منزل ایرانی ساده

دکوراسیون منزل ایرانی ساده

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

امروزه دکوراسیون منازل ایرانی در عین زیبایی و جذابیت با طرح های مدرنی ترکیب شده است. استفاده از وسایل مدرن و لوکس زیبایی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی را دو چندان نموده است. همچنین نورپردازی از گذشته تا به امروز از اهمیت بسیاری در دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی برخوردار بوده است.

مقالات مرتبط

چیدمان منزل ایرانی ساده، در خانه مریم راحتی ملاک است!

دکوراسیون منزل ایرانی ساده

در زمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده همیشه از المان های بسیار زیادی به منظور زیباسازی فضا بهره گرفته می شود. به عنوان مثال شما به راحتی می توانید با استفاده از یک فرش سنتی به یک طراحی دکوراسیون بسیار زیبا دست پیدا کنید. این که خانه های ایرانی عموماً به صورت سنتی دیزاین می شوند امری بسیار طبیعی است ، زیرا لوازم استفاده شده در منزل ایرانی ساده اغلب به صورت سنتی در اختیار افراد است.

حال با توجه به زندگی مدرنی که در آن قرار داریم افراد تمایل دارند از یک ترکیب سنتی و مدرن در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند. با استفاده از یک فرش سنتی و یک سرویس مبل مدرن به راحتی می توان به این مهم دست پیدا کرد. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم شما را با دکوراسیون منزل ایرانی ساده به ساده ترین حالت ممکن بیشتر آشنا کنیم. امید است ایده پردازی های ارائه شده تا حدودی شما را به یک دکوراسیون شیک و ایده آل نزدیک کند.

ترکیب سنتی و مدرن

ترکیب سنتی و مدرن

 فضا سازی شیک و مدرن

رنگ آمیزی فضای داخلی یکی از مهم ترین اصولی است که در زمان دیزاین منزل ایرانی ساده باید به آن توجه شود. زمانی که فضای شما از مساحت زیادی برخوردار نیست به شما پیشنهاد می کنیم از یک رنگ آمیزی سفید ، کرم ، قهوه ای روشن و شکلاتی ایده بگیرید. این امر سبب می شود زمانی که از فرش های سنتی پر نقش و نگار استفاده می کنید شلوغی زیادی در فضای داخلی منزل مشاهده نکنید.

رنگ آمیزی سفید

رنگ آمیزی سفید

در صورتی که اتاق نشیمن شما از یک مساحت زیاد و یک ارتفاع بلند برخوردار است ، توصیه ما استفاده کردن از رنگ های تیره است. این امر سبب می شود فضای داخلی منزل شما دنج تر و زیبا تر جلوه کند. در تصویر زیر شما ایده پردازی گزینه اول را به راحتی مشاهده می کنید. یک رنگ آمیزی سفید که با استفاده از المان های ایرانی دیزاین شده است. فرش سنتی ، صندلی تکی چرمی ، گلدان های گل طبیعی ، آباژورها و میزهای عسلی چوبی و یک مبل ال ساده همگی از جمله مواردی است که سبب شده چیدمان بسیار شیک و زیبا جلوه کند.

فرش ایرانی و دکوراسیون ایرانی

در دنیای مدرن امروز هنوز استفاده از فرش های ایرانی بسیار طرفدار دارد و همین امر سبب شده است رنگ و جلای تازه تر از گذشته به دکور منزل شما با استفاده از فرش های ایرانی داده شود. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید همیشه از لوازم آنتیک و لوکس برای زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی استفاده می شود ، بدون شک در منزل ایرانی ساده که هدف سادگی و زیبایی به صورت تلفیقی است از این آیتم کم تر استفاده می شود.

لوازم آنتیک و لوکس

لوازم آنتیک و لوکس

تنها کالای لوکسی که در این تصویر مشاهده می شود یک آینه سلطنتی است. بدون شک فرش سنتی ایرانی اولین پارامتری است که در عین زیبایی به فضای منزل روحی از سر زندگی بخشیده است. شما به راحتی می توانید با استفاده از یک فرش سنتی به صورت یک نقطه مرکزی ایده بگیرید و سرویس مبل خود را در اطراف آن دکور کنید.

