انتخاب رنگ مناسب دیوار

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

انتخاب رنگ مناسب دیوار اولین قدم در طراحی داخلی است. در انتخاب بهترین رنگ برای فضای خانه باید دقت زیادی صورت گیرد تا علاوه بر این که با فضای داخلی خانه هم خوانی داشته باشد ، رضایت شما از آن نیز مهر تاییدی برای انتخاب بهترین باشد. نوع رنگ دیوار نیز مانند رنگ آن اهمیت زیادی دارد و می تواند تاثیر زیادی بر خصوصیات فضای داخلی خانه شما بگذارد.

مقالات مرتبط

انواع رنگ دیوار ، به فکر نقاشی خانه باشید!

انتخاب رنگ مناسب دیوار

امروز در دکوراتور قصد داریم تا به شما نحوه انتخاب رنگ مناسب دیوار را آموزش دهیم و نکاتی در این زمینه به شما بگوییم. این نکات و راهنمایی ها باعث می شود تا شما بتوانید رنگ مناسب دیوار را از بین رنگ های قرمز ، آبی ، سبز و رنگ های دیگر انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مناسب دیوار: آبی

رنگ آبی یکی از رنگ های مورد علاقه اکثر مردمان دنیاست ، اما در دنیای طراحی داخلی شما باید رنگ هایی را با فضای موردنظر ترکیب کنید که گرمای آن باعث شود فضای شما دِنج تر و دوست داشتنی تر گردد. شما باید در انتخاب رنگ آبی که قرار است جز رنگ اصلی فضای شما باشد دقت کنید. آبی آسمانی ، فیروزه ای ، لاجوردی همگی رنگ های خُنکی هستند. رنگ آبی در زمان قرار گیری در الیافی مانند سنگ یا جین گرمای خاصی را به خود می گیرد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که از رنگ های آبی برای اتاق هایی استفاده کنید که در طول روز نور آفتاب به داخل آن ها می تابد. این رنگ ها می توانند دمای هوای شما را کاهش دهند. شما می توانید رنگ آبی را با فلز برنج ، آجر قرمز و سفال به خوبی ترکیب و توازن مناسبی بین آن ها برقرار کنید.

در ترکیب رنگ آبی و سفید ، از طیف گرم تر سفید خالص استفاده کنید ، مانند سفید با رگه های رنگ کِرِم. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای رنگ وسایل تزئینی خود از آبی روشن استفاده کنید.

آبی

آبی

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها : سبز

همانند رنگ سفید ، قهوه ای و مِشکی ، رنگ سبز هم می تواند با اکثر رنگ ها ترکیب شود. همانند رنگ طبیعت ، رنگ سبز هم خاصیت تطبیق پذیری بالایی دارد ، پس اگر شما مشکلی در انتخاب طرح کُلی رنگ برای فضای موردنظر خود را دارید ما به شما رنگ سبز را پیشنهاد می کنیم. این رنگ ها مناسب فضاهایی مانند ورودی منزل ، حیاط یا راهرو می باشد.

شما می توانید از این رنگ در فضاهایی استفاده کنید که دارای پنجره های کوچک می باشد. به دلیل این که رنگ سبز رنگ خُنکی است مناسب اتاق هایی که آفتاب مستقیم به آن می تابد نیز می باشد ، زیرا از گرم شدن بیش از حد فضا هم جلوگیری می کند.

شما همچنین می توانید از مبلمان متفاوت برای اتاق هایی به این رنگ نیز استفاده کنید. به دلیل این که رنگ سبز به خوبی با هر رنگی ترکیب می شود بیشتر مناسب منازلی است که دارای طراحی با پلان باز می باشند. یکی از طیف های رنگ سبز را به عنوان رنگ اصلی و چند طیف دیگر را نیز به عنوان مکمل انتخاب کنید.

سبز

سبز

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها : قرمز

شما می توانید ابتدا از این رنگ در فضاهایی کوچک مانند رنگ آمیزی مبلمان یا بالشت ها و یا لامپ ها استفاده کنید. شما همچنین می توانید از این رنگ به عنوان رنگ پس زمینه برای نمایش کلکسیون خود نیز استفاده کنید.

بگذارید که منزل شما راهنمای شما باشد. در خانه های کوچک ما به شما پیشنهاد می کنیم که ترکیب رنگ آبی و قرمز و سفید را استفاده کنید و رگه های رنگ صورتی را نیز به فضا اضافه کنید.

