آشنایی با غلطک رنگ آمیزی

آشنایی با غلطک رنگ آمیزی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
غلطک رنگ آمیزی ابزاری مناسب جهت رنگ آمیزی سطوح صاف و بزرگ می باشد که در امر رنگ آمیزی سرعت می بخشد. غلطک رنگ آمیزی دارای دو قسمت قاب و خود غلطک می باشد. نقاش ، غلطک را به رنگ آغشته می کند و با در دست گرفتن قاب غلطک ، محیط مسطحی را رنگ آمیزی می کند. غلطک یک استوانه هموار می باشد که حول محور قاب می چرخد و با این کار باعث رنگ آمیزی سطح حرکتی غلطک می شود.

انتخاب غلطک رنگ آمیزی

ابتدا یک غلطک مناسب انتخاب نمایید. غلطک خوب دارای یک دسته ۴۸ اینچی می باشد که نقاش بتواند به راحتی آن غلطک را تحت کنترل داشته باشد.

برداشتن رنگ

جهت برداشتن رنگ ، سعی کنید یک گالن را جهت ترکیب رنگ انتخاب نمایید. غلطک به راحتی می تواند رنگ درون گالن را روی سطح خود ذخیره نمایید و سپس آن را بر روی سطح دیوار یا سقف بپوشاند.

رنگ آمیزی با غلطک

در رنگ آمیزی سعی کنید ابتدا گوشه ها و درون قاب ها را رنگ بزنید و سپس به محیط درونی و وسیع کار بپردازید. سعی کنید غلطک را مانند حرکت شلاق به دیوار یا سقف بکوبید و سپس در راستای زاویه نور ، غلطک را بر روی دیوار بچرخانید. سرعت حرکت غلطک بر روی دیوار یا سقف باید به نحوی باشد که رنگ روی سطح غلطک به تمام نواحی بچسبد.

رنگ آمیزی با غلطک

رنگ آمیزی با غلطک

برای اینکه سطح مجاور فضای رنگ آمیزی فعلی را از سر بگیرید ، همیشه غلطک را دوباره در گالن رنگ فرو برده و رنگ آمیزی را از سر بگیرید. با این کار ، یک سطح رنگ آمیزی شده یکنواخت را خواهید داشت. سعی کنید برای تجدید رنگ ، همیشه کار را سریعاً و تا قبل از خشک شدن رنگ قبلی انجام دهید. شاید در این مرحله لبه های سطوح رنگ آمیزی شده را ملاحظه نمایید که زیاد نگران کنده نیست و پس از خشک شدن رنگ ، این لبه ها از بین می روند.

رنگ آمیزی با غلطک رنگ آمیزی

رنگ آمیزی با غلطک رنگ آمیزی

رنگ های گوشه و درون قاب را در انتهای کار و با استفاده از غلطک رنگ آمیزی که شارژ مجدد نشده است ، ترمیم نمایید. با این کار رنگ اضافی بر روی سطح گوشه ها نمی پاشید و فقط عملیات ترمیم رنگ را انجام می دهید.

غلطک رنگ آمیزی

غلطک رنگ آمیزی

تمیز کردن غلطک رنگ آمیزی

برای تمیز کردن غلطک رنگ آمیزی سعی کنید از یک چاقوی گرد و یا چاقوی بتونه کاری استفاده نمایید و کل سطح غلطک را تمیزسازی کنید. همیشه پس از اتمام کار حتماً غلطک را تمیز بشوئید تا رنگ درون فوم غلطک خشک نشود.

تمیز کردن غلطک رنگ آمیزی

تمیز کردن غلطک رنگ آمیزی

منبع :

www.wikihow.com

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.