همان‌ طور که در مطلب قبل اشاره شد ترجیحاً از رنگ آمیزی سفید برای به تصویر کشیدن فرش ایرانی باید استفاده کرد. این امر سبب می شود تعادل بین رنگ کف و سقف به خوبی برقرار شود و فضا بیش از حد شلوغ نشود. در نهایت نیاز است به سادگی مبل های اتاق اشاره کرد که تنها با چند کوسن سنتی ایده پردازی شده است.

تمرکز بر روی طاقچه خانه ایرانی

در گذشته معماری خانه های ایرانی به شکلی صورت می گرفت که از نمای دیوار به صورت خیلی متفاوت برای دیزاین اتاق بهره گرفته می شد. امری که در تصویر زیر مشاهده می شود یک ایده پردازی بسیار مدرن با استفاده از یک دیوار طاقچه ای است. شما از این سبک از معماری به راحتی برای استفاده کردن یک کتابخانه دیواری می توانید کمک بگیرید. فرش سنتی استفاده شده در کنار یک مبل راحتی که پاف به همراه آن در زمان طراحی ساخته شده است دکوراسیون اولیه شکل گرفته تصویر فوق است.

دیوار طاقچه ای

دیوار طاقچه ای

در ادامه نقش شومینه سبب شده است که به صورت قرینه دیوار به دو دسته برای جایگذاری کتاب در کتابخانه استفاده شود. همیشه استفاده کردن از رنگ ها به زیباتر شدن دکوراسیون منزل کمک کرده است. همان‌ طور که مشهود است رنگ آمیزی با استفاده از کتاب های داخل طاقچه و فرش سنتی به انجام رسیده است. به منظور بیشتر جلوه دادن دکوراسیون داخلی از رنگ طوسی ایده گرفته شده است تا رنگ ها بیشتر به نمایش گذاشته شوند.

طراحی کلاسیک با قالیچه ایرانی

اگر تمایل دارید خانه خود را بسیار ساده و به نوعی به سبک کلاسیک و قدیمی دیزاین کنید به شما استفاده از یک قالیچه سنتی را پیشنهاد می کنیم. همان طور که در ایده پردازی تصویر فوق مشاهده می شود تمام پارامترهای انتخابی به نوعی در محیط پیرامون ما در خانه های سنتی مشاهده می شود تنها به شکلی خاص تر از آن ها استفاده شده است. از شومینه به منظور کنسول آینه استفاده شده است تا مدرن بودن کنسول در طراحی داخلی منزل اثر نگذارد.

استفاده از شومینه به منظور کنسول آینه

استفاده از شومینه به منظور کنسول آینه

طراحی دکوراسیون به شکلی صورت گرفته است که یک میز چوبی قدیمی که در قدیم به عنوان صندوقچه از آن استفاده می شد نقش یک میز کنار مبلی را برای دیزاین داخلی به عهده بگیرد. میز چوبی به رنگ سفید در این ایده پردازی استفاده شده است و با استفاده از یک تنگ شیشه ای و گل های خشک دیزاین شده است. امری که سبب می شود طراحی دکوراسیون ایرانی در تصویر به خوبی مشاهده شود که قالیچه به کار رفته در این دکور است. در نهایت با استفاده از یک صندلی تک و یک کاناپه یک نفره کار دکوراسیون این فضا به پایان رسیده است. باید بگویم این دکور در عین سادگی بسیار زیبا و دلنواز است و چشم ها را خیره نگه می دارد.

اتاق نشیمن و طراحی دکوراسیون ایرانی

اتاق نشیمن و طراحی دکوراسیون منزل ایرانی ساده

اتاق نشیمن و طراحی دکوراسیون ایرانی

یکی از مهم ترین قسمت هایی که در دکوراسیون منزل ایرانی ساده بسیار به آن توجه می شود اتاق نشیمن است. برای این که در عین سادگی یک فضای کاملاً مدرن و به روز داشته باشید برای شما چند پیشنهاد داریم. در ابتدا استفاده از صندلی های تکی در دکوراسیون داخلی است که در دکورهای مدرن بسیار از آن ها استفاده می شود.