اگر منزل شما به سبک سُنتی و روستایی است ما به شما پیشنهاد می کنیم که از طیف های رنگ تیره تر قرمز استفاده کنید. شما همچنین می توانید از رنگ قرمز در آشپزخانه یا اتاق پذیرایی استفاده کنید ، زیرا رنگ قرمز اشتها را افزایش می دهد. البته استفاده از رنگ قرمز باعث افزایش انرژی در اتاق های کار نیز می شود.

قرمز

قرمز

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها : زرد

رنگ پرانرژی و شاداب زرد اگر به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد می تواند عجیب باشد. رنگ روشن و درخشان زرد به سرعت می تواند رنگ غالب بر فضا گردد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید تنها از رنگ زرد استفاده کنید حتما از طیف های رنگ روشن و ساده آن بهره ببرید. رنگ زرد خورشیدی مناسب اتاق ها و فضاهایی است که نور مستقیم خورشید به آن ها نمی تابد. رنگ زرد اصولا زمانی که بر روی دیوارها قرار می گیرد کمی تیره می شود ، پس حتما در انتخاب طیف رنگ موردنظر دقت کنید.

رنگ زرد نیاز به توازن دارد. به این موضوع نمی شود سَرسَری توجه کرد ، زیرا این رنگ نیازمند یک رنگ مکمل می باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم از یک رنگ مشابه یا طیف رنگ روشن تر برای رنگ مکمل استفاده کنید. زمانی که دیوارها به رنگ زرد می باشد بهتر است که از رنگ سفید روشن برای ستون ها استفاده کنید.

زرد

زرد

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها : نارنجی

رنگ نارنجی می تواند انرژی را به فضای شما هدیه کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که از طراحی ای برای ترکیب با این رنگ استفاده کنید. برای مبلمان خود طراحی گرافیکی انتخاب کنید که با این رنگ چشم گیر به خوبی ترکیب شود.

این رنگ روشن و چشم گیر به خوبی می تواند به نقطه کانونی فضای شما تبدیل شود. شما می توانید از این رنگ به عنوان پس زمینه قفسه کلکسیون یا پرده پنجره ها استفاده کنید. شما می توانید از این رنگ در فضاهایی مانند اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده کنید.

برای ترکیب دیوار به رنگ نارنجی از مبلمان و کفپوش های چوبی استفاده کنید. رنگ نارنجی به خوبی می تواند نور ناکافی فضای شما را جبران کند.

نارنجی

نارنجی

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها : بنفش

این رنگ فرزند رنگ گرم قرمز و خُنک آبی است و شخصیت مخصوص به خود را دارا می باشد. این رنگ قابلیت این را دارا می باشد که فضای شما را به بهترین شکل ممکن تزئین کند. این رنگ وقار و شخصیت منحصر به فردی دارد. طیف های مختلف و لاکچری این رنگ در پارچه های بسیاری مانند جیر ، ابریشم و مخمل به خوبی استفاده می شود.

این رنگ به دلیل وجود رنگ قرمز درون خود گرمای خاصی دارد. شما می توانید برای ترکیب این رنگ از رنگ های روشن و خُنک استفاده کنید مانند آبی یا سبز. رنگ های بنفشی که بیشتر به رنگ آبی نزدیک هستند می توانند به خوبی با رنگ های نظیر زرد و نارنجی ترکیب شوند.

شما می توانید از وسایل نقره برای ترکیب با این رنگ استفاده کنید تا رمانتیک بودن فضای خود را افزایش دهید.

 بنفش

بنفش

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها : رنگ های خُنثی

با رنگ های خُنثی زندگی آسان می شود. استفاده از مبلمان و وسایل فلزی می تواند ترکیب خوبی با این رنگ ها باشد. این ترکیب خود به تنهایی یک نقطه کانونی استثنایی برای فضای شما می باشد.

شما برای شکل دهی به این ترکیب رنگ می توانید از الیاف مختلف نیز استفاده کنید. مثلا از بالشت های زیبا ، فرش های شیک یا حتی سبدهای حصیری دست بافت برای دکور خود بهره ببرید.

با اندازه ی فضای خود نیز بازی کنید ، مثلا برای فضای خود از دکوری های بزرگ کمک بگیرید.

شما حتی می توانید از رگه های رنگ های چشم گیر برای فضای خود استفاده کنید ، مانند رنگ نارنجی ، قرمز روشن یا رنگ های شطرنجی!

 رنگ های خُنثی

رنگ های خُنثی

خب به پایان مقاله انتخاب رنگ مناسب دیوار رسیدیم  و امیدواریم که نظر شما را به خود جلب کرده باشد.

با آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان

از طرف تیم دکوراتور

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت 

منبع :

www.bhg.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.