بررسی رنگ سرد

بررسی رنگ های سرد و نقش آن در دکوراسیون خانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
از رنگ ها برای نشان دادن ایده ها در زمینه های احساسی ، سنتی ، فرهنگی و مذهبی استفاده می شود. هر کدام از رنگ ها دارای ارتباطات غیر کلامی می باشند که مسلماً این ارتباط فراتر از خاصیت جوهر پراکنی این رنگ ها می باشد. رنگ ها باعث تحریک واکنش های شیمیایی می شوند. رنگ ها به سه دسته سرد ، گرم و خنثی تقسیم می شوند. رنگ های سرد با رنگ آبی ، سبز یا بنفش و ترکیبی از این سه رنگ ساخته می شوند.

 مقالات مرتبط

همه چیزهایی که دوست دارید درباره ترکیب رنگ ها بدانید

نمادگرایی رنگ های سرد

رنگ های سرد خاصیت آرامش بخشی دارند. همچنین در طیف رنگ های مختلف رنگ های سرد غیر اشباع و ضد عفونی محسوب می شوند. از معروف ترین رنگ های سرد ، آبی و سبز می باشد که در واقع نیمی از کل رنگ ها را شامل می شوند. با اندکی تأمل در می یابیم که جهان پیرامون ما بیشتر از رنگ های سرد تشکیل شده است. آب دریا و رنگ آسمان که آبی رنگ می باشند و همچنین درختان و سبزه زارها که به رنگ سبز می باشند. پس جهان پیرامون ما توسط رنگ های سرد تزئین شده است. البته باید این قاعده را نیز در نظر گرفت که زمینه رنگ های سرد رنگ های گرم یا خنثی می باشند. مثلاً گیاهان و سبزه زارها بر روی رنگ خاکی و قهوه ای که جزء رنگ های گرم محسوب می شوند قرار گرفته اند.

رنگ سرد

رنگ سرد

رنگ های سرد

رنگ های سرد

دکوراسیون داخلی با رنگ سرد

جهت تزئین دکوراسیون ساختمان با استفاده از رنگ سرد ابتدا یک پس زمینه خنثی را انتخاب نمایید. رنگ های خنثی باعث بهتر جلوه دادن رنگ سرد و گرم و همچنین نشان دادن دیگر تجهیزات ساختمان می شوند. در طراحی دکوراسیون باید این قاعده را در نظر گرفت که رنگ های متضاد ، باعث تقویت همدیگر می شوند.

دکوراسیون داخلی با رنگ های سرد

دکوراسیون داخلی با رنگ های سرد

در واقع به این گونه رنگ ها ، رنگ های تکمیلی گفته می شود. از همین رو اکثر طراحان و معماران ساختمانی با ترکیب کردن رنگ سرد و گرم در زمینه خنثی جلوه بهتری به ساختمان می بخشند. مثلاً یک دیوار با رنگ سفید که دارای قرنیزهای نارنجی رنگ می باشد را در نظر بگیرید که رنگ سفید دیوار با مزاج سردی و رنگ نارنجی قرنیز با مزاج گرمی باعث رخ نمایی دیوار شده اند.

دکوراسیون داخلی با رنگ سرد

دکوراسیون داخلی با رنگ سرد

برای آرامش بخش تر شدن اتاق خواب می توانید از یک پالت رنگ سبز بر روی کاشی های سفید استفاده نمایید. رنگ سفید آرامش بخش و رنگ سبز نیز یک رنگ سرد می باشد. پس اتاق خواب شما با ترکیب رنگ های خنثی و رنگ سرد ، توانسته است یک آرامش بهتری را برایتان مهیا نماید.

منبع :

www.lifewire.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.