کتابخانه عمومی

ویژگی ها و خدمات کتابخانه عمومی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
کتابخانه عمومی ، توسط هزینه های دریافت شده از مالیات تاسیس و نگهداری می شود و مطالعه در این مکان برای عموم مردم آزاد می باشد. افرادی که در کتابخانه عمومی مشغول خدمت رسانی می باشند از کارمندان دولت بوده که متخصصان امر کتابداری می باشند.

 مقالات مرتبط

طراحی مرکز فرهنگی و کتابخانه نمبرو ایتالیا

کتابخانه عمومی دارای ۵ ویژگی می باشد ، که عبارتند از:

  • توسط مالیات های محلی ساخته و نگهداری می شود.
  • دارای هیأت مدیره می باشد که با هدف خدمت رسانی به منافع عمومی تشکیل شده است.
  • برای هر عضو از جامعه قابل دسترس می باشد.
  • استفاده از امکانات و خدمات کتابخانه ، داوطلبانه است و هیچ اجباری در کار نیست.
  • در قبال خدمات اولیه ، از مردم هزینه ای دریافت نمی کند.
کتابخانه عمومی

کتابخانه عمومی

جوامع امروزی با وجود این که به امر سواد آموزی و افراد تحصیل کرده خود ، اهمیت قائل می شوند ، پس مکان هایی را برای کسب اطلاعات و پژوهش به صورت رایگان در اختیار علم پژوهان قرار می دهند. ممکن است مسئولین کتابخانه عمومی ، فضاهای دیگری مانند کامپیوتر و اینترنت را نیز در اختیار افراد حاضر در کتابخانه قرار دهند.

تاریخچه کتابخانه عمومی

به نظر می رسد در ابتدا اسماعیلیون فاطمی مذهب کتابخانه هایی را در منطقه مغرب اسلامی احداث کردند و هدف آن ها این بود که مذهب شیعه فاطمی را به جای دیگر ادیان و مذاهب آن منطقه ترویج دهند. اما در اقصی نقاط جهان دانشمندان بزرگ با اشتراک گذاشتن کتاب های خود ، کتابخانه هایی از این دست را احداث می کردند و به علم جویان خدمات و سرویس ارائه می کرده اند.

تاریخچه کتابخانه عمومی

تاریخچه کتابخانه عمومی

خدمات کتابخانه عمومی

در این کتابخانه ها خدماتی به مشتریان ارائه می شود که ممکن است این خدمات به صورت رایگان یا با دریافت هزینه ای ناچیز انجام شوند. این خدمات عبارتند از:

  • قرض دادن و وام گرفتن کتاب: کتابخانه کتابی را به مشتری خود قرض می دهد و پس از پایان مدت انتظار قرض ، آن را پس می گیرد. همچنین می تواند کتابی را به صورتی قرضی از مشتری دریافت نماید و سپس به او پس بدهد.
  • تعامل دیجیتال: با پیشرفت عصر الکترونیک و دیجیتال ، اکثر کتاب ها دیجیتالی شده اند. کتابخانه می تواند فایل های دیجیتالی کتاب را بین مشتریان به تعامل بگذارد.
  • برگزاری کلاس های آموزشی: کتابخانه سالن های کنفرانسی دارد که جهت برگزاری کلاس های درس یا جلسات مهم می تواند در اختیار دولت یا مردم قرار دهد.
  • برنامه ریزی: کتابخانه با توجه به بسترهای پژوهشی که دارد ، می تواند با مطالعه در خصوص جامعه و نرخ سواد آموزی مردم ، برنامه ریزی هایی را در سنین مختلف بر روی مردم انجام دهد.
خدمات کتابخانه عمومی

خدمات کتابخانه عمومی

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.