راه پله برقی

آشنایی با ساختار پله برقی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
پله برقی ، یک راه پله اتوماتیک برای مکان هایی پر کاربرد مانند متروها ، ساختمان های بزرگ و دیگر مناطقی که استفاده از راه پله توسط افراد زیادی انجام می شود ، می باشد. در سال ۱۸۹۱ پله برقی در ایالات متحده به صورت یک پله اتوماتیک با زاویه ۲۵ درجه ساخته شد و مسئولیت جابجایی افراد بین طبقه های ساختمان های پر تردد را داشت.

اما رفته رفته این پله های برقی گسترش یافت و در زوایای بیشتر با ارتفاع بیشتری ساخته شد. در حال حاضر اکثر فروشگاه ها ، فرودگاه ها و در کل ، مراکز پر تردد حداقل یک پله برقی را در ساختمان خود دارند. پله های برقی نوعی آسانسور می باشند که در هر لحظه می توان بر روی آن سوار شد و نیازی به انتظار جهت رسیدن کابین نمی باشد.

پله برقی

پله برقی

پله برقی ها با سرعتی حدوداً ۳۶ متر در دقیقه حرکت می کنند و در واقع در هر دقیقه می توانند حداقل سه مرحله کامل مسافران را بین دو طبقه از ساختمان جابجا نمایند. افزایش سرعت پله های برقی ، باعث مشکل در سوار شدن و پیاده شدن از روی آن می شود.

بخش های بالا رونده و پایین رونده پله های برقی

پله های برقی در دو بخش بالایی و پایینی موتورهای الکتریکی دارند که وظیفه چرخاندن آن را دارند. صفحات پله مانندی که دارای گام های فلزی می باشند، این موتورهای الکتریکی و اسکلت پله را مخفی نگه داشته و برای سوار شدن عابران پیاده مورد استفاده قرار می گیرند. در محل سوار شدن مسافران مقداری از صفحه به صورت مسطح در نظر گرفته می شود و برای سهولت در سوار شدن مسافران می باشد. همچنین در قسمت انتهای پله سطحی صاف برای پیاده شدن عابران در نظر گرفته می شود. در دو سر پله و جایی که از دید عابران مخفی می باشد ، منحنی های پله وجود دارند که باعث چرخاندن پله می شوند. پله با اسکلت فلزی بر روی سطح زمین محکم می شود تا در زمان سنگینی وزن عابران پیاده ، جابجا نشود و ایمنی عابران حفظ شود.

ساختار پله برقی

ساختار پله برقی

تراس پله برقی

در واقع به قسمت های سوار شدن و پیاده شدن عابران از روی پله برقی ، تراس می گویند. در قسمت تراس با کاهش سرعت پله در سطحی مسطح ، عابران فرصت تصمیم گیری در پیاده شدن را دارند. این قسمت ها با چنگال های فلزی بر روی سطح پله ها ، شیبی را ایجاد کرده اند که اگر عابر پیاده دچار حواس پرتی شد ، با مشکل مواجه نشود و در واقع خود پله برای سوار شدن و پیاده شدن ، به عابر پیاده کمک می کند.

تراس پله برقی

تراس پله برقی

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.