نکات نگهداری سگ خانگی

نکات نگهداری سگ خانگی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
سگ های خانگی که در خانه پرورش می شوند ، نیازهای جسمی و روحی متفاوتی دارند که نگهدارنده از این حیوان با وفا باید با این نیازها آشنایی داشته باشد. در ابتدا باید غذاهای مغذی ، آب آشامیدنی تمیز و یک پناهگاه امن برای او مهیا کند. همچنین سگ خانگی نیاز به تمرینات بدنی و تحرکات زیادی دارد. در واقع کسی که به پرورش سگ خانگی علاقه مند می باشد ، باید این نکته را در نظر بگیرد که یک عضو جدید به خانواده خود وارد نموده است.

 مقالات مرتبط

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان ، این عشق تقدیم به شما!

تغذیه سگ خانگی

غذایی که به سگ های خانگی می دهید ، باید دارای پروتئین کافی باشد و تنها جنبه شکم پر کردن نداشته باشد. شما باید با یک دامپزشک در خصوص غذای مغذی سگ های خانگی ، مشورت نمایید. شما باید سگ های خانگی را به طور منظم تغذیه نمایید. توصیه می شود که روزانه دو مرحله به سگ های خانگی غذای مقذی بدهید به نحوی که یک وعده در نیمه اول صبح و یک وعده در نیمه دوم عصر ، فرآیند غذا خوردن سگ را دنبال نمایید. سعی کنید سگ های خانگی را پس از گذشت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از غذا خوردن به حمام ببرید.

تغذیه سگ خانگی

تغذیه سگ خانگی

توصیه می کنیم که تغذیه سگ های خانگی با استفاده از غذاهای مخدر دار و غیر سالم را اصلاً امتحان نکنید. این موارد می تواند بر روی سلامت سگ های خانگی تأثیرگذار باشد. غذاهایی که برای سگ خانگی مضر می باشند ، عبارتند از: شکلات ، کشمش ، خمیر نان ، پیاز و هر گونه غذای شیرین و پر کالری.

تغذیه سگ های خانگی

تغذیه سگ های خانگی

غذا تنها نیاز سگ خانگی برای زنده ماندن نمی باشد؛ بلکه سگ خانگی باید به همراه غذا ، آب سالم بنوشد. سعی کنید در شرایط ممکن از آب های سالم و بدون املاح معدنی استفاده نمایید.

تغذیه سگ

تغذیه سگ

سلامت سگ خانگی

همیشه سعی کنید در کنار نگهداری از سگ خانگی ، یک دامپزشک معتمد و با تجربه را داشته باشید. یک راه مناسب برای شناخت دامپزشک خوب ، پرسش و پاسخ و همچنین دیدن چگونگی رفتار با حیوانات ، توسط دامپزشک می باشد. سعی کنید دامپزشکی را که انتخاب می کنید وقت آزاد برای بررسی های مداوم حیوان خانگی شما داشته باشد.

سلامت سگ خانگی

سلامت سگ های خانگی

واکسینه کردن سگ امر بسیار واجبی می باشد. از دامپزشک در خصوص بیماری های شایع و واکسینه های مناسب جهت آن بیماری ها سوال کنید. سعی کنید با اتصال یک تراشه به سگ ، آن را همیشه زیر نظر داشته باشید. هر تراشه یک شماره منحصر به فرد دارد که می تواند سگ خانگی را در کل جهان شناسایی نماید.

بهداشت سگ خانگی

سعی کنید توسط مسواک بدن ، سگ خود را مرتب بشویید و از هر گونه آلودگی تمیز نگه دارید. معمولاً سگ باید هر هفته یک بار،  به وسیله شامپو بدن و مسواک مخصوص شسته شود.

بهداشت حیوان خانگی

بهداشت حیوان خانگی

منبع :

www.wikihow.pet

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.