راه پله برقی

آشنایی با ساختار پله برقی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
پله برقی ، یک راه پله اتوماتیک برای مکان هایی پر کاربرد مانند متروها ، ساختمان های بزرگ و دیگر مناطقی که استفاده از راه پله توسط افراد زیادی انجام می شود ، می باشد. در سال ۱۸۹۱ پله برقی در ایالات متحده به صورت یک پله اتوماتیک با زاویه ۲۵ درجه ساخته شد و مسئولیت جابجایی افراد بین طبقه های ساختمان های پر تردد را داشت.

اما رفته رفته این پله های برقی گسترش یافت و در زوایای بیشتر با ارتفاع بیشتری ساخته شد. در حال حاضر اکثر فروشگاه ها ، فرودگاه ها و در کل ، مراکز پر تردد حداقل یک پله برقی را در ساختمان خود دارند. پله های برقی نوعی آسانسور می باشند که در هر لحظه می توان بر روی آن سوار شد و نیازی به انتظار جهت رسیدن کابین نمی باشد.

پله برقی

پله برقی

پله برقی ها با سرعتی حدوداً ۳۶ متر در دقیقه حرکت می کنند و در واقع در هر دقیقه می توانند حداقل سه مرحله کامل مسافران را بین دو طبقه از ساختمان جابجا نمایند. افزایش سرعت پله های برقی ، باعث مشکل در سوار شدن و پیاده شدن از روی آن می شود.

بخش های بالا رونده و پایین رونده پله های برقی

پله های برقی در دو بخش بالایی و پایینی موتورهای الکتریکی دارند که وظیفه چرخاندن آن را دارند. صفحات پله مانندی که دارای گام های فلزی می باشند، این موتورهای الکتریکی و اسکلت پله را مخفی نگه داشته و برای سوار شدن عابران پیاده مورد استفاده قرار می گیرند. در محل سوار شدن مسافران مقداری از صفحه به صورت مسطح در نظر گرفته می شود و برای سهولت در سوار شدن مسافران می باشد. همچنین در قسمت انتهای پله سطحی صاف برای پیاده شدن عابران در نظر گرفته می شود. در دو سر پله و جایی که از دید عابران مخفی می باشد ، منحنی های پله وجود دارند که باعث چرخاندن پله می شوند. پله با اسکلت فلزی بر روی سطح زمین محکم می شود تا در زمان سنگینی وزن عابران پیاده ، جابجا نشود و ایمنی عابران حفظ شود.

ساختار پله برقی

ساختار پله برقی

تراس پله برقی

در واقع به قسمت های سوار شدن و پیاده شدن عابران از روی پله برقی ، تراس می گویند. در قسمت تراس با کاهش سرعت پله در سطحی مسطح ، عابران فرصت تصمیم گیری در پیاده شدن را دارند. این قسمت ها با چنگال های فلزی بر روی سطح پله ها ، شیبی را ایجاد کرده اند که اگر عابر پیاده دچار حواس پرتی شد ، با مشکل مواجه نشود و در واقع خود پله برای سوار شدن و پیاده شدن ، به عابر پیاده کمک می کند.

تراس پله برقی

تراس پله برقی

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.