سبک دکوراسیون مدیترانه ای

آشنایی با سبک دکوراسیون مدیترانه ای

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
سبک دکوراسیون مدیترانه ای به عنوان یک سبک باز شناخته می شود. در این سبک پنجره های بزرگ ، سقف هایی با لبه کوتاه و استفاده از کاشی و مصاح ساختمانی مانند آجر مورد استفاده قرار می گیرد. سبک دکوراسیون مدیترانه ای معمولاً برای مناطقی با اقلیم گرم و معتدل مورد استفاده قرار می گیرد و وجود یک سبک دلپذیر و روشن برای این مناطق ، یک مسئله فراموش نشدنی می باشد. سبک دکوراسیون مدیترانه ای یک سبک مناسب برای خانه های کوچک یا بزرگ می باشد. در این دکوراسیون نیاز به بودجه زیادی برای زیباسازی خانه نمی باشد.

 مقالات مرتبط

محوطه سازی در دکوراسیون مدیترانه ای

ویژگی های سبک دکوراسیون مدیترانه ای

در سبک دکوراسیون مدیترانه ای ، درب و پنجره های بزرگی بر روی دیوارهای اتاق هایی با سقف کوتاه در نظر گرفته می شود. این تعادل جهت ایجاد توسان در دکوراسیون می باشد. در سبک دکوراسیون مدیترانه ای ، محوطه سازی یک بخش جدایی ناپذیری از طراحی می باشد. حیاط ، استخر شنا ، باغبانی و دیگر عناصر محوطه سازی از مهمترین بخش های سبک دکوراسیون مدیترانه ای می باشد. مسلماً وجود این گونه محوطه سازی نیاز به درب و پنجره های بزرگی دارد که انسان در هنگام حضور در خانه بتواند از فضای محوطه بیرونی ساختمان لذت ببرد.

سبک دکوراسیون مدیترانه ای

سبک دکوراسیون مدیترانه ای

ملاحضات آب و هوایی

منطقه مدیترانه دارای بارندگی های زیادی اعم از برف و باران می باشد. از این لحاظ در سبک دکوراسیون مدیترانه ای ، سقف خانه ها به صورت شیب دار در نظر گرفته می شود. این شیب باعث می شود که برف و بارانی که بر روی سقف خانه انباشته می شود به راحتی از روی سقف پاک و تمیز سازی شود. همچنین در سبک دکوراسیون مدیترانه ای نوع سقف دیگری نیز وجود دارد که مانند سقف شیب دار با لبه های برگشته می باشد. این گونه سقف ها قابلیت گردش هوای منزل در تمامی نقاط ساختمان را دارند. از آنجا که منطقه مدیترانه در زمستان ها سرمای شدیدی دارد پس این گونه سقف می تواند گرمای ایجاد شده از شومینه را در کل محیط ساختمان بچرخاند و تمام ساختمان ، انرژی گرمایشی یکسانی را داشته باشد.

آشنایی با سبک دکوراسیون مدیترانه ای

آشنایی با سبک دکوراسیون مدیترانه ای

عناصر داخلی ساختمان از جنس دارای عایق

در سبک دکوراسیون مدیترانه ای عناصر داخلی ساختمان از جنس دارای عایق انتخاب می شوند. مثلاً برای انتخاب جنس به کار رفته در دوخت پرده پارچه هایی با الیاف طبیعی و کلفت و سنگین انتخاب می شود. مسلماً انتخاب این گونه پرده در فصل زمستان تا حد چشم گیری انرژی گرمایشی را حفظ می نماید و به عنوان یک عایق طبیعی برای ساختمان می باشد. همچنین این پرده در فصل تابستان که کنار کشیده می شود ، زیبایی و جلوه منحصر به فردی را به ساختمان می بخشد.

ویژگی های سبک دکوراسیون مدیترانه ای

ویژگی های سبک دکوراسیون مدیترانه ای

ذخیره انرژی

شما با انتخاب سبک دکوراسیون مدیترانه ای این اطمینان را دارید که در هر نوع منطقه آب و هوایی اعم از سرد و گرم با عایق های سنتی و مدرنی که در این سبک در نظر گرفته شده است می توانید در فصل گرم خنکای ایجاد شده در ساختمان و در فصل سرد گرمای ایجاد شده در ساختمان را حفظ نموده و از هدر رفتن انرژی جلوگیری نمایید.

ذخیره انرژی

ذخیره انرژی

همچنین در سبک دکوراسیون مدیترانه ای شما تا حدودی هزینه های انرژی را با انتخاب تاسیسات مناسب حفظ می نمایید. به عنوان مثال به جای پرداخت قبض های برق و گاز که جهت ایجاد انرژی سرمایشی و گرمایشی در خانه هزینه می کنید می توانید با انتخاب عایق های مناسب از جنس آجر و مصالح بنایی و همچنین پنجره های بزرگ و دارای محافظ انرژی یا پرده های شکیل و کلفت ، انرژی تولید شده در خانه را ذخیره نموده و از هدر رفتن این انرژی جلوگیری نمایید.

ذخیره انرژی در دکوراسیون

ذخیره انرژی در دکوراسیون

سبک دکوراسیون تاسکان

سبک دکوراسیون تاسکان که یک از سبک های دکوراسیون مدیترانه ای می باشد الهام گرفته از تپه های ایتالیا و مورد استفاده برای دکوراسیون روستایی می باشد. در این سبک دکوراسیون ، پیمایش جالبی از آهن دیده می شود و الگوهای پیچیده ای با استفاده از آهن ساخته می شود. در معماری تاسکانی از سبک دکوراسیون مدیترانه ای از سنگ تراورتن و کاشی های سرخ مایل به قرمز جهت پوشاندن دیوارهای ساخته شده از گچ و سنگ استفاده می شود و با این کار زیبایی خاصی به دیوارها و سقف های این دکوراسیون می بخشند. رنگ های معمول معماری توسکان در سبک دکوراسیون مدیترانه ای ، ترکیبی گرم ازخنثی و رنگ های طبیعی می باشند؛ مانند نارنجی تیره و سبز جوانه ای.

سبک دکوراسیون تاسکان

سبک دکوراسیون تاسکان

انتخاب معمار

اکثر معماران و طراحان سبک دکوراسیون مدیترانه ای با انتخاب گونه های مختلفی از این سبک جلوه زیبایی را به خانه شما هدیه می کنند. مثلاً می توانند در قسمت پاسیو و اتاق نشیمن از پنجره های بزرگ و پرده های گران بها برای نمایش بهتر فضای محوطه سازی استفاده نمایند و در قسمت اتاق های کتابخانه و اتاق خواب ها سبک های سنتی را برای آرامش بیشتر مورد استفاده قرار دهند. از این رو در سبک دکوراسیون مدیترانه ای دست معمار و طراحی ساختمان برای انتخاب تجهیزات باز است و با توجه به تنوع وسیع عناصر سبک دکوراسیون مدیترانه ای هر نوع دکوراسیون را می توان در ساختمان با هر نوع بودجه ای طراحی و اجرا نمود.

معماری دکوراسیون مدیترانه ای

معماری دکوراسیون مدیترانه ای

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.