفاده نمایید تا بتوانید بیشترین میزان استفاده از سالن غذاخوری رستوران را داشته باشید.

سالن غذاخوری رستوران

سالن غذاخوری رستوران

در هنگام خرید صندلی برای سالن غذاخوری رستوران به دوام و تمیز بودن صندلی ها دقت کنید. ممکن است شما در لحظه خرید صندلی یک شیار در پشتی صندلی را ملاحظه کنید و از آن خوشتان بیاید. اما در نظر داشته باشید که تمیز کردن آن شیار کار دشواری است و همچنین شاید مشتریان شما بر روی آن صندلی احساس راحتی نکنند.

طراحی سالن غذاخوری رستوران

طراحی سالن غذاخوری رستوران

طراحی رستوران

در طراحی سالن غذاخوری رستوران تعادل حداکثری میان فضا و تعداد صندلی های موجود در آن فضا را در نظر داشته باشید. ممکن است شما برای کسب سود بیشتر تعداد صندلی های بیشتری را نیز در سالن غذاخوری قرار دهید اما مشتریان در آن فضا احساس راحتی نمی کنند و از غذا خوردن لذت نمی برند.

طراحی رستوران

طراحی رستوران

ایستگاه انتظار رستوران

بخش مهمی از یک رستوران ایستگاه انتظار به شمار می آید. مشتریانی که منتظر آماده شدن غذای خود می باشند در این قسمت استراحت می کنند و باید در نظر داشته باشید که این ایستگاه باید از قسمت سالن غذاخوری مخفی نگه داشته شود.

رستوران

رستوران

ایستگاه میزبان

ایستگاه میزبان می تواند بخشی از سالن غذاخوری یا اتاق های مجاور آن باشد. مشتریان در لحظه ورود به رستوران شما ، اولین ناحیه ای را که می بینند همین ایستگاه می باشد. پس سعی کنید این فضا را بسیار تمیز و زیبا نگهداری کنید.

بالابر غذا

در رستوران ، یک ناحیه برای جابجایی غذا از بخش آشپزخانه به بخش سالن غذاخوری در نظر بگیرید. در این بخش که از دید مشتریان حاضر در سالن غذاخوری مخفی می باشد ، غذاهای آماده شده تحویل گارسن و سپس تحویل مشتری می شوند. همچنین ظروف پس از سرو غذا از این قسمت به داخل آشپزخانه جهت شستشو ارسال می شوند.

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.