جلوگیری از ولخرجی

از این حیله های ذهنی برای پرهیز از ولخرجی استفاده کنید

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

گام اول در پس انداز پول این است که ، بدانید چقدر پول خرج می کنید. برای یک ماه تمامی خرج های تان را ثبت کنید. بدین شکل که بهای هر چیزی حتی هر لیوان چای ، روزنامه و هر هله هوله ای که عصرها می خورید برای کل یک ماه ثبت کنید. بر اساس آنچه ثبت کرده اید ارقام مخارج تان را بر اساس طبقه بندی شان سازماندهی کنید: بنزین ، خواروبار ، حمل و نقل و در آخر هزینه کل هر یک از آن ها را ثبت کنید.

مقالات مرتبط

۶ راه فوق العاده سریع برای محدود کردن هزینه های خود و پس انداز بیشتر

 

از این حیله های ذهنی برای پرهیز از ولخرجی استفاده کنید

اصلا مسئله ما این نیست که این موضوع از کجا شروع می شود ، از خرید کردن ، شبکه های تلوزیونی نت فیلیکس یا هر کاری دیگری ، نتیجه این کارها همیشه به صورت یکسانی است ، شما در درون خودتان احساس رکود ، اشباع بیش از حد ، گناه ، افتادگی می کنید با این که میدانید که تنها اندکی پای خودتان را از مرزهایتان فراتر گذاشته اید.

خوب اکنون شما باید بر روی تغییر دادن این موضوع پافشاری کنید. اگر شما می دانید که با ولخرجی هایی که در دوره تعطیلات می کنید ، این احساسات دوباره به سراغ شما می آیند ، بهتر است این چند توصیه ای را که ما در این جا برای پرهیز از ولخرجی ارائه می کنیم بخوانید تا بتوانید حس بهتری را تجربه کنید.

 « یک هفته صبر کنید »

هنگامی که شما چیزی را می بینید که به نظرتان واقعا خوب می آید و یا آن که شما فکر می کنید واقعا به آن نیاز دارید ، بهتر است که به مدت یک هفته صبر کنید.

اگر این آیتم همچنان در ذهن شما قوی بود و یا آن که به سختی به آن احتیاج داشتید ، خوب به صورت عاقلانه درباره خرید آن فکر کنید و با چند نفر مشورت کنید. از خریدهای احساسی و هیجانی خودداری کنید ، با کمی صبر کردن شما می توانید راه های بسیار خوبی را بیابید که می توانید بدون خرید به هدفتان برسید.

 « از محصولاتی که دارید و یا فریز شده استفاده کنید »

در انتهای یک روز پر کار ، شاید آخرین چیزی که به آن فکر می کنید درست کردن غذا باشد ، اما هنگامی که به فروشگاه موادغذایی می روید ، همه چیز را فراموش می کنید و بیشتر از حد نیازتان خرید می کنید و بخش زیادی از پول تان را به هدر می دهید.

ولخرجی را کنار بگذارید و سعی کنید از آیتم هایی که در خانه دارید استفاده کنید و یا آن که از غذاهای فریز شده استفاده کنید. کمی سبزیجات را خرد کنید و آن ها را با روغن زیتون تفت دهید و بعد از آن کمی فلفل و نمک به آن اضافه کنید و با اضافه کردن آن به برنج و اضافه کردن چند ادویه یک شام خوشمزه درست کنید. حتی شما می توانید از نرم افزارهای آشپزی استفاده کنید تا بتوانید بهترین غذاها را بیابید و آن ها را در خانه آماده کنید.

 « ذخیره کردن چیزهایی که به آن ها احتیاج نداریم »

هنگامی که به خرید می روید واقعا همان چیزی که به آن احتیاج دارید را خریداری کنید و از ولخرجی دوری کنید. دقیقا همان چیزهایی را بخرید که به آن ها احتیاج دارید! اصلا به چیزهایی که احتیاج ندارید فکر هم نکنید ، چه قیمت آن ها خوب باشد و یا نباشد.

فروشندگان همیشه مغازه ها را برای فروش بیشتر و نه پس انداز کردن طراحی می کنند. به همین خاطر در برابر اصرارها و یا فشارهای آن ها مقاومت به خرج دهید ، زیرا شما نیازی به آن کالاها ندارید ، بهتر است به جای دیگر از فروشگاه بروید و درگیر صحبت با فروشنده ها نشوید ، زیرا که آن ها در تلاش برای فروش چیزی به شما هستند.

 « از چیزهایی که دارید استفاده کنید ، یا خودتان بسازید و یا بدون آن انجام دهید »

بهتر است که در این دوره و زمانه یاد بگیریم که کارهای مان را با چیزهایی انجام دهیم که تا پیش از این در اختیار داشته ایم. بنابراین در بسیاری از اوقات ، اولین واکنش من جایگزین کردن چیزها با هم دیگر است ، به همین خاطر من قبل از هر کاری اندکی فکر می کنم تا ببینم که چگونه می توانم کارهایم را انجام دهم و به چه شکلی می توانم کارها را به نحو بهتری انجام دهم ، یا آن که حتی به خودم یک « نه » موجه بگویم.

 « چطوره یک راه جایگزین برای آن را بیابم؟ »

این دقیقا همان ابداعی است که بسیاری از مادران ما در کارهای شان دارند. هنگامی که شما به چیزی برای انجام کاری نیاز دارید و یا آن که حداقل خودتان را راضی کرده اید که بدون وجود آن ها نمی توانید مشکل خودتان را حل کنید ، سعی کنید با یک فکر هوشمندانه و خلاقانه خودتان را شگفت زده کنید. به علاوه ، همیشه به خودتان اندکی زمان بدهید ، تا بتوانید شکل درست کار را بدون داشتن برخی از ابزارها بیابید.

 با در نظر داشتن این چند نکته در پیش از هر کاری ، شما نه تنها می توانید در مدت کوتاهی مقدار زیادی پول را پس از انداز کنید ، بلکه همچنین می توانید عادت های بسیار خوبی را نیز در خودتان ایجاد کنید که در بلند مدت به شما کمک بسیاری زیادی خواهد کرد.

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.