محوطه سازی در دکوراسیون معاصر

محوطه سازی دکوراسیون معاصر (قسمت دوم)

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اصولاً از نظر مشتریان و کارفرمایان ، محوطه سازی آخرین مرحله از طراحی دکوراسیون منزل و آپارتمان به شمار می آید و انتظار می رود پس از طراحی داخلی ساختمان ، به طراحی و محوطه سازی پرداخته شود. این اصل به این معنی است که ابتدا باید مواردی را در داخل ساختمان برای آسایش و آرامش کارفرما در نظر گرفت و سپس بر اساس درخواست های مشتری ، عملیات محوطه سازی را آغاز نمود. محوطه سازی نیز به همان اندازه دارای اهمیت است که طراحی اتاق های نشیمن ، اتاق خواب و آشپزخانه دارای اهمیت بوده اند. محوطه سازی دکوراسیون معاصر نیز ، از این امر مستثنا نمی باشد.

 مقالات مرتبط

محوطه سازی در دکوراسیون معاصر (قسمت اول)

کاشی چمن

یکی از جذاب ترین عناصر محوطه سازی دکوراسیون معاصر ، استفاده از کاشی های چمنی می باشد. در این عنصر تزئینی از بتن و چمن جهت زیباسازی محوطه بیرونی ساختمان استفاده می شود. در این طرح با استفاده از اشکال هندسی مربع و مستطیل که به صورت شطرنجی ترکیبی از چمن و بتن می باشند محوطه بیرونی ساختمان را تزئین می کنند. محوطه سازی دکوراسیون معاصر با استفاده از کاشی های چمنی زیبایی های منحصر به فردی دارد که در هنگام رویش شکوفه های چمنی این زیبایی چند برابر می شود. همچنین استفاده از این عناصر باعث بزرگ تر نشان دادن محیط باغ می شود.

محوطه سازی دکوراسیون معاصر

محوطه سازی دکوراسیون معاصر

کاشی سنگی در محوطه سازی دکوراسیون معاصر

یکی دیگر از عناصر پر طرفدار طراحی محوطه سازی دکوراسیون معاصر استفاده از کاشی های سنگی می باشد. در این طرح به جای چمن از سنگ ریزه ها استفاده می شود و مربع های هم اندازه با سنگ فرش نیز از جنس بتن به صورت شطرنجی خودنمایی می کنند. در طرح های کاشی چمنی و کاشی سنگی مساحت مربع ها یا مستطیل های در نظر گرفته شده نباید خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ باشند.

کاشی سنگی

کاشی سنگی

در این نوع طراحی ترکیب شن و سنگ باعث ایجاد فضای بزرگی برای باغ می شود؛ زیرا با استفاده از محیط های شطرنجی یا محوطه سازی های باز فضای مورد نظر بزرگ تر به چشم می خورد. برای بهتر جلوه دادن محوطه سازی دکوراسیون معاصر اکثراً از کاشی های چمنی استفاده می کنند و برای راهروها از کاشی های سنگی استفاده می شود. با این کار در هنگام راه رفتن افراد هیچ صدمه ای به سطح کاشی های چمنی وارد نمی کنند.

قرار دادن گیاه

روش دیگری برای طراحی و محوطه سازی دکوراسیون معاصر استفاده از گیاهان بزرگ در بین کاشی های سنگی و چمنی می باشد. با قرار دادن گلدان هایی در بین کاشی های سنگی و چمنی می توان درون این گلدان ها گیاهان زیبایی را قرار داد تا زیبایی محوطه چند برابر شود.

محوطه سازی با گلدان و گیاه

محوطه سازی با گلدان و گیاه

گلدان ها

هنگام انتخاب گلدان ها برای محوطه سازی در دکوراسیون معاصر اکثر مشتریان به قیمت و کیفیت گلدان ها دقت می کنند. با وجود تنوع انتخاب در گلدان ها و ظروف سفالی جهت محوطه سازی می توان هر نوع و هر جنس از گلدان را با قیمت های متنوع انتخاب نمود.

صندلی در فضای باز

صندلی هایی که برای محوطه سازی در دکوراسیون معاصر در نظر گرفته می شوند باید دارای راحتی و استقامت خوبی باشند. در بسیاری از فضاهای محوطه سازی شده که دارای محیط چمن کاری و گیاه زیادی نیستند انتخاب یک سرویس میز و صندلی با کیفیت و زیبا باعث تزئین بهتر محوطه بیرونی ساختمان می شود.

صندلی در فضای باز

صندلی در فضای باز

منبع :

www.decoist.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.