مورد دوم که به شما کمک می کند به صورت ترکیبی از طراحی سنتی و مدرن استفاده کنید ، فرش های سنتی ایرانی است. نیازی نیست تمام کف پوش فضا پوشانده شود ، زیرا تم چوبی خود به سادگی و ایرانی بودن دکوراسیون شما کمک می کند. استفاده از یک کاناپه تکی در این چیدمان که مختص به اتاق نشیمن است سبب می شود جمع دوستانه شما گرم‌ تر و صمیمی تر برای نشست های خانوادگی جلوه کند.

در نهایت شما به راحتی با استفاده از یک میز چوبی و یک تلویزیون دیواری دو سبک سنتی و مدرن را در یکدیگر تلفیق می کنید. شاید از سادگی زیاد در فضا لذت نبرید به همین خاطر به شما استفاده از یک قفسه چوبی یا فلزی را در پشت این چیدمان توصیه می کنیم. با استفاده از این قفسه ها شما می توانید تمام یادگاری های نوستالژی خود را در گوشه ای از اتاق به نمایش بگذارید که خود یک ایده پردازی جدید به شمار می آید.

اتاق خواب ساده ایرانی

همیشه برای دیزاین اتاق خواب از یک سرویس خواب استفاده می شود ، پس این به سلیقه شما بستگی دارد که از چه نوع تخت خوابی استفاده می کنید. شاید در فضاهای کوچک انتخاب شما یک مبل تخت خواب شو باشد و شاید هم تمایل داشته باشید از یک تخت چوبی قدیمی که حالتی نوستالژی برای شما دارد در ایده پردازی اتاق خواب ایرانی بهره بگیرید. برای شما چند پیشنهاد برای زیباتر شدن فضای داخلی اتاق خواب داریم.

در ابتدا از یک پاف جلو مبلی استفاده کنید ، با این کار یک تیر و دو نشان زده اید. در ابتدا به مدرن تر شدن دکور خود کمک کرده اید و در ادامه از اضافه کردن یک کاناپه راحتی برای اتاق خواب خود را معاف کرده اید. امری که همیشه به زیباتر شدن فضای اتاق خواب شما کمک می کند و اصلاً فضایی را به خود اختصاص نمی دهد شال های رو تختی رنگارنگ است.

به راحتی می توانید از یک روتختی ساده استفاده کنید و با شال تخت های رنگی آن ها را دیزاین کنید تا جلوه ای بهتر به اتاق خواب شما داده شود. برای رنگ آمیزی اتاق خواب ایرانی به راحتی می توانید از رنگ های با تناژ رنگی شاد و ملایم بهره بگیرید. در این ایده پردازی رنگ صورتی ملایم استفاده شده است که به صورت دنباله دار این رنگ در پاف ، روتختی ، نورپردازی و گل های قالی مشاهده می شود.

اتاق خواب ساده ایرانی

اتاق خواب ساده ایرانی

کلام آخر

همیشه برای متفاوت تر بودن فضای داخلی منزل خود ریسک پذیر باشید. به شما توصیه می کنیم از سبک های کلاسیک و مدرن به صورت ترکیبی استفاده کنید ، اما باید این نکته را رعایت کنید که ترکیب وسایل چوبی و فلزی به صورت تلفیقی اصول مختص به خود را دارد. طراحی دکوراسیون داخلی تا حدودی کار دشوار و پیچیده ای است از همین رو به جای صرف هزینه های گزاف برای خریدهای مکرر و نرسیدن به نتیجه دلخواه به شما پیشنهاد می کنیم از متخصصان این فن کمک بگیرید تا به یک ایده پردازی دلخواه در فضای داخلی منزل خود دست پیدا کنید.

منبع :

www.moblomiz.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور