تمیز کردن اجاق گاز

چگونه روی اجاق گاز را تمیز کنیم

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

نمک چیزی است که همه در کابینت دارند و می تواند برای تمیز کردن آلودگی اجاق گاز مورد استفاده قرار بگیرد. وقتی که اجاق تان هنوز گرم است ، لایه ای نمک روی سطح آن بپاشید. برای مدتی صبر کنید و سپس در حالی که دستکش به دست کرده اید ، با پارچه یا دستمالی کهنه روغن و آلودگی ها را پاک کنید. وقتی اجاق تان کاملا سرد شد ، می توانید نمک بیشتری اضافه کنید و باقی مانده آلودگی ها را پاک کنید.

مقالات مرتبط

چگونه قطعات اجاق گاز را تمیز کنیم

تمیز کردن اجاق گاز

امروز در دکوراتور قصد داریم تا به شما نحوه تمیز کردن انواع اجاق گازها مانند شیشه ای ، گازی یا برقی را آموزش دهیم و این نکات و ایده ها می توانند کار شما را آسان تر کنند.

روی اجاق گاز شما بیشتر از هر بخش آشپزخانه ی شما لَکه و کثیفی را به خود می بیند. شما می توانید بعد از صرف وعده غذایی خود روی گاز خود را به صورت نقطه ای تمیز کنید و هفته ای یک بار هم به صورت کُلی تر و تخصصی تر این تمیز کاری را انجام دهید.

تمیزکاری روزانه شما شامل تمیز کردن روی گاز به وسیله یک دستمال نَم دار می باشد ، تا مواد روغنی و کثیفی به داخل خود گاز نفوذ نکند. اگرچه تمیز کردن هفتگی گاز نیازمند کاری تخصصی تر می باشد. چه اجاق گاز شما شیشه ای ، گازی یا برقی باشد ، ما امروز نحوه تمیز کردن اجاق گاز را به شما آموزش خواهیم داد.

اجاق گاز با رویه ی شیشه ای

اجاق گازهای الکترونیکی چندین سال است که جز انتخاب های محبوب می باشند. آن ها سطحی صاف و مناسب دارند و عملا غیرقابل تشخیص بر روی سطح اوپن آشپزخانه هستند. سیستم امنیتی آن ها هم پیشرفت مناسبی داشته است. در مدل جدیدی که برای این سبک اجاق گازها طراحی شده است ، شما می توانید آب را در حالتی که تمام سطح سرد می باشد بجوشانید.

یکی از مزیت های این نوع گازها این است که به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد. سطح صاف آن با یک بار دستمال کشیدن به خوبی تمیز می شود. البته این موضوع را هم اشاره کنیم که چربی ، باقیمانده های غذا اگر بر روی گاز باقی بمانند باعث ایجاد لکه می شوند.

برای تمیز کردن اجاق گاز با لکه های سخت ما به شما پیشنهاد می کنیم از همه کاره استفاده کنید. البته اگر از همه کاره های مخصوص این سطوح استفاده کنید بهتر می باشد.

اجاق گاز با رویه ی شیشه ای

اجاق گاز با رویه ی شیشه ای

اجاق گاز با رویه ی  معمولی

اجاق گازهای قدیمی و معمول هم هنوز که هنوزه طرفدارهای خود را دارند. این سبک گازها از شعله های واقعی استفاده می کنند. امروزه این سبک اجاق گازها دارای ظاهرهای متفاوت می باشند که شما می توانید مُدل مناسب را برای آشپزخانه ی خود پیدا و انتخاب کنید. اصولا بر روی سطوح این اجاق گازها یک شبکه آهنی قرار دارد که وسایل شما برای پخت و پز بر روی این شبکه ها قرار می گیرد.

وجود این شبکه تمیز کردن اجاق گاز به این سبک را نیز کمی سخت تر می کند. روغن ، چربی و باقیمانده های غذا به داخل این شبکه ها نفوذ می کنند و شما بعد از مدتی متوجه این موضوع خواهید شد. تا آن موقع قطعا تمیز کردن این مشکل هم سخت خواهد شد.

اگر در دفترچه اجاق گاز شما این موضوع اشاره شده باشد که می توانید این شبکه های فلزی را شستشو دهید ، پس حتما این کار را انجام دهید. شما می توانید با قرار دادن این شبکه ها در محلول آب گرم و مایع ظرفشویی آن ها را تمیز کنید. سعی کنید با یک اسفنج نرم این شبکه ها را تمیز کنید.

اجاق گاز با رویه ی معمولی

اجاق گاز با رویه ی معمولی

اجاق گاز برقی

این سبک از اجاق گازها ظاهری شبیه گازهای معمولی دارند و تنها تفاوت آن ها این است که با برق کار می کنند. شما به راحتی می توانید دمای موردنظر برای کار را بر روی این اجاق ها تعیین و تنظیم کنید. عدم وجود شعله بر روی این سبک از گازها باعث می شود تا خطری کودکان و حیوانات کنجکاو شما را تهدید نکند.

شبکه فلزی موجود بر روی این گازها هم همانند گازهای قبلی مستعد کثیف شدن و جذب چربی هستند. برای تمیز کردن این گاز شما باید اول برق گاز را قطع کنید. سپس با یک اسفنج آغشته به آب گرم و مایع ظرفشویی آن را تمیز کنید. فقط در زمان تمیز کردن به این موضوع دقت کنید که محل جریان برق این گازها را خیس نکنید.

بعد از اتمام کار خود صبر کنید تا همه بخش های اجاق گاز خُشک شود. شما در زمان خُشک شدن اجاق گاز می توانید بقیه بخش های دستگاه مثل دستگیره ها را نیز تمیز کنید. شما می توانید این کار را با یک اسفنج نرم انجام دهید تا آسیبی هم به بخش های دیگر دستگاه وارد نشود. زمانی که دستگاه خُشک شد شما می توانید دوباره اجاق گاز را به برق متصل کنید.

اجاق گاز برقی

اجاق گاز برقی

خب به پایان مقاله تمیز کردن اجاق گاز رسیدیم و امیدواریم مورد پسند شما بوده باشد.

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

از طرف تیم دکوراتور

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.bhg.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.