پله های چوبی

۱۶ تصویر از شاهکار پله های چوبی در یک رستوران

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

راه پله چوبی از پرطرفدارترین متریال مورد استفاده در فضای داخلی است. نکته بسیار مهمی که در راه پله وجود دارد ، استفاده از نرده راه پله است. با این پست از دکوراتور همراه باشید تا شما را با یکی از شاهکارهای پله های چوبی آشنا کنم.

 مقالات مرتبط

نمای چوبی ، ساختمان های خوش چهره با این چوب نمای ترمود

۱۶ تصویر از شاهکار پله های چوبی در یک رستوران

طراح ، معمار و هنرمند لندنی ، آتم در همین اواخر یک طرح شاهکار چوبی را برای یک رستوران سه دهنه به نام HIDE در لندن  ارائه کرده است.

شاهکار چوبی اثر آتم

شاهکار چوبی اثر آتم

قطعه اصلی و مرکزی این کار یک شاهکار در زمینه پله های چوبی است که توسط طراح و تولید کننده لهستان به نام ترابچزنسکی ( از شرکت GD Staircases ) است ، او این پله ها را به مانند فرم ساختاری یک گیاه در آورده است که از زیرزمین رستوران شروع شده و بعد از طی مسیر به سمت قسمت های بالایی می رسد.

طراح و تولید کننده لهستان به نام ترابچزنسکی

طراح و تولید کننده لهستان به نام ترابچزنسکی

کل روکش های به کار رفته تشیکل شده از چوب بلوط اروپایی هستند ، همچنین در این جا ساختارهای اصلی نیز از ورقه های نازک چوب بلوط تشکیل شده اند ، این ورقه ها به صورت منحنی شکل بر روی هم دیگر گذاشته شده اند و بعد از لایه بندی با دست شکل داده شده اند تا در نهایت به منحنی مورد نظر رسیده و مسیر طراحی شده را ایجاد کنند.

ورقه ها به صورت منحنی شکل بر روی هم دیگر

ورقه ها به صورت منحنی شکل بر روی هم دیگر

میدان اکویی

اسلب های ضخیم تر از چوب بلوط برای سطح های بالایی پله ها و همچنین قسمت های زیرین به کار رفته اند ، میدان اکویی از کفپوش های موازی چوب بلوط در بالاترین قسمت هر سلسله از این پله ها ایجاد شده است.

میدان اکویی از کفپوش های موازی چوب بلوط

میدان اکویی از کفپوش های موازی چوب بلوط

این پله های چرخان ( اسپریال ) نزدیک به شانزده فوت ( پنج متر ) ، قطر دارند و آن ها نیز سه فوت ( یک متر ) پهنا دارند. هیچ خطی در این پله ها دو بار تکرار نشده اند و هیچ کدام از این پله ها نیز ساختار مشابهی ندارند ، بلکه هر کدام از این پله ها از الگوریتم خاص خود پیروی کرده اند.

پله های چرخان

پله های چرخان

هر پله به صورت بسیار لایت و کم نوری بر حسب تن بندی رنگ موجود نور دهی شده است و نتیجه کار یک رنگ بندی بسیار عالی ایجاد شده است ، این در حالی است که هر کدام از طبقه ها ، از تیره ترین رنگ ها به سمت روشن ترین آن ها در طبقه های بالایی می رسند.

رنگ بندی بسیار عالی

رنگ بندی بسیار عالی

ساخت این پله ها نزدیک به هزار ساعت زمان را از تیم سازنده به خود اختصاص داده است و در نهایت هر کدام از عناصر این پله ها به صورت پیش ساخته آماده شده و در جای خود قرار گرفته اند ، یکی از دلایل انجام این کار محدودیت های مکان و همچنین ارتفاع سقف در این ساختمان بوده است.

پله ها به صورت پیش ساخته

پله ها به صورت پیش ساخته

شاهکار چوبی

برای تمام کردن این پله ها هشت استادکار از اقصا نقاط اروپا گرد هم آمده اند و نزدیک به شش مرد هر روز و هر شب بر روی آن کار کرده اند تا بتوانند قطعات را تمام کنند و در نهایت همه عناصر و اتصالات میان آن ها را آماده کرده و در کنار همدیگر قرار دهند ، و این شاهکار را خلق کنند.

شاهکار چوبی

شاهکار چوبی

